Opinie: Różnice: Skuter, Maxi Skuter, Motorower i Motocykl

W tej drugiej tabelce kuter i maxi skuter powinny być rozbite na 2 kolumny. W pierwszym zamiast pojemności b/o powinno być do 50ccm, a w drugim powyżej 50ccm. W przypadku motoroweru i motocykla jest tak zrobione, dlatego nie rozumiem takiego błędu…

@marcin0915 Z tego co mówisz by wynikało, że zwykły, mały chinol z 70ccm cylindrem to maxi skuter. W tabelce dobrze jest :stuck_out_tongue:

marcin0915 odpowiedz jest prosta maxi skuter i skuter maja taka samą budowę. Prawda jest jednak że aby prowadzić maxi skuter potrzeba prawo jazdy kat A, choć osobiście widziałem skuter w budzie maxi który miał silnik 50 cm3 4suwowy. Ciągnął dobrze ale przy starcie koszmarny muł.

Cytuję:"Pojemność do 50 ccm, skrzynia manualna, silnik i zbiornik paliwa tuż za przednią osią."Wyjątki od tej reguły to wszelkiej maści klony Hondy Cub gdyż tutaj zbiorniki paliwa montuje się zazwyczaj pod siodełkiem tak jak w normalnych skuterach.

Podział ów jest właściwy motorower do 50cm powyżej motocykl, a to jak wygląda to inna sprawa może być motorower jak i motocykl klasyczny, terenowy tzw. enduro ścigacz jak i skuter. Skuter to po prostu nazwa typu wyglądu i specyficznej budowy tak jak np.: chopper dla ciekawostki skutery motorowery pojawiły się dużo później niż motocykle typu skuter, i bzdurą jest kojarzenie skutera z pojazdem tylko i wyłącznie moto-rowerowym. Należy również pamiętać ,że określenie motorower dotyczy także rowerów z trwale zamontowanym silnikiem spalinowym bez względu na to czy silnik jest zamontowany na środku ramy , przednim kole czy też tylnym.

A w Danii prędkość maksymalna motoroweru nie może przekraczać 30 km/h (pojemność chyba 50) ale za to nie muszą mieć rejestracji i ubezpieczenia, a ponadto można nimi poruszać się po ścieżkach rowerowych.