Opinie Zipp i Barton

A Kymco ZX? Siedziałeś?Jest to naprawdę dobry skuter.Albo Kymco Vitality-nieraz są po ok 4500zł na allegro.pl Incę kategorycznie odpuść, już lepiej Zippa, ale jak mówiłem, obczaj te Kymco.

Siedziałem jak na razie tylko na Quantumie, Agility, Simpli. Pojeżdżę jeszcze po salonach i pooglądam może gdzieś będą je mieli.

Czy Agility jest dziwne? Może tak, bo ma bardzo dużą kanapę, sporo miejsca na nogi, ale jest wąskie :) Zaręczam, lepiej sprawuje się w mieście niż Quantum.

Czegoś do jazdy po mieście nie potrzebuję, bo mieszkam w małej mieścinie :-) Aktualnie moim faworytem jest Keeway Matrix. Muszę obczaić Kymco ZX i Vitality.

Co do Keewaya, bez blokad leci 60-65 a jakośćią od Kymco odbiega.Jeśli Matrix Ci starczy (chodzi o wielkość) to i ZX i Vitalka powinny być dobre.Na Vitalce jeździ TheVill a ma 194cm wzrostu i nie narzeka.

Fiat też jakością odbiega od Mercedesa :mrgreen: Za Matrixem przemawia cena. Nowy zeszłoroczny model kosztuje w granicach 1000zł mniej niż Vitality :)

Fantasmic, widzę, że tracisz głowę - podejdź do zakupu skutera na chłodno! W przypadku samochodów nie ma modelu, który prezentowałby jakość poniżej pewnego przyzwoitego pułapu, tymczasem Keeway, pomimo, że jest najlepszą z chińskich marek, ledwo się go trzyma. Ten skuter naprawdę może być nieudany, co w przypadku Kymco, SYMa czy TGB praktycznie nie występuje.

Majker napisał:

Fantasmic, widzę, że tracisz głowę - podejdź do zakupu skutera na chłodno! W przypadku samochodów nie ma modelu, który prezentowałby jakość poniżej pewnego przyzwoitego pułapu, tymczasem Keeway, pomimo, że jest najlepszą z chińskich marek, ledwo się go trzyma. Ten skuter naprawdę może być nieudany, co w przypadku Kymco, SYMa czy TGB praktycznie nie występuje.

Tak, ale jak już wcześniej pisałem ja zwracam uwagę też na wygląd i wygodę. Agility może i nie wygląda najgorzej, ale źle się na nim czułem. To nie był skuter dla mnie. Vitality z wyglądu nie wiem ewentualnie przebolałbym to jeśli byłby wygodny. SYM czy TGB też modele droższe - ładniejsze. W przypadku Keewaya mam jakość lepszą od Zippa, a kumpel ujeżdża go już piąty rok i nie narzeka, ładny desing w cenie już od 3300zł. Wszystko może być nie udane :/ Kolega kupił Piaggio i po kilku jazdach biedak się rozkraczył. Skuter poszedł na miesiąc do naprawy teraz dopiero kumpel zaczyna jeździć.

http://www.karbownik.pl/index.html przejrzyjcie stronę tego sklepu. Mam właśnie tam zamiar kupić skuter.

Nie bierz Bartona Orlando! mam go rok i z 2000 już wsadziłem, a przejechałem 6000km i pali 5L przy 50ccm przy 70ccm prawie 6L

Dorzucę swoje trzy grosze bo miałem najpierw nowego Zippa Triada 2 a obecnie 3-letniego Kymco Vitality 2T.
Żeby nie przynudzać, przejdę do rzeczy jeśli chodzi o Zipp: NIE WARTO.
Kiepski silnik o małej mocy (generalnie wszystkie chinole to 139QMA/B), plastiki tak marnej jakości że aż ciężko uwierzyć. Sama jakość jazdy, komfort nieporównywalnie gorsza niż Kymco.
Początkowo jak zasiadłem na Zippa to było ok, jeździło się nieźle. Jakieś dziwne wibracje, drgania, niepewne prowadzenie byłem w stanie wybaczyć. Jak zaczął się cały trząść przy ruszaniu, zepsuł się rozrusznik i nie dało się wyregulować gaźnika żeby trzymał parametry pracy przez dłuższy czas to powiedziałam dość.
Niby awarie nie są kosztowne ale tu 20, tam 40 i się zbiera.

Przesiadłem się na Kymco i na prawdę różnica jest ogromna. Skuteczność hamulców o wiele lepsza, tłumienie dziur i komfort podróżowania nieporównywalne, silnik mimo że ma prawie 13 tyś przebiegu (jak go kupiłem miał 10 tys) pracuje bez zastrzeżeń.
Reasumując, ucz się na błędach innych i nie popełniaj tych samych.

Niestety KYMCO w salonie wychodzi ponad mój budżet, a przez allegro jakoś nie specjalnie chcę kupować. Zastanawiam się teraz głównie nad modelami
Keeway Matrix
Keeway ARN
SYM Euro Jet-X

Keewaye są nowe i trochę tańsze od SYMa, który też jest nowy (2008r) nieużywany z gwarancją na 3 lata. W ARNie jest jak dla mnie idealna pozycja za kierownicą. Podobnie miałem w KYMCO Bet&Win, ale ten model jest niestety dla mnie za drogi. KYMCO Agility ewentualnie mogłoby być, ale czułem się na nim jakoś dziwnie. Jest on jakiś nienaturalnie wąski i długi. SYM był też w porządku i czułem się podobnie jak w ARNie. Keeway Matrix też był niczego sobie. Chciałbym się dowiedzieć opinii o tych właśnie modelach czyli

Keeway ARN
Keeway MATRIX
SYM EURO JET-X

Rozważam głównie te modele chyba, że macie ciekawszą propozycję w ten cenie to proszę pisać. Aha zapomniałem SYM kosztuje 4500zł w zestawie z dwoma kaskami.

Zdecydowanie Sym. To mało popularne ale konkretne skutery. Agility faktycznie jest "cienki" ale jak jeździsz po mieście to im cieńszy tym lepiej :mrgreen:
Podsumowując, wg mnie zdecydowanie
1. Nowy SYM lub Agility,
2. używane markowe,
3. Wszelkiej maści chińskie wynalazki czyli również Keewaye.

Zippy, Keeweye, Kingwaye czy inne Romety mają przeważnie niezły design co kusi, ale wygląd się opatrzy i zostaje nie dokońca to czego oczekujemy.
Poza tym weź pod uwagę kwestie sprzedaży - bardzo ciężko sprzedać chińczyka po rozsądnej cenie.

aha mam jeszcze pytanie techniczne. Czy da się dokupić boczną stopkę do skutera?

Fantasmic, jak jesteś ze śląska albo okolic to na KYMCO mogę załatwić korzystny rabat, tak żebyś sie mieścił finansowo.
Jak chcesz pogadać, zaproś mnie jakoś znajomego i napisz priva, albo pisz tutaj co by Cię interesowało i za ile ;)

Ok. Na 90% zdecydowałem się na Kymco Vitality. Mam w związku z nim parę pytań.
- Jak wygląda przyspieszenie w tym skuterze? Jest w miarę zrywny czy 10 minut do 50km/h :lol:
- Cena części, plastików. Drogie czy ujdzie
- Trwałość plastików
- słyszałem, że wskaźnik paliwa kłamie. Czy to prawda i czy da się to jakoś wyregulować?
- ostatnie może głupie pytanie, ale do tej pory miałem styczność jedynie z "szatanami" typu ogar, komar i skuterami 4T. Czy do skuterów 2T tak Vitality jak i innych trzeba sporządzać mieszankę paliwową, czy olej i paliwo lejemy do dwóch osobnych zbiorników.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to do 2t wlewasz olej i benzyne do osobnych zbiornikow i mieszalnik sam jak nazwa mowi miesza to w odpowiednich proporcjach olej bezposrednio wlewa sie do baku tylko gdy mieszalnik nie dziala poprawnie lub wcale. Pozdrawiam

-W porównaniu do SYM Jet Sport X 50R (takim jeżdżę) prześpieszenie jest bdb.
-Części Ci raczej nie będą potrzebne. ;)
-Niestety, w tym Ci nie pomogę, ale jeżeli są tak trwałe jak w moim Tajwańczyku to bdb.
-Pokazuje rezerwę za prędko. Czy da się wyregulować Ci nie powiem, nie znam się.
-Paliwo do baku, olej do dozownika. Mieszać się będzie samo.

Wskaźnik poziomu paliwa to feler większości jednośladów, a wśród Kymco to chyba wszystkich.
Jak go zrozumiesz to już żadna regulacja nie będzie potrzebna;p
Wskaźnik jest ustawiony na funkcje "PANIC", czyli tak żeby nigdy Ci nie zabrakło paliwa- mówiąc krótko- gdy w baku będziesz miał jeszcze ok. 3L paliwa, to na blacie będziesz miał już rezerwe;D

A to w sumie to nie takie głupie :D Przynajmniej nie zostanę bez paliwa na pustyni :lol: