Opinie: Pytacie: Jaki "motor" 125 ccm automat wybrać na prawo jazdy B

@WodzuWGK: chodzi mi o najnowszy model: http://www.youtube.com/watch?v=jF_oBEwaanw Zależy mi na opinii z jazdy tym skuterem, również z pasażerem. Bo że Yamaha X-max daje radę to już wiem: http://www.youtube.com/watch?v=UHFXCUvZRhk A np. Honda PCX to nie dla mnie (za mała): http://www.youtube.com/watch?v=D_sFSrYcZtU

WodzuWGK napisał:

Na tym GTS'e nie siedziałem to się nie wypowiem ale na Downtownie siedzi się bardzo wygodnie.
Na stronie producenta jest napisane że Sym GTS 125i ma zasilanie gaźnikowe (może to błąd w druku) http://sym.pl/#home/produkty/new-gts-125i poza tym jest gabarytowo mniejszy od Downtown'a a przy tym cięższy o 10 kg

Ta informacja jest nieaktualna: gaźnik posiadały tylko okrojone wersje EVO. Nie wiem, czy wciąż są jeszcze produkowane i dostępne. We Francji jeszcze jakiś czas temu były.

Moim zdaniem SYM GTS ma lekką przewagę nad Kymco Downtown. To, że jest mniejszy, to może być nawet zaletą: przy szerokości Kymco 815 mm może być większa trudność w przeciskaniu się w korkach niż przy Symie, który ma szerokość 760 mm. Oba mają zdaje się światła przeciwmgłowe i LEDy. Do tego SYM GTS EFI ma nawiew ciepłego powietrza. Pojemność schowka podobna u obydwu. Cenowo oba pojazdy też są zbliżone (zarówno z ABS, jak i bez), a może nawet w SYMie da się więcej utargować. Aktualne, jak się dowiedziałem, ceny importera SYM, to 14,5 tys. zł za wersję EFI bez ABS i 16 tys. z ABS. Tyle że pojazd dostępny jest tylko na indywidualne zamówienie i trzeba się kontaktować z importerem w Warszawie.

Ogólnie Kymco ma niewątpliwie przewagę pod względem dostępności części i dealerów. SYM ma dużo słabiej rozwiniętą sieć dealerską w Polsce i na niektóre części można długo czekać.

Dawidsuper8 oczywiście, że jak go będę miał to zapraszam na oglądanie. Jednak, że pojawił się mały problem muszę na niego poczekać nieco dłużej… w salonie powiedziano mi że w przeciągu 2 max 3 tygodni będzie do odbioru bo muszą go z Niemieć ściągać a czekają aż się uzbiera kilka motorów do transportu… ale poczekam, nawet lepiej ;p będę miał wtedy pewność na 100% że ustawa wejdzie ;p

pszla napisał:

Dawidsuper8 oczywiście, że jak go będę miał to zapraszam na oglądanie. Jednak, że pojawił się mały problem muszę na niego poczekać nieco dłużej... w salonie powiedziano mi że w przeciągu 2 max 3 tygodni będzie do odbioru bo muszą go z Niemieć ściągać a czekają aż się uzbiera kilka motorów do transportu... ale poczekam, nawet lepiej ;p będę miał wtedy pewność na 100% że ustawa wejdzie ;p

Spoko mamy czas :) pisz na priva jak już będziesz miał

Na stronie sejmu widnieje informacja, że 5 i 6 i 10 czerwca bedzie rozpotrywana sprawozdanie senatu sprawie nowelizacji ustawy. Poslowie naprawde pracuja ostro aby jak najszybczej ta ustawa weszla w zycie.

Jeśli tak, to najbardziej realne jest rozpatrzenie tego na posiedzeniu 10 czerwca, biorąc pod uwagę posiedzenie senatu 5 czerwca. W takim układzie prezydent do początku lipca będzie miał czas na podjęcie decyzji. Jeżeli podpisze, przepisy wejdą w życie najpóźniej na początku sierpnia 2014 r.

Warto dodać, że projekt ustawy przeszedł dodatkowo jeszcze przez senacką Komisję Gospodarki Narodowej, która w dniu 29 maja zaleciła Senatowi uchwalenie tej ustawy, wnosząc do niej niewielkie poprawki:

http://www.senat.gov.pl/download/gfx/senat/pl/senatdruki/5744/druk/638b.pdf

wczoraj głosowali nad naszą ustawą i poszła dalej :slight_smile: czyli Teraz tylko prezydent :stuck_out_tongue:

też jestem ciekaw tego DT'125, to ta sama buda co w 300?

roomcajz dokładnie ta sama tylko silnik mniejszy…

pszla napisał:

wczoraj głosowali nad naszą ustawą i poszła dalej :) czyli Teraz tylko prezydent :P

No właśnie niestety nie. Do ustawy zgłoszono liczne poprawki i tym samym wraca do sejmu czyli na dzień dzisiejszy jesteśmy dalej niż bliżej wejścia w życie nowych przepisów. Jedna z poprawek zgłoszonych przez senat to wykreślenie zapisu o automatycznej skrzyni biegów - to w sumie na plus

@pszla co do pojemności i mocy to się niewypowiem nt 125 natomiast pare razy miałem okazje przejechać sie 300 setką i powiem że powinienes być zadowolony. Jedyne mankamenty jakie zauważylem to podatność na boczny wiatr, koleiny, ogólnie złą nawierzchnię ale to pewnie kwestia opon, dalej - pozycja wyłącznie krzesełkowa, brak osłony dłoni przed wiatrem. Poza tym git. Na plus pojemność kufra, jakość wykonania calosci, dobre światła, i przede wszystkim wygląd. Jeden z najładniejszych moim zdaniem skuterów. Pszla zaakceptuj friend request

jak to u nas w kraju wszystko się przeciąga, termin wejścia ustawy w życie się przesuwa w stronę września, a nowa 125 jeszcze nie przyjechała do polski…

@pszla: i jak tam Twój Downtown? Dojechał do naszej ojczyzny? Bo czekam z niecierpliwością na info, czy już go masz :wink: Nawet Cię zaprosiłem do znajomych :wink: Sam jestem zdecydowany na Kymkacza (aktualnie mam “Leszkowego” New Dinka), ale planuję go sprzedać i kupić Yagera GT 125, czyli praktycznie to samo co New Dink, tylko większa pojemność. Nad Downtownem, ewentualnie DinkStreetem się zastanawiałem, ale jest trochę droższy (i piękniejszy przy okazji :-] ), więc pozostaję przy Yagerze. A co sądzicie o tym SYMie? Warte to coś? Bo wygląda ma fajny i dobre to, że węższy od Kymkacza. Ale, żeby się nie okazało, że np. po zrobieniu 20 tys. zacznie się sypać, itp. Mój Dink 50 ccm, ma prawie 23 tysiące przebiegu i nadal jeździ bez problemu, więc KYMCO to już naprawdę renoma. Niby SYM też jest Tajwańczykiem, ale kto go tam wie…

czekam cały czas :frowning: jak tylko stanie na moim podwórku napiszę

Ja wybrałem Honda Pantheon 125 2T.
Już kilka rundek zrobiłem i całkiem fajnie to jedzie, do tego to Honda no i duuużyyy i wygodny :)

po niedzieli recenzja Kymco downtowne 125i we wtorek rejestracja tego cacka i pierwsze kilometry w drodze z salonu do domu :slight_smile:

No to czekam niecierpliwie, bo nie ukrywam, że to i mój typ. Planuję go jednak na przyszły rok, ale warto się upewnić, czy wybór słuszny... ;)

pszla napisał:

a co powiecie ba temat Kymco Downtown 125i zastanawiam się nad zakupem ale szukam opinii i nic nie mogę znaleźć, czy można liczyć na jakiś test tego pojazdu?

Gdy szukałem miałem do wyboru takiego kymco, co prawda używany... ale tylko 4 lata. bardzo sie zawiodłem ale broń borze nie oceniam z góry, myślę że ten był zdewastowany. Wybrałem starszą yamahe x-max i jestem ogromnie zadowolony, z ręką na sercu polecę.

Właśnie dlatego czekam na wrażenia Pszla. Szczerze mówiąc x-maxa też mam "pod obserwacją". Potrzebuję dużej maszyny bo sam jestem dość masywny,,, ;)

@STANDER Jak tylko go zarejesrtuję we wtorek i zrobię kilka km to napiszę co i jak ja mam wersję z ABS, wizualnie wygląda pięknie, pojemny kufer z lampką w środku (taki bajer) bak 12,5l zobaczymy na ile styknie w trasie i po mieście… W sierpniu jadę na nim do Radzynia Chełskiego to jakies 240km od wawy wiec będę miał wgląd na spalanie z obciążeniem w trasie przy delikatnej jeździe tak pod 80km/h i na max speed a w lipcu czeka mnie testowanie i nagranie kilku filmików dla Skuterowo.com jak ktoś będzie chętny go zobaczyć w real a mieszka w wawie to możemy się umówić