Opinie: Nowy Romet RCR 125 z bliska na Moto Expo 2016

Zulus napisał:

Wombat, ale cały czas mówimy o różnych rzeczach.
motorower na motocykl, albo motocykl na motocykl.
Już pomińmy zmianę 125/15 na 125/20 albo 150.
Co ze zmianą np 650 na 700...? Też taki cyrk?
A co z samochodami? Mam 1.4, chcę wstawić 1.6 bo mi brak tych 25-50 KM, albo zesrał się 1.4, remont się nie opłaca, a na szrocie mają tylko 1.6...?

W przypadku motór-motór dla użytkownika posiadającego A nie ma to większego znaczenia. Zgłasza ew pojemność do ubezpieczenia i tyle.
Chyba że ktoś ma którąś z tych ograniczonych kategorii no to wtedy jest standardowo kwestia urzędowego potwierdzenia mieszczenia się w normach.. itd
Z samochodami jest identycznie. B nic nie ogranicza. Można mieć malucha z V8 5.0 litra.

No i o tym właśnie mówię, a Wujek Rysio i wujek Paci mi tu robią... wbrew :-)

Polecieli my po łebkach i łebki są już zadowolone. ;-)
^
Kto ma realny z tym dylemat, to kopie sobie tę studnię w opór. On sam. Jego studnia i jego jest to problem. ;P

Niedługo odbieram dowód rejestracyjny więc podpytam Panie w wydziale komunikacji co i jak, może coś się wypowiedzą w tej kwestii. Tym czasem niech pogoda się jak najszybciej poprawia aby dokończyć proces docierania, a do tematu na pewno wrócę po wyrobieniu prawka kat.A. Pozdrawiam i dzięki za informacje.

Miłego śmigania!

Zulus napisał:

No i o tym właśnie mówię, a Wujek Rysio i wujek Paci mi tu robią... wbrew :-)

Mówiłem że nic z tych ksiażek nie zrozumiałeś:D A zobacz w dowod czy smyk nie jest na A2

No więc tak dowód odebrany :wink: Na pytanie odnośnie zwiększenia pojemności w motocyklu Pani z wydziału komunikacji odpowiedziała że “potrzebne będzie ponowne badanie techniczne oraz opis zmian” to wszystko, o żadnych fakturach i rzeczoznawcach nic jej nie wiadomo. Więc może nie taki diabeł straszny jak go malują. Odnośnie badań technicznych też popytam kolega ma stację kontroli pojazdów więc zaciągnę opinii u źródła. Pozdrawiam.

W samochodach obecnie silnik jest częścią zamienną, więc nawet jeśli się Policja przyczepi w czasie kontroli, to raczej stacja diagnostyczna i później korekta w dowodzie w WK. Widziałem parę aut ze zmienionym silnikiem bez zmian w dowodzie i ważnym przeglądem, do których się żadna kontrola nie przyczepiała. W motocyklach niebiescy się czepiają jak masz B, a motocykl ma w papierach więcej niż mieć powinien (podobnie z A2 moc powyżej 35kW), ewentualnie wzrokowo stwierdzą na cylindrze większą pojemność (nabita cecha). Jeśli cylinder nie ma żadnych cech stanowiących o pojemności, to nie ma podstaw do podważania rejestracji na 125.