Opinie: Romet RS 50: Pierwsza z nowości 2013

DooOminO- ‘2t ma lepszy dzwiek ?;| Nie ma to jak motocykl z silnikiem pily spalinowej…’ Może dla cb to piła, dla mnie to rasowa szlifierka! poza tym, 2T szybciej stoi :wink: Pozdrawiam ;]

HugoBoss pisze: ‘Tyle że taki motorower ma zapier#$%ać a nie brzmieć’ Z tym też jest dziwnie. W przepisach jest że motorower to pojazd z silnikiem o poj. skokowej nie przekraczającej 50cc oraz o konstrukcji która ogranicza jego prędkość do 45km/h, więc motorower (zgodnie z przepisami) nie może zapierdalać, ale skoro prawie wszystkie takie ‘sportowe 50’ są odblokowane zaraz po kupnie, to po co się pier*olić z 50cc, skoro prawie wszyscy łamią prawo? Jak kupię sb rieju rs2 (w planach) to włożę mu cylek 90cc, albo cały silnik 125cc, wtedy będzie latać!

W artykule pisze tak: ‘Czterosuwowy silnik ma zapewniać niepozorne brzmienie, ale osiągi raczej nie będą oszałamiające’, tzn, że nawet gościu który to pisał ma w chju przepisy, więc czemu my mamy być takimi pizami i jeźdić na zablokowanej 50?! , skoro ma taki potencjał? :slight_smile:

motomaniak39 napisał:

W artykule pisze tak: 'Czterosuwowy silnik ma zapewniać niepozorne brzmienie, ale osiągi raczej nie będą oszałamiające', tzn, że nawet gościu który to pisał ma w ch*ju przepisy, więc czemu my mamy być takimi piz*ami i jeźdić na zablokowanej 50?! , skoro ma taki potencjał? :)

kto jezdzi zablokowanym ten jezdzi..

Mi to przypomina zippka Pro;), jakby takie coś miało blokadę do 45km/h to już była by totalna porażka.
Wtedy to pod górkę chyba na jedynce byłby problem;)

a i tak pewnie na 4-biegu będzie zamulał..;/.

serafinq- jak motorower nie ma blokady do 45km/h to nie jest motorowerem tylko motocyklem ;)
a do kierowania motocyklem potrzebne jest prawo jazdy. jak go nie masz (a masz tylko kartę motorowerową) to motocykl na złom i 500zł mandatu + wpier*ol w domu ;]
a jak nie przekroczysz prędkości 45 km/h, to w razie kontroli policja i tak ma prawo cię wziąć na rolki. będzie 45.000000001 km/h i żegnaj motorowerze ;)
dlatego myślę coraz bardziej nad kupnem takiej blokady na allegro, ustawię de do 45km/h i jak wezmą na rolki to w razie czego włączę i git ;)

DooOminO, czyli pewnie Ty ;x

motomaniak39 napisał:

serafinq- jak motorower nie ma blokady do 45km/h to nie jest motorowerem tylko motocyklem ;)
a do kierowania motocyklem potrzebne jest prawo jazdy. jak go nie masz (a masz tylko kartę motorowerową) to motocykl na złom i 500zł mandatu + wpier*ol w domu ;]
a jak nie przekroczysz prędkości 45 km/h, to w razie kontroli policja i tak ma prawo cię wziąć na rolki. będzie 45.000000001 km/h i żegnaj motorowerze ;)
dlatego myślę coraz bardziej nad kupnem takiej blokady na allegro, ustawię de do 45km/h i jak wezmą na rolki to w razie czego włączę i git ;)

Spokojnie niemusisz mnie uczyć;). tego typu motorowery nie posiadają prawie wcale blokad;) i rozpędzają się do 75km/h (+|-zależne od opony) oczywiście żeby się do tego rozpędzić trzeba odczekać dobrą chwile;).

motomaniak39 napisał:

HugoBoss pisze: 'Tyle że taki motorower ma zapier#$%ać a nie brzmieć'
Z tym też jest dziwnie. W przepisach jest że motorower to pojazd z silnikiem o poj. skokowej nie przekraczającej 50cc oraz o konstrukcji która ogranicza jego prędkość do 45km/h, więc motorower (zgodnie z przepisami) nie może zapierdalać, ale skoro prawie wszystkie takie 'sportowe 50' są odblokowane zaraz po kupnie, to po co się pier*olić z 50cc, skoro prawie wszyscy łamią prawo?
Jak kupię sb rieju rs2 (w planach) to włożę mu cylek 90cc, albo cały silnik 125cc, wtedy będzie latać!

Nie cytuj mnie bo ja tego nie napisałem.

motomaniak39 napisał:

serafinq- jak motorower nie ma blokady do 45km/h to nie jest motorowerem tylko motocyklem ;)
a do kierowania motocyklem potrzebne jest prawo jazdy. jak go nie masz (a masz tylko kartę motorowerową) to motocykl na złom i 500zł mandatu + wpier*ol w domu ;]
a jak nie przekroczysz prędkości 45 km/h, to w razie kontroli policja i tak ma prawo cię wziąć na rolki. będzie 45.000000001 km/h i żegnaj motorowerze ;)
dlatego myślę coraz bardziej nad kupnem takiej blokady na allegro, ustawię de do 45km/h i jak wezmą na rolki to w razie czego włączę i git ;)

To jest Polska, ciekawe skad maja rolki wytrzasnąc..

"45.0000000001" Wiesz wgl jak mała liczbe po przecinku napisales? takie cos sie zaokrągla

motomaniak39 napisał:

DooOminO, czyli pewnie Ty ;x

why? nie wiem jak mam rozumiec odp..

z tym "45.0000000001" chyba nie zrozumiałeś o co chodzi ;x

ładny motorek ładniejszy od rometa rr 2011

Mi sie podoba, i nie narzekam, że to silnik 4t O design się postarano :slight_smile: bardzo mi sie podoba. Myślę, że ten motorower stanie sie w tym roku popularny, a jeżeli cena będzie stanowiła mniej niż 5 tys zł to go biore :smiley:

A czym to coś różni się od Zippo Pro50? Oprócz malowania i napisów ! Polska myśl techniczna zaszła daleko - do Chin. SYFFF!!! I nie dla tego że chińskie tylko że próbują ludziom wcisnąć coś co nie jest nawet ich pomysłem.

JKieszek napisał:

A czym to coś różni się od Zippo Pro50? Oprócz malowania i napisów ! Polska myśl techniczna zaszła daleko - do Chin. SYFFF!!!! I nie dla tego
że chińskie tylko że próbują ludziom wcisnąć coś co nie jest nawet ich pomysłem.

Niczym się nie różnią. Każdy "producent" nakleja tylko swoje naklejki. Gdyby pozamieniać te naklejki, nikt by się nie zorientował w zamianie :-)

Mam RR i bardzo mi sie podoba. Co do silnika to mi wystarcza, gdybym chciał coś szybszego to kupiłbym jakąś 125kę. Jedynie mogliby dodć jeszcze jeden bieg, bo czasem brakuje pod górkę

Na wstepie zaznaczam - nie znam sie. Dopiero zaczynam przygode z jednosladami i przykul moja uwage romet rr 50. moze mi ktos doradzic czy warto to brac na poczatek i czym sie rozni od RS 50 bo ja sie nie doczytalem. z gory dzieki.