Odciencia na wysokich obrotach.

Witam, ostatnio mam problem ze skuterem. Wcześniej było w porządku wszystko, tylko jak pękła opona tak wszystko zaczęło się pierdzielić. Nie wiem dlaczego na maxymalnych obrotach występuje takie jak by odciencie co kilka sekund. Gaźnik, filtry, wszystko jest czyściutkie. W skuterze zamontowany jest cylinder o pojemnosci 80ccm a w gaźniku dysza 90 i do tego filtr stożkowy, gaźnik ustawiony jest tak jak dawniej. Wcześniej tak nie przerywało. Co się mogło zepsuć ? Za pomoc będę wdzięczny.

jak na maksymalnych to normalne a jak nie to może świeca juz stara i iskry za dobrze przy duzych obr nie daje

Właśnie nie wiem czy normalne bo wcześniej się tak nie działo. A do góry nie przerywa ale jest wolniejszy.

ŚWIECE WYMIEÑ

Kolego też tak miałem gilerka chodziła ładnie. I ściągnąłem blokadę z wydechu i też zaczeło tak przerywać napierw jak z górki jechałem tak szybko poczułem że zaczeło przerywać
później coraz częściej to się stało aż prędkość max wkońcu spadła do 30km i w końcu koniec nie wiem ostatnio świecę wymieniałęm to zaczeła łapać.

Kurczak napisał:

zaczeło tak przerywać napierw jak z górki jechałem tak szybko poczułem że zaczeło przerywać
później coraz częściej to się stało aż prędkość max wkońcu spadła do 30km



ja myśle, że nie przerywało tylko tłok ściskalo xd

popij wodą :D

Wymieniłem świece i nic dalej to samo :frowning:

Ja mam podobnie, ale tylko czasami. Czasem jak lece na full manetce to zapierdzielam czuje ze ide, a czasme jak jade to tak jakby zwalnia, ale nie przerywa.

Nikt nie wie co to może być ?

No nic, rozbiore i od nowa poskładam rozrząd, zawory, i gaźnik.

Wyreguluj zawory i to wszystko :slight_smile:

no k***a mać… rozrząd ustawiony idealnie, zaworki też, gaźnik czysciutki, pali na dodyk, schodzi na bardzo niskie obroty i nie gaśnie, a na maxymalnych coś odcina… Już nie mam siły…

ja w keeway miałem coś takiego, że przy v-maxie tak raz zwalniał przyspieszał zwalniał przyśpieszał tylko to tak szybciej się zmieniało, powodem był nieszczelny wydech, ale to 2t więc w 4t może być inny powód.
ostatnio też na średnich przerywał strasznie, ze jechać się nie dało powód - padnięty moduł CDI.
Także sprawdź fajke, kabel, cewke, cdi.