Odświeżanie kompa

Elo!
Potrzebuję jakiegoś programu który by “odświeżył” mojego kompa tzn. żeby usunął mi różne błędy systemowe itd. Bo nie chcę robić formata i wszystkiego stracić … aha i program musi być koniecznie darmowy :wink:
Zna ktoś jakiś taki fajny programą
A chcę to zrobić po prostu bo komp nie jest tak szybki jak był na początku (jak go kupiłem) jakiś rok temu… dłużej się włącza itd. No a wirusów nie ma bo skan robiłem…

zmień system na ubuntu :slight_smile:

x2 ubuntu jest wyjebane :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

ale ten programik chyba tylko usuwa pliki cookies itp… a nie wykrywa błędów w systemieć i ich nie naprawia…
co to jest to ubuntu? to coś jak linux?

UBUNTU to linux i jest szybszy od windowsa, nie zawiesza się, nie potrzebuje antywirusów i jest zajebisty!

ccleaner. polecam

ściągaj i nie gadaj !!
działa i jest zajebiste

ściągnąłem, użyłem go ale jakiś popraw nie widać, no może są ale to minimalne…
no ale na tym ubuntu będę miał problemy z grami… bo teraz wszystko jest na windowsa a na linuxa nie jest wszystko…

Ale jakie masz błędy? Coś ci wyskakuje?

Programu typu CCleaner, EasyClenaer czy CleanUp usunie ci błędne wpisy w rejestrze, cookiesy, pliki tymczasowe itd, ale nie naprawi błędów, które są spowodowane uszkodzeniem czy ewentualnym brakiem jakichś plików.

Jeżeli ci się chce to rób format kompa, stawiasz Windowsa (XP czy cokolwiek innego), a zaraz po tym stawiasz Ubuntu czy jakąkolwiek inną, prostą dystrybucję Linuxa.
(jeżeli chcesz 2 systemy to KONIECZNIE instaluj w kolejności Windows -> Ubuntu bo nie poradzisz sobie z bootowaniem)

I tak masz mega stabilny i bezpieczny system do pracy - przeglądanie WWW, korzystanie z programów biurowych, komuniaktorów itd) i masz też mało wydajny, wieszający się, pamięciożerny system z Redmond, na którym jednak grać możesz :wink:

nic nie wyskakuje… ale po prostu system nie jest tak żywy jak był kiedyś - dłużej się włącza, jak się włączy to trochę musi się namyślić żeby wszystko chodziło itd.

ja w swoj napierdalam z kopa xD

Każdy system staję się bardziej zmulony i na to nie masz wpływu :stuck_out_tongue:

Dlatego zrób tak jak ci tu proponują :wink:

Jeszcze taką ciekawostką rzucę :smiley: Kilka dni temu zainstalowałem XPka (jako drugi system przy Ubuntu którego używam już chyba ze 2 lata)… Co XPek zrobił na drugi dzień? :smiley: Pokazał BSoDa, kiedy Ubuntu nawet jak się zwiesił mi przez ten czas, to zaraz się odwieszał, nigdy żadnego resetu czy coś…

Ah ja kuwa nie wiem co wy robicie z tymi Windowsami …

Jedyne BSy miałem jak testowałem wadliwe pamięci, a tak to śmiga aż miło cały czas …

Kiedyś (tzn. już dawno dawno :P) było gorzej z tym ale najwyraźniej albo ja zmądrzałem no albo te wszystkie aktualizacje i service paki pomagają :stuck_out_tongue:

ja w swoj napierdalam z kopa xD



kolega kiedys zapomniał ze bude ściągnął :D, płyta poszła w pół :D

a wiecie może jak podkręcić procaż
Bo tu mam takiego dziwnego biosa że jak wbijam to niby jest polecenie że mogę podkręcić proc ale nie mogę zejść na dół strzałkami żeby go podkręcić, literki mają inny kolor niż reszta biosa mam jakiegoś tam pheonix’a

weź ściągnij program everest i wymień po kolei co masz tzn jakie podzespoły

Pole Wartość
Komputer
System operacyjny Windows 7 Home Premium Home Edition
Dodatek service pack systemu operacyjnego -
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
:573:

Płyta główna
Typ procesora 2x , 2400 MHz
Nazwa płyty głównej Nieznane
Mikroukład płyty głównej Nieznane
Pamięć fizyczna 3956 MB
Typ BIOS’u Nieznane

Ekran
Karta wideo GeForce GT 330M
Karta wideo GeForce GT 330M
Monitor Rodzajowy monitor PnP [NoDB]

Multimedia
Karta dźwiękowa Głośniki (Realtek High Definiti

Magazyn
Kontroler IDE Intel(R) 5 Series 4 Port SATA AHCI Controller
Dysk fizyczny SAMSUNG HM641JI (596 GB, IDE)
Napęd dysków optycznych TSSTcorp CDDVDW TS-L633C
Status dysków SMART OK

Partycje
C: (NTFS) 297507 MB (261729 MB wolne)
D: (NTFS) 297509 MB (270680 MB wolne)
Rozmiar całkowity 581.1 GB (519.9 GB wolne)




Pole Wartość
Pamięć fizyczna
W sumie 3956 MB
Użytych 1491 MB
Wolne 2465 MB
Wykorzystanie 38 %

Rozmiar pliku wymiany
W sumie 7911 MB
Użytych 1675 MB
Wolne 6235 MB
Wykorzystanie 21 %

Pamięć wirtualna
W sumie 11867 MB
Użytych 3167 MB
Wolne 8700 MB
Wykorzystanie 27 %

Physical Address Extension (PAE)
Obsługiwane przez system operacyjny Tak
Obsługiwane przez procesor Tak
Aktywna Tak


więcej info chyba nie potrzeba ? :stuck_out_tongue:

to laptop jestą

ta