Olej do przekładni.

Witam!
Mam zamiar kupić olej do przekładni.
Wybieram pomiędzy
Malossi SGX Sport 19zł -250ml
Motul Scooter Gear 19zł -150ml

Co sądzicie o tym małossię Bo jest prawie dwa razy tanszy?

Uważam iż oby dwa będą bardzo dobre …
Lecz ja bym wybrał Motula … po prostu mam zaufanie do tej marki :wink:
A Malossi hmm… lepiej niech robi części do skuterów a nie oleje, chociaż na pewno też jest dobry ten olej :wink:

poza tym chyba nie opłaca się kupować 250ml bo tyle nie wchodzi.

niepamietam nazwy ale dobry jest jakis ponoc hitpol albo hipol to jest jakis do ciagnikow co się leje a waidomo ze tam przekładnie sa bardziej obciazane jak w takim skuterku wiec ten olej będzie bdb

chyba hipol,
to jest najzwyklejszy olej mineralny.

Szympa napisał:

to jest najzwyklejszy olej mineralny.

ja tylko pisze co się z tego forum dowiedzialem bo w jakims temacie go strasznie zachwalali ze będzie najlepszy i wg ...

ktoś może pisał że hipol może nie najlepszy ale niby do skutera wystarcza spokojnie i że nie ma sensu nic lepszego kupować.
ale ja i tak jestem zdania że hipol to do traktorów się leje i że do skutera nie ma co lać takiego oleju, lepiej dać trochę więcej ale mieć lepszy olej, smarowanie lepsze, odprowadzanie ciapła i zużycie części niższe.

Zaraz ktoś wyskoczy że nie ma sensu lać dobrego oleju i że hipol może wystarczy ale ja powiem, to po co do skrzyni biegów lać dobre oleje albo do silnika do skrzyni korboweją
tam też tylko smarują więc idąc tym tropem “hipol do skutera git nie potrzeba nic więcej to tylko skuter” więc do skrzyni biegów też lejcie najtańszy olej bo przecież nie ma sensu, olej to bo “olej i on ma tylko smarować.” Tak samo olej orlena do 2T a olej motula do 2T motul 50zł a orlen ile 15? też ma za zadanie smarować, odprowadzać ciepło i zmniejszać tarcie i zużycie części więc lejcie orlenowski bo “to tylko olej” ;p

Kup motula. 150ml starcza a te 250 to takie zalejesz raz i na drugie zalanie już nie starczy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Hipol jest też do normalnych samochodów i tirów.
Pewnie że by wystarczył, ale lepiej już kupić dobry.
Dłużej łożyska pociągną i w ogóle, a poza tym przekładnie mogła by głośno chodzić, a na tym motulu właśnie podobno ładnie chodzi.

no też jest ale jak ktoś leje do silnika olej z najwyższej półki to bez sensu lać do przekładni olej z najniższej xd
Orlenowski olej za 15zł też by starczył do silnika ale i tak Ci co bardziej o moto dbają kupują lepsze oleje.

Podsumowanie:
bierz:Motul Scooter Gear 19zł -150ml a będziesz zadowolony.
temat chyba został wyczerpany i można zamknąć.

A ja powiem tak:
Przekładnia to nie jest tania rzecz więc chyba każdemu zależy by jak najdłużej mu ona posłużyła … więc lepiej wlać olej kilka złotych droższy niż wcześniej wymieniać przekładnie :wink:

Dzieki.
Do zamkniecia.