Opinie: Tuning skutera 4T: Po mojemu

WItam wszystkich słuchajcie ludziska mam problem z zippem steedem dzisiaj wymieniłem cylinder 80cc,razem z tłokiem i pierscieniami odpaliłem dziada wszystko dobrze było chodził pracował jak należy wiec go złożyłem do końca i wyobraźcie sobie ze teraz jak na złość nie chce odpalić ;/ ,starter kręci ale nie pali,a kopka dochodzi do pewnego mometu i sie blokuje,dajcie jakas dobrą rade bo szlak mnie trafia pozdrawiam

Witajcie mam pytako mam kingwaya condora 4t zmieniłem mu cylinder na 80 (72 w rzeczywistości)i mam taki problem:słabo mi się zbiera ma duże obroty a pomału jedzie tak do 30 km/h potem po dluższej chwili nabiera prędkości i jest w miarę ok.Co zrobić aby szybciej się zbierał i płynnie przyspieszał.Pozdrawiam.

Bardzo dobry i fachowy artykuł, wnoszący dużo do naszej wiedzy. A niech mi ktoś powie jak to jest w 2T? Mam Inkę Street i fabryczny moduł był blokowany do jakichś obrotów. Przy 60 km/h następowało przerzedzenie zapłonu i hamowanie silnikiem. Zmieniłem moduł na taki od Kymco ZX i teraz efekt przerzedzania zapłonu nie występuje. Osiągam licznikowe 70 km/h i jadąc z górki rozpędza się jeszcze bardziej. Silnik równiej pracuje i łatwiej zapala (zwłaszcza na ciepło).

2t tez by bylo lepszym rozwiazaniem

@all, po raz pierwszy na forum, Kymco New Dink 50 4T. 6tys przebieg. Spalanie od początku 2,0-2,2. Na razie bez żadnego tunningu - zdjęte blokady. Kierowca 90kg.

Witam , mam problem aczkolwiek po zmianie wydechu w skuterze z oryginalnego na sportowy TECNIGAS został mi przewód od zawirowywacza spalin co mam z nim zrobic moze zmienić filtr na stożkowy i nie miec problemu bo ten przwód leci od filtra

czesc fennari swietny post :slight_smile: wiele ciekawych sugestii i danych technicznych mialem klopot z odnalezieniem rzeczowych informacji na temat mojego skutera mam nadzieje ze mozna poprosic cie o wiecej informacji :slight_smile:

WItam kolego mam progcdi i prosze o pomoc w ustawieniu kata impulsatora bo nie wiem jaki ustawic jak sie skontaktowac z toba???

http://tablica.pl/oferta/tuning-progcdi-r-programowalny-modul-zaplonowy-cdi-2t-4t-CID5-ID1T3aH.html ten moduł super sprawa polecam

http://tablica.pl/oferta/tuning-turbo-do-ogara-900-i-nie-tylko-skutery-CID5-ID1T2yL.html

witam mam zamiar kupić przedłużke i nie wiem jaką wysokość ja myśle o 10 cm prosze o odpowiedzi a chodzi o skuter zipp quantum 2t

Artykuł skierowany jest do posiadaczy motorowerów. Szkoda jednak, że autor artykułu, nie przestrzega przed konsekwencjami jazdy osoby, które nie posiadają uprawnień do jazdy motocyklem. Bo taki tuning powoduje, że nasz motorower staje się motocyklem!

Ja zakupiłem od wujaszka Chińczyka z 2006 roku i choć ma przejechane 28 tys km jedyne problemy jakie sprawił do dziś to padł rozrusznik więc tylko odpalanie na kopkę Tydzień temu ściągnąłem blokadę z filtra oraz wariatora okazało się że dobrze że rozebrałem pokrywę gdyż wariator był w rozsypce plus brak 1 rolki oraz gdzieś wytarło część blachy razem z ślizgaczem no i ten pasek napędowy cholera wie właściwie jaki on powinien być brak oznaczeń po zakupie 729 okazał się za długi Kolejna awaria brak krótkich świateł ale na długich da się jeździć Dobra oddalam się od tematu Skuter jaki posiadam to QUEST 50cc 4T Będąc u mechanika zapytałem się co mogę włożyć w silnik największego by poprawić mu osiągi Dowiedziałem się że ma wał cylinder i tłok oraz pierścienie 100cc i da się go założyć gdyż jest to największa pojemność jaka podejdzie po chwili namysłu doszedłem do wniosku skoro mam zarejestrowany bezterminowo opłacony itp to czemu nie na papierku 50 a w silniku 100 za niedługo go odbieram zobaczymy jak to będzie chodzić i kiedy będę gubił plastiki Wiem że czasami mam szalone pomysły ale kto nie ryzykuje ten nic nie ma

nie ma już od dawna przeglądów bezterminowych, więc przy kontroli bardziej rozgarniętego policjanta zostaniesz skierowany na badanie techniczne...

witam! mam pytanko a propo proga cdi, mam juz go od roku ale jakos nei moge zebrac sie z montażem :stuck_out_tongue: sama instalacja jest prosta ale wlasnie nie za bardzo wiem od jakis katow wyprzedzenia zaczac, co stronka to inna mapa. bede grzebal przy 154fmi (125cc) i jedynie moge ustawiac na sluch omijajac spalanie stukowe. jakies pomysly co do wartosci katow? moze te podane w artykule ? pozdrawiam Łukasz

na słuch chcesz ustawiać spalanie stukowe? he he he he... dobre.
Zdaje się że nie masz pojęcia o tym że zanim spalanie stukowe usłyszysz to ono już od dłuższego czasu zachodzi w najlepsze.

nie zrozumiales, chce wlasnie uniknac spalania stukowego :slight_smile:

zrozumiałem. Tylko ty nie zrozumiałeś że strojąc na słuch go nie unikniesz albo dla świętego spokoju cofniesz zapłon tak asekuracyjnie że dużo na tym stracisz

wombat ironii nie zauwazyles :stuck_out_tongue: dlatego proboje podpytac o ustawienia :slight_smile: zeby gora troche zyskala 7-9 tys obrotow bo dol idealnie zbiera.

a wymyśliłeś że przyczyną nie jest zapłon tylko charakterystyka wałka rozrządu?