Opinie: Leone RK50S: Już dostępny

Dobre… to po co sa robione 125 hondy 15 konne , Apki RS 50 , TZR ki , … pewnie najlepiej odrazu 1000rr :] …dzisy ale ty ciec jestes.Piekna sprawa powstala a ty takie pier…ly opowiadasz.

Zawsze możesz wsadzić większy cylek - tak jak w skuterze, co za problem? Ty m bardziej w tym typie silnika… i wtedy jedzie naprawdę ładnie i dobre ma przyśpieszenie. A co do zapierdzielania jak ścigacz… na. PL drogach, tylko dla zasady że trzeba jechać tak, bo tak wygląda? Ja nawet kiedyś mając ścigacza, nigdy nie pokusiłem się o jazdę tego typu… bo po co? Dla popisów?. Bez przesady… później zbierają takich z drzew co tak myślą. Plus ścigaczy to w razie potrzeby vmax i głównie przyśpieszenie… a nie jazda 200 km/h po mieście.

Napisze tylko tyle Rafku …Jedni libia choperki inni enduro inni retro a ja lubie sporty.O gustach sie nie dyskutuje koniec tematu.

Dlaczego fdo mnie pijesz, skoro nie ja wyśmiewałem fakt kupowania 50tek ścigaczy? Ja tego nie neguje - mało tego teraz sam mam taki, przy okazji posiadania skutera… oczywiście jest stuningowany i wcale nie jeździ i nie przyśpiesza “jak mul”, bo siedzi tam 125ka.

Aha - żeby nie było… ta110 czy 125 4T tego typu, jeździ dokładnie (przyśpieszenie, vmax) dokładnie tak samo co Aprilki, czy yamahy stuningowane 50ki… wszystko w sumie zależy na co się nastawimy z przełożeniami. jeden będzie chciał osiągnąć 120 km./h, ale trochę słabe będzie miał przyśpieszenie, 2gi znowu nastawi się na prędkość 90 - bo po mieście wystarczy to, a znowu będzie miał “kopa”. Osobiście uważam, że po jeździe miejskiej wystarczy i w sumie osiąga się podobny efekt jak na dobrze podrasowanym 2T, tego typu i to o wiele niższym kosztem (mnie to kosztowało 350 pln). Przy 72 cm znowu w tym typie silnika, także zyskuje się - co prawda mniej, ale kosztem gdzieś 150 pln, zachowując przy okazji małe spalanie i mając ok 85 km.h (realne), nie powodując muła. Nixc lepszego na jazdę miejską, jak kttoś lubi ten styl moto… bo nie każdy widzi sens kupowania 600 cm3, aby mu chlało to 8 l/ 100 km, skoro i tak będziemy poruszać się w ruchu miejskim lub naokoło takowych (o ile ktoś nie jest wariat, to nie będzie więc jeździł w takowym 150) przy tych cenach paliwa, a znowu są osoby - co po prostu tak jak kolega powyżej napisał, po prostu takie kształty, choćby nawet “udawane” lubią… A co odgłosów pierdziawki/kosiarki - 2T takie mają, a w tych 4T naprawdę jest to przyzwoity odgłos - przynajmniej w zipp pro, który jest stuningowany (bo nie słyszałem tego Keewaya jeszcze).

Ale dlaczego tam jest licznik wyskalowany do 220 ? I tak więcej niż 80 nie poleci.

A co w tym złego że ktoś chciałby mieć atrakcyjnie wyglądający motorower? Jak skuter ma agresywny wygląd to też ma zap… 200? :wink:

maro a co zipp pro 50 pierdzi jak skuter? Widocznie go nie słyszałeś na żywo :slight_smile: Co do prędkości to nie ma co się czepiać wkońcu to 50-tka.

Pisze że ma rozruch nożny ale nie widzę kopki od startera

No tak…bo 50 musi wygladac jak Router z Tesco albo Toros ;))) 50 kopia Vapora…i Colibra

ja osobiście wolę motorowery niż skutery. Nie ważne czy ścigacze, czy choppery czy crossy. Chodzi o skrzynię manualną. W takim silniku i całym układzie napędowym jest co grzebać. Można się bawić w zmianę zębatek,tłumiki itp. A w skuterze żeby grzebać trzeba się znać i mieć sprzęt, nawet do samej zmiany rolek. No i oczywiście przyjemność z jazdy jest o wiele lepsza niż na skuterze. Mieszasz sobie biegami jak ci się podoba, a nie siedzisz tylko i ruszasz manetką gazu, a jak zablokuje koło to silnik gaśnie i gdy mu nie dasz gazu to potem nie chce odpalić. A poza tym jeszcze można sobie wyrobić odruch zmiany biegów. Jak coś będzie nie tak to części są tanie bo to 50-tka. Jak ktoś kupi 600cc hondy to nauka może być droga. Jednym słowem jak ktoś ma kasę ok. 5000zł to bardziej polecam motorowery niż skutery. Wystarczy pojeździć jakiś czas na każdym a szybko się wyrabia opinie. A myślicie, że dlaczego na drogach same ścigacze, choppery, crosy czy inne szosowe motocykle. Ja co już widziałem setki motocykli to maxi skuterów jeszcze ani jednego w tym roku. A w tamtym roku może z 3

Silniki 4T mają głos jak prawdziwy ścigacz. Gdybyś go nie widział to różnice mógłbyś usłyszeć tylko na max obrotach. Do ok.6000obr/min nie słychać różnicy żadnej. Potem tylko mechanicy co po głosie rozpoznają usterkę mogą rozróżnić odgłos jednego cylka od 2 czy 4 cylindrów. Normalny motocyklista praktycznie przy 10000obr/min usłyszy różnicę.

to żeś chyba nigdy większej pojemności nie słyszał…

Nie no do 600 czy 1000 nie ma co porownywac ale jesli chodzi o 50 to prawda jest taka ze odglos 4 T a 2T w 50 rozni sie znacznie na plus dla 4T :confused: jesli chodzi o tego typu pojazdy.

50 zipp ma identyczny odgłos jak 125 i 250ki. Wszystko kwestia tłumika. Teraz zmieniłem na 125 i praktycznie różnicy w dźwięku nie ma… ot tyle tylko że na większej prędkości są mniejsze obroty, przez co dłużej słychać te basowe mruczenie. Tak więc naprawdę niektóre 50ki niekoniecznie warczą jak kosiarka… odgłos kosiarki to raczej 2T mają.

licznik do 220 to jest już przesada. 4t ledwo co się do 70 km/h rozpędzi… Wygląd fajny ale reszta … szkoda gadać -.-

Piękny, mogę se tylko pomarzyć. :slight_smile: A mówią że pieniądze szczęścia nie dają. :sunglasses:

Hej mam pytanie. Co jest lepsze; Derbi gpr 50 czy leone rk50s Czekamk na odp.

witam wszystkich jestem posiadaczem leone RK50s mam go od niedawna i tak dla nie wtajemniczonych powiem o jego wadach i zaletach . leone jak narazie rozpedza sie do 45 km/h ze wzgledu na blokady ze znajomym ostatnio zastanawialismy sie do czego sluzy jakies badziew po prawej stronie motoru od gaznika jest tam zamatowany zawirowywacz spalin to jest jedna blokada jak to odczepilismy leone polecial 65 km/h i po sciągnieciu wszystkich blokad wiem ze on poleci duzo duzo wiecej niz 70 km/h ogulnie bardzo wygodnie sie jezdzi ale po dluzszej jezdzie troche bolą ( kulki ) ;D dzwiek motorka jest bardzo ladny duzo podobny dop zippa pro przyspieszenie ma bardzo znakomite jak na (48 ccm) i 135 kg na blokadach pali gume i to az sam sie zdziwilem bo nawet i obfity dym lecial ;D dobra a teraz minusy albo on jest nowy i tak ma albo jest zle skąpletowany pierwsze co przepalily mi sie wszystkie przednie zaruwki tylko postojowe dzialaja 2 ma problemy z zapalaniem jak noc postoi 3 gaznik sam sie przestawia trzeba go co 20 km po postoju ustawiac na nowo 4 nie ma kopniaka 5 jest do bani akumulator mozna by bylo wymienic na lepszy to narazie wszystko na ten temat jak go dotre to powiem cos wiecej o nim . pozdrawiam ;D

Witam Na samym początku chciałem napisać że jestem kompletnym lajkiem w temacie motorowerów , ale coś mnie ostatnio naszło i chcę sobie sprawić taki prezencik:). Dokładnie chodzi o dojazdy do pracy ale w grę wchodzi tylko 50ccm ponieważ nie posiadam prawa jazdy. Zastanawiałem sie nad Leone RK50 tylko pytanie jest następujace czy 187wzrostu, 100 kg wagi i wiek prawie 30 lat to nie jest przesada na coś takiego? Bardzo proszę o info:) no i może coś innego polecacie?:slight_smile: Pozdrawiam