Opinie: Wymiana Karty na AM: Od kiedy i za ile

michu95xf napisał:

Czyli jak mam 15lat i kartę od 2lat to muszę ją wymieniać na prawko czy nie? bo już tego nie ogarniam.

mozesz aczkolwiek nie musisz..

To punkty karne na am będą?

DooOminO dzięki

Musisz wymienić przed ukończeniem 18 lat …

A co jeżeli we wtorek (15 stycznia) oddam arkusz zaliczeń ubiegającego o kartę motorowerową i dostanę kartę po feriach to nie będe mógł jeździć ? :frowning:

Jak dla mnie 100zł za wymianę to stanowczo za dużo. Ale jest jeden plus tego rozwiązania, w czasie kontroli na większej pojemności dostaniemy 300, a nie 500zł mandatu. :slight_smile:

Domar96 napisał:

Jak dla mnie 100zł za wymianę to stanowczo za dużo. Ale jest jeden plus tego rozwiązania, w czasie kontroli na większej pojemności dostaniemy 300, a nie 500zł mandatu. :)

chyba mowisz o osobach pelnoletnich, bo ci co nie ukonczyli 18 roku zycia policja nie mogla im dac mandatu za wieksza pojmnosc jedynie sad rodziny ps jak policja miala by niby sprawdzic ze dany skuterma wieksza pojemnosc?

Ale mandat można dostać już od 17 roku życia, a z tymi większymi pojemnościami to nie chodziło mi o skuter tylko o motocykl, jakaś 125ccm albo coś w tym stylu. ;)

Trochę nie rozumiem, jazda na karcie motorowerowej będzie traktowana jak jazda bez uprawnień, ale możemy na niej jeździć bo mamy czas do 18 roku życia na wymianę?

Arczo napisał:

Trochę nie rozumiem, jazda na karcie motorowerowej będzie traktowana jak jazda bez uprawnień, ale możemy na niej jeździć bo mamy czas do 18 roku życia na wymianę?

Jeżeli przed wejściem ustawy posiadałeś uprawnienia w tym wypadku kartę motorowerową możesz na niej jeździć do ukończenia 18 roku życia.
Jeżeli do 18 roku życia nie wystąpisz o wymianę owej karty motorowerowej na prawo jazdy AM to tracisz tą możliwość i czeka cię ponowne zdawanie co według mnie jest w ogóle nieopłacalne gdyż można już zrobić A2.

Mam nadzieje że ci co nadal nie rozumieją będą juz wiedzieć o co biega ;)

Mam pytanie jezeli ktos zdaje prawo jazdy w wieku 18 lat to moze razem z prawkiem na auto dac tez do wymiany tą karte motorowerową i placic tylko raz 100 zl?

Majac kategorie b nie trzeba miec am tak?

masakra i kompletny bezsens… jeszcze trochę i na taczkę trzeba będzie mieć prawo jazdy…

to ja juz nie rozumiem, jak mam 16 lat to muszę ją wymieniac czy nie? przeciez 100zl za to to jest rozboj, ja bym chetnie sobie za ta stowker zatankowal drogiej benzynki. co sie w tej polszy dzieje do ch…oinki

dzm napisał:

to ja juz nie rozumiem, jak mam 16 lat to muszę ją wymieniac czy nie? przeciez 100zl za to to jest rozboj, ja bym chetnie sobie za ta stowker zatankowal drogiej benzynki. co sie w tej polszy dzieje do ch...oinki

Proszę, popatrzą na moją wcześniejszy odpowiedź w tym temacie na taką samą odpowiedź..

Michu95xf tak musisz wymienić kartę na prawko AM DooOminO napisał: “Już lepiej poczekać 2 lata i A1 za 600-800zł zrobić” Po zmianie przepisów nie opłaca się już robić a1. A2 masz od 18 a po 2 latach od posiadania A2 możesz robić PEŁNE A (co jest kompletną bzdurą…) Cena kursu jak i egzaminu ma drastycznie wzrosnąć wiec za 3/4egzaminy mógł byś zapłacić ponad 4tys zł. Moim zdaniem na chwile obecną robimy AM(14), A2(18) A(20).

Am nie oplaca sie wymieniac wgl bo po ukonczeniu 18 lat to chyba kazdy robi prawo jazdy (B) a jezeli mamy B to mozemy jezdzic motorowerem ;)

Boże 100 zł szczyt wszystkiego i jeszcze badania normalnie w tym kraju z człowieka kase zdzierają co za różnica czy bd jeździł na karcie czy na prawku, przecież karta nie jest lewym dokumentem jakoś wcześniej to nikomu nie przeszkadzało a teraz tak..

Czyli mając 15 lat i karte od 2 lat to trzeba tą karte wymienić tak?

tak obowiązkowo a wcześniej należy się udać do lekarza medycyny który posiada uprawnienia do wypisywania orzeczenia dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych