Odkręcające się koło ?

Mam taki dziwny problem w roxanie a mianowicie po odebraniu go od mechanika dojechałem normalnie do domu, następnego dnia chciałem sobie polatać wsiadam jade jade nagle czuje obroty rosną a on zwalnia oO Zatrzymałem się daje gaz a on stoi i wyje mówię pewnie pasek pękł lub coś tego typu. Dzisiaj zdejmuje pokrywę przekładni patrzę pasek cały sprzegło, dzwon wario spoko co jesttą Ruszyłem kołem patrzę one chodzi lewo prawo… Obkręciłem dzwonem no nie zbiera koła … Dokręciłem koło o mówię już spoko. Odpaliłem i po podwórku się przejechałem i znów. Chcę dokrecic a wałek się tak jakby obracał jakos złapałem z drugiej strony ( dzwon) i dokręciłem ale znów się odkreciło i tak w kółko co to może być ? Koło dokręcam ile siły nawet młotkiem w klucz napierd***em i dupa :<
Co to może być ? Co zrobić ?

Odkręcił bym koło zdjął i zobaczył ale ampul mi zginął :lol:
Wolę najpierw upewnić się co to może być co i jak ?

Olej w przekładni był wymieniany u mechaników…

tzn ze dokręcasz a ono zaraz potem się odkręcaż
może gwint styrany i takie luzy są na nakrętce że się odkręcaż
a koło jak dokręcasz nie lepiej nasadka hamulec wciskasz i dokręcasz ile dasz rady? ja zawsze tak robię a na nasadce staje nogą lub piętom dobijam i jest dobrze.
a od kiedy tak się dzieje? tak samo od siebie czy coś kombinowałeś wcześniej lub cokolwiek innego?

[ Dodano: 10-11-2009, 16:21 ]
najlepiej znajdź imbusa i to odkręć i sprawdź ;p

opierdziel mechanika że ci rozwalił a druga rzecz to może ta gumka w nakrętce (powodująca aby nakrętka się nie luzowała) pierdzielnęła,

W serwisie koło odkrecali do małowania je .

Dojechałem 15 km do domu a teraz samo z siebie się odkręca

Dokręcam na maxa

Ale gwin żeby się obracał znaczy ten wałek ? Obraca się z dzwonem a koło stoi tak jakby frez na nim się objechał ?

właśnie zapomniałem o tym ci powiedzieć , żebyś jak najbardziej ograniczył się z jazdą bo frez może się zjechać , ale najlepiej , żebyś znalazł ten ampul (co kolwiek to jest) i odkręcił koło

Ja dalej nie rozumiem… Chodzi ci o to że śruba od koła się sama odkręca tak ??? odkręca się ona po krótkiej jeździe i skuter nabywa obrotów a nie jedzie jak by był na stopkach…
A nei łapie może tak trochę ? czy normalnie dasz mu gazu a on totalnie w miejscu stoi i nie czuć żadnych drgnięć …
I to pewnei będzie wałek zesrany (gwint) albo gwint w śrubce ale prędzej na wałku …

Wogole nie ciągnie, a jak zdejmę kape to normalnie przekręcam dzwonem a koło się nie rusza.

oddaj do mechanika z powrotem niech naprawi jak zepsuł xd

no to coś z wałkiem… pewnie nie był dokręcony i się ząbki (o ile je masz/miałeś) się powycierały :-/

przecież to banał jest Frez ci się wytarł na przełożeniu lub na feldze :stuck_out_tongue: Sam to miałem :slight_smile: i kupiłem od razu nowe przełożenie i felge . Odkręć felge i wszystkiego się dowiesz :stuck_out_tongue:

Felge do roxa znalezc to też nie łatwa sprawa ! I j e b i e mnie to napisałem mehanikofi że ma to zrobić bo on to zjebał widocznie źle to złozył bądz źle dokrecił

Frez, frez, frez :stuck_out_tongue: Niech mechanik płaci za swoje błędy :->

Nie ma innego wyboru :wink: