pali, jezdzi ale brak swiatel i ladowania aku aprilia sr

witam!
Mam taki problem ponieważ jeszcze w tamtym roku zamontowalem do swiatła zarowke halogenowa jakas mocna od samochodu, ta zarowka mi się spalila wsadzilem druga. Pozniej po myciu skutera jakos trochę pojezdzilem bylo wszystko ok. Ale nagle przestaly mi dzialac swiatla. Wyjąłem akumulator i odpaliłem bez. Okazało się ze bez aku nie działa nic, ani klakson ani kierunki ani swiatla zupełnie nic. Skuter normalnie jezdzi bez jak i z akumulatorem. co to moze byc? posprawdzalem wszystkie bezpieczniki sa ok! dodam ze jak jest aku naladowane to kierunki klakson itp normlanie dziala ale swiatla nawet z aku nie dzialaja. skuter to aprilia sr lc z 96r. pozdrawiam

Debek napisał:

Okazało się ze bez aku nie działa nic,



no co ty nie powiesz....


,nie jeździj bez aku bo cewkę spalisz ,

sprawdź żarówkę , a jak to nie toto może gniazdo szlak trafił albo po prostu trzeba oblecieć kabelki i poszukać , ale elektronika jest strasznie nie wdzięczna , ciężko będzie ci coś znaleść jezeli to jest na kablach , być może będzie trzeba elektronika ,

rozumiem że tył też ci nie chodzi , bo jak tylko przód , to poruszaj gniazdem , sprawdź nową żarówkę itp , może gdzieś najzwyklej nie ma styku

wszystko jest ok… z byle jazdy by się zaden kabel nie urwal ni nic… tak swiatla nie dzialaja z przodu jak i z tylu ale dodaje ze nie ma ladowania aku tez… moze to wina regulatora napieciaż

Debek napisał:

z byle jazdy by się zaden kabel nie urwal ni nic.



sprawdź te przewody ja ci mówię może się gdzieś przetarł i robi zwarcie ,

Debek napisał:

moze to wina regulatora napieciaż



elektronika to nie moja mocna strona ale porzyc od kogos i sprawdź

Podłącz światła “na krótko”… Coś mi się zdaje że spaliłeś instalacje.

teraz tak myślę i to będzie cewka na 99% procent , bo kierunki klakson i rozrusznik ciągnie z aku a światła z cewki , cewe szlak trafił i taki jest tego efekt , skup się na cewce pożycz od kogś i sprawdź u siebie

ale jakby to cewka padla to by iskry nie bylo a iskra jest

nie koniecznie

sprawdze na dniach ta cewke, regulator i przewody a moze w ogole to iskrownik?

mowiles ze myles motorek , kiedys zalalem instalacje silnika i musialem odkupić stojan bo wody nacieklo i jak odpalilem to szlak to trafil wszystko

ale bezposrednio po myciu bylo wszystko ok, dopiero po paru godzinkach przestaly dzialac