Ogień z rury

Witam,
Jestem posiadaczem junaka 901.
Lubię się nim bawić, majsterkować itp. Ostatnio zmieniłem tłumik, ale mam chęć na coś więcej.
Mianowicie wpadłem na być może głupi pomysł i wiem że może to zmniejszyć żywotność silnika, ale cóż jak jest ryzyko to jest też zabawa.

Chcę przyspawać do końca rury wydechowej tuż przed wydechem gwint do świecy oraz wkręcić i oczywiście odpowiednio ją podłączyć do napięcia. I teraz jest takie moje pytanie.

Czy będzie wywalało tak zwanymi marchewkami z wydechu?

nie

A dlaczego nie?

bo to tak nie działa jak sobie wymyśliłes

A czy dałoby się to jakoś zrobić?

dało by sie ale w taki małym silniczku to mizerny efekt i bez sensu - spadek trwałości, obniżenie i tak już marnych osiągów.
Musisz doprowadzić do sytuacji w której albo zapalona w cylindrze mieszanka przez uchylony zawór wydechowy dopali sie finalnie w wydechu lub tak mocno przelać silnik żeby nie spalała sie cała poprawnie tylko troche przelatywało w wydech i tam w sposób zainicjowany lub nie możesz liczyć na detonacje… a może nawet rozerwanie wydechu.
Jest na to dużo patentów i patencików ale najlepszy było by wysterowanie tak zapłonem… tyle że to upala zawory i gniazda jak nie do tego przygotowane