Odwrotny model w dowodzie rejestracyjnym

Witam,

Wczoraj zakupiłem Aprilie RS 50 złożyłem w urzędzie wszystkie niezbędne dokumenty itp. Dziś odebrałem miękki dowód oraz tablicę. W dowodzie dopatrzyłem się błędu - zamiast RS 50 jest SR 50. Jako że to pojazd sprowadzony z Belgii musiałem opłacić VAT 24 czy tam 25 wypełniając ten wniosek MOŻLIWE, że się pomyliłem - w co szczerze wątpię - i wpisałem SR 50… Dalszą możliwością jest to, że ten wniosek przepisany jest na komputerze… Dużą szansą jest, że szanowna Pani urzędniczka pomyliła się.

I moje pytanie jest następujące… Czy przez ten błąd modelu mogę mieć jakieś problemy np. z dalszą sprzedażą lub chociażby policją ? Przecież SR a RS to 2różne modele z tego co mi wiadomo… Chyba, że to jeden wał czy coś…

Spotkał się już ktoś z takim problemem ? Proszę o pomoc.

Z góry dzięki ;).

Przy sprzedaży będziesz miał spinę z kupującym, jeżeli będzie wiedział, o co chodzi. Policja raczej nie jest ogarnięta w tym temacie :wink:

Na twoim miejscu poszedłbym do urzędu i złożył wniosek o ponowne wydanie dowodu(bez błędu), ale za to będziesz musiał dopłacić, jeżeli to twoja wina(znając życie, jeżeli to pomylił się urzędnik, to i tak winę zwalą na ciebie) :wink:

Dywer nie przesadzaj już, jak mają tam dokumenty, które on składał i pisał WŁASNORÊCZNIE to będzie wiadomo kto zawinił… :smiley:

Zawsze chyba mogę poprosić o oryginał wniosku ze Skarbowego ? Szczerze, to nie chce mi się za tym latać… Taka choler*a biurokracja… Nr podwozia się zgadzają… Ale przecież chyba tego ‘twardego’ dowodu nie wyrobili mi jeszcze, to jakiś problem przestawić w nim 2 literki ? Wiem, że nie będzie się zgadzać z miękkim i tym wnioskiem ze Skarbowego…

Idź do tego urzędu i powiedz, że chcesz zobaczyć oryginał po czym pokazujesz, że został popełniony błąd w urzędzie i masz wszystko ok… Ja bym tego nie bagatelizował bo potem może być jakiś problem:D
Aprilia sr to skuter, który ty kupiłeś a rs to ścigacz :smiley:

PeZeT napisał:

Aprilia sr to skuter, który ty kupiłeś a rs to ścigacz :D


pierd_oliszł :shock:
:lol:

Tak jak reszta, idź, sprawdź i popraw błąd. Najwyżej będziesz ją trzymał do śmiećrci i nie sprzedasz :mrgreen:

Idź do urzędu i wyjaśnij co i jak. Najwyżej co stracisz to czas pędzony w kolejce;/ ale dowiesz się co i jak…

Ja bym tego tak na pewno nie zostawił.

wiktor24 napisał:

PeZeT napisał:

Aprilia sr to skuter, który ty kupiłeś a rs to ścigacz :D


pierd_oliszł :shock:
:lol:

Tak jak reszta, idź, sprawdź i popraw błąd. Najwyżej będziesz ją trzymał do śmiećrci i nie sprzedasz :mrgreen:



Nie, nie pierdole.
Tylko autor tematu napisał, że to w ogóle inne modele to napisałem co jest co, żeby to zgłosił do tego urzędu.

Dobra, jutro skoczę do tego urzędu dowiem się co i jak… Najgorzej jak będzie trzeba wszystko wypełniać jeszcze raz… No ale cóż…

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ! Jak wrócę i się wszystkiego dowiem to napisze co i jak, może komuś kiedyś w archiwum się przyda to sobie znajdzie ;).

Pozdrawiam

EDIT:

Finał jest taki, że oni przepisują to z dokumentu badania technicznego. Czyli tam gość musiał się pomylić… W Urzędzie Rej. kazali mi przynieść jeszcze raz dokument z badania tech. i za zmianę już twardego dowodu będę musiał zapłacić. Tak to jest jak się chce wszystko w 1dzień załatwić… :wink:

Jeszcze raz dzięki za pomoc :wink: