Olej silnikowy i przekładniowy do Routera Bassy

Skuter z TESCO na bazie rometa 727 najlepiej kup do przekładni ten orgilnalny ze zippa za 15zł 150ml lub dobry bezie ale gorszy jakosciowo olej z ORLEN za 13zł 1L do silnika to samo ze zippa 1L za 30zł i z ORLEN 1L za 11zł

ZippPRO50 napisał:

Skuter z TESCO na bazie rometa 727 najlepiej kup do przekładni ten orgilnalny ze zippa za 15zł 150ml lub dobry bezie ale gorszy jakosciowo olej z ORLEN za 13zł 1L do silnika to samo ze zippa 1L za 30zł i z ORLEN 1L za 11zł

Czytam ten post 4 razy i próbuje coś zrozumieć. Niestety nie mogę.

No ja też po pierwszych dwóch czytaniach postu Zippa kurna nic nie wiedziałem, ale teraz wywnioskowałem że chodzi mu o to,że któryś olej jest lepszy od jakiegoś innego.

Po dłuższej analizie stwierdziłem że autorowi chodzi o to, że Olej Zipp jest lepszy od orlenowskiego za 13zł jak również Zipowski za 30zł jest lepszy orlenowskiego za 11zł

Porada dla ZippPRO50 - jeżeli już coś masz napisać skomplikowanego to albo napisz to w punktach albo przemyśl to co masz napisać z osiem razy
Poza tym cena oleju nie jest wyznacznikiem jakośći!!!

Czy jeżeli mam Motula (10w40 4T z klasą SG za 120zł) to jest on lepszy od Orlena Platinum (10w40 4t z klasą SL za 75zł)??? Zasadniczo Orlen jest lepszy bo ma wyższą klasę, ale że nie ufam Orlenowi to wolę kupić sprawdzonego Motula! Z Hipolem jest inaczej bo do przekładni można każdy przekładniowy wlać!

Szczerze to i Turdus (olej hydrauliczny, przekładniowy, silnikowy w jednym) dla rolników by się nadał. Nasze silniki nie osiągają takich temperatur żeby ten olej tracił swoje właściwości. Jedynie szybkie nagrzewanie i studzenie mu szkodzi. Piszę o tym nie to żebym polecał, tylko w ramach ciekawostki.

Ja bym brał olej przeznaczony do silników w motocyklach o odpowiedniej lepkości, syntetyk i tyle. Najlepiej z miejsca gdzie jest duży ruch i oleje są świeże - oleje silnikowe tracą swoje właściwości po dwóch latach.

Do przekładni musisz nalać coś o większej lepkości, najtańszy odpowiedni będzie przekładniowy Hipol.

Cionek1 napisał:

Czy jeżeli mam Motula (10w40 4T z klasą SG za 120zł) to jest on lepszy od Orlena Platinum (10w40 4t z klasą SL za 75zł)??? Zasadniczo Orlen jest lepszy bo ma wyższą klasę, ale że nie ufam Orlenowi to wolę kupić sprawdzonego Motula! Z Hipolem jest inaczej bo do przekładni można każdy przekładniowy wlać!

Do skutera 4T 50ccm, najlepszy olej to mineralny motocyklowy 20W40 SG, który również z uwagi na to że stosowany jest w motocyklach ze zblokowanymi skrzyniami biegów, z powodzeniem nadaje się do przekładni skutera. Natomiast samochodowy orlenowski 10W40 SL absolutnie nie nadaje się do skutera, z powodu tego że ma za wysoką klasę dla samochodów (dużo dodatków), owe dodatki w warunkach pracy silnika skutera, stają się szkodliwe dla silnika. Jeśli olej samochodowy, to w klasie SG i wymiana co 2 tyś km.

To rozumiem, że bez obaw mogę lać tego HIPOLA 75W90 do przekładni Bassy?
A do silnika mam Castrola POWER1 GPS 4T 10W40.
http://www.motograty.com.pl/galerie/c/castrol-power-1-gps-4t-1_21.jpg

Tak możesz lać, do silnika ten co podałeś też, jest bardzo dobry.

No to super.
Dzięki wszystkim za pomoc.

Wymieniłem dzisiaj oleje.
Wlałem tego Castrola co wyżej podałem (na miarce pokazuje jakieś 3/4) i Hipola jakieś 140 ml. Pewnie jeszcze by odrobina weszła ale tyle wystarczy. ;)

Mam 2 pytanka, do przekładni to się leje pod korek? czy jak ;p Czy mogę wlać 90w120? albo chyba 80w90? Chodzi o Kingwaya Forevera 4t, wymieniałem w nim przekładniowy przy 300 km chyba, teraz ma 2400 to chyba by pasowało zmienić (tak mi się wydaje. A i gdzie jest filtr oleju i jak go oczyścić?