Opinie: Prawo Jazdy AM: Odpowiadamy na pytania

Hej mam pytanie,we wrześniu będę mieć 18 urodziny kartę posiadam od 5 lat czy musze ją wyrobić? ponieważ wiąże się to z kosztami około 200 złotych a na parę miesięcy to średnio mi się uśmiecha;/

Jak posiadasz kartę to jak wyrobisz nową? Po 18-tce wymieniasz na AM i to wszystko.

Po 18tce to karta będzie już nie ważna :P chodzi mu pewnie o AM, jak wymienisz tą kartę motorowerową na AM to będziesz miał uprawnienia również po 18tce, jak nie wymienisz to stracisz uprawnienia.

Witam!
Mam skończone 16 lat i prawo jazdy kat. T i kartę motorowerową, czy muszę robić badania jeśli chcę wymienić kartę na AM skoro już robiłem badania na kat.T ?
Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam!

Na Forum wyczytałem że prawo jazdy AM wejdzie w 2014 roku . Czyli teraz muszę czekać rok żebym mógł sobie takowe wyrobić ?

Nie. Ono już weszło... A jak chcesz je wyrobić? Ile masz lat, czy masz już kartę?

Chcę wyrobić mam 14 lat lecz niemam karty motorowerowej . Gdzie w województwie Mazowieckim można takowe prawo jazdy wyrobić ? Ile ono będzie kosztować , Ile będa trwały kursy i gdzie mogę nabyć tzw Psychotesty ? Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam ! :slight_smile: i życzę Wesołych Świąt :slight_smile:

Będzie można zrobić kurs w szkole jazdy ( musisz popytać w której robią kursy na AM) a egzamin zdajesz w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego ) WORD , czyli pewnie w Warszawie. Będzie to kosztować- kurs ok.500 zł a egzamin ok. 200 + jeszcze musisz wyrobić dokumenty czyli kolejna stówa w plecy :-)

Ok. Już wszystko wiem . Dziekuje za Pomoc i Pozdrawiam :)!

Już od tego czytania popsuło mi się w głowie . Na forum wyczytałem , że prawo jazdy kat. AM można będzie wyrabiać dopiero w 2014 . W związku z tym chciałem się zapytać czy to prawda , że będe musiał czekać jeszcze rok ? Czy w tym roku już będe mogł wyrobić te prawo jazdy ? . Z góry Dziekuję za odpowiedź i Pozdrawiam ! :slight_smile:

Widzę, że raz wytłumaczone nie wystarczy... Ja mam w czerwcu 15 lat i się dobrze orientuję w tym temacie. Wg przepisów o prawo jazdy kat. AM można się ubiegać od 19 stycznia br. W praktyce jest inaczej, może dopiero parę OSK oferuje kursy na AM. Nie musisz czekać do 2014 tylko poszukaj szkoły jazdy w swojej okolicy, która oferuje AM. Czyli TAK, w tym roku będziesz mógł wyrobić prawo jazdy. Napisałem prawdę, czy posłuchasz mnie czy innych wersji na forum zależy od Ciebie. Szerokiej drogi w przyszłości :D

Dziekuje Bardzo za tak szczegółowe rozjaśnienie sprawy . Teraz Wszystko już rozumiem ! :wink:

Za moich czasów, dawałeś 5 zł na paliwo slalom, wyjazd z posesji z kierunkiem, ósemka i pytanie na koniec od policjanta i miałeś kartę motorowerową. Na każdym kroku tylko wyzysk w tej zaje**nej Polsce !
W tym kraju idioci rządzą....

LwG ... Byle do sezonu, trzymam kciuki za test kat. AM !

Kail napisał:

W tym kraju idioci rządzą....

Akurat te przepisy weszły z UE :P

Przepisy przepisami. Polityka w kraju narzuca też ustawy co tylko kasę by trzepać ze wszystkiego chcieli i ch*je podzielą ją między siebie.
Te AM mogłoby być do 70ccm. To taką popularność by zdobyło, że baniak pęka :)
Szkółki by były oblegane przez Nastolatków, Sam bym poszedł jeszcze raz, mimo tego, że mam już ^^

Wielkopolska Pozdrawia ! :D

siema :slight_smile: mam problem bo chciałbym nauczyć się dobrze i zdać ten test w wordzie na prawo jazdy kat. am i nie mam bladego pojęcia z czego się uczyć i w jaki sposób jak byście mogli mnie trochę uświadomić bym był wdzięczny :smiley: z góry dzięki

Kail napisał:

Za moich czasów, dawałeś 5 zł na paliwo slalom, wyjazd z posesji z kierunkiem, ósemka i pytanie na koniec od policjanta i miałeś kartę motorowerową. Na każdym kroku tylko wyzysk w tej zaje**nej Polsce !
W tym kraju idioci rządzą....
LwG ... Byle do sezonu, trzymam kciuki za test kat. AM !

Kolejny gimnazjalny politolog ;], ktoś Cię tu trzyma? Pakuj walizki i wyjeżdżaj.

major napisał:

siema :) mam problem bo chciałbym nauczyć się dobrze i zdać ten test w wordzie na prawo jazdy kat. am i nie mam bladego pojęcia z czego się uczyć i w jaki sposób jak byście mogli mnie trochę uświadomić bym był wdzięczny :D
z góry dzięki

Zapisz się najpierw na kurs, tam Ci na pewno jakieś materiały dadzą/polecą.

Mam takie pytanko takie z ciekawości mam prawko AM nie mam 18 lat czy jak już będę mieć 18-stkę i zrobię prawko B to czy nadal to prawko AM bd mi potrzebne ?

czesc mam pytanie bo 21 wrzesnia 2013 roku koncze 13 lat czy w wakacje bede mogl zdawac karta na AM??

@Przemo178 - egzamin będziesz mógł zdawać najwcześniej 21 września 2014, więc odpowiedź na twoje pytanie jest oczywista ;)