Olej do skutera na dotarciu

w fabryce silnik na testach jest zalany dość specyficzną mieszanką mineralnego, dopiero po sprawdzeniu zalewają właściwym

dla przykładu nowy silnik 1.9 TDI nie jest zalany żadnym olejem, wiem bo brałem udział przy wymianie takowego silnika na nowy , gdyż w starym po 160tyś km korbowód bokiem wyszedł i rozwalił blok, ale mniejsza o to ;)

Ja swojego zalewam Orlen moto 10-40 i gitara :0 przy tak częstych wymianach nie trzeba wiele kombinować.

dla pewności możesz do paliwa dolać oleju do 2t. na pewno nie zaszkodzi.

matex85 napisał:

dla pewności możesz do paliwa dolać oleju do 2t. na pewno nie zaszkodzi.

Że co? Do 4T lać olej do paliwa? W 2T z dozownikiem się nie powinno, a Ty w czterotakcie polecasz??

ktos na pierwszej stronie napisal "na dotarciu mineralny , pozniej pol-syntetyk". Nie mieszajcie koledze w glowy , z tego co sie orientuje ( mam znajomego w sklepie motoryzacyjnym ) to jesli raz zalales olej mineralny to najlepiej by bylo , jakbys na nim zostal. Nie wolno zmieniac oleju mineralnego na olej syntentyczny , mineralnego na olej polsyntetyczny , polsyntetyczny na syntetyczny. Mowie to co wiem , moge sie mylic - jezeli to robie to przepraszam.
Osobiscie do czterotaktu od nowosci leje castrol power racing , kosztuje troche wiecej , ale jak dla mnie pewniejszy od lotosa ;)

nie zaszkodzi wlać troszkę oleju z dwu suwa do paliwa w 4 suwie, ale przy docieraniu nie ma sensu.W dieslach z pompą rotacyjną też leje się olej z dwu suwa do ropy (w sezonie letnim) żeby pompę przesmarowało,zimą natomiast VW sugeruje dolewanie do ropy 10% benzyny.Zaraz wielu się oburzy że skuter to nie diesel ani technika samochodowa ,i się zgadza ta 50-tka zniesie wiele więcej niż niejeden tdi-czy vtec :)

Radula napisał:

ktos na pierwszej stronie napisal "na dotarciu mineralny , pozniej pol-syntetyk". Nie mieszajcie koledze w glowy , z tego co sie orientuje ( mam znajomego w sklepie motoryzacyjnym ) to jesli raz zalales olej mineralny to najlepiej by bylo , jakbys na nim zostal. Nie wolno zmieniac oleju mineralnego na olej syntentyczny , mineralnego na olej polsyntetyczny , polsyntetyczny na syntetyczny. Mowie to co wiem , moge sie mylic - jezeli to robie to przepraszam.
Osobiscie do czterotaktu od nowosci leje castrol power racing , kosztuje troche wiecej , ale jak dla mnie pewniejszy od lotosa ;)

Z Syntetycznego na półsyntetyk i z półsyntetyka na mineralny można schodzić i robi się tak w samochodach gdy np. silnik bierze syntetyczny olej w dużych ilościach schodzi się na olej klasę niżej a nowe silniki zalewa się syntetykiem. Nie można z minerału przechodzić na klasy wyżej tzn. pół i syntetyk.

to że zniesie więcej to prawda bo to bardzo prosty silnik,może nawet na bimberku by poleciał(ale kto przy zdrowych zmysłach by to zrobił :D ) ja słyszałem że dolewa się mixolu tylko wtedy kiedy tankujemy olej opałowy ;)