Odblokowanie skutera 50 4t euro4

Witam. Ogólnie wiem, że w necie jest pełno artykułów odnośnie blokad ale chce się samemu dowiedzieć. Z góry informuję, że nie interesuje mnie zmiana cylindra na 80 itp. Posiadam skuter junak 607 4t z normą euro4 z 2019 roku na dotarciu. Jezdzi się nim dobrze ale strasznie go dusi przy większych prędkościach. Ogólnie start ma niezły i mógłby konkurować z niejednym dwusuwem ale do momentu vmaxa, a ten wynosi 45km/h. Raz w życiu zdarzyło mi się jechać 50 ale to na bardzo rozgrzanym silniku i na dłuższy dystans. Skuter nie posiada gaznika elektronicznego. Wiem, że w artykułach czy na ytb jest mowa tylko o module jednak czy warto płacić blisko 500 zł za poprawę o 10km/h? No trochę żenada, w dodatku obrotów nie odblokowuje. Mechanicy czy inni specy od tego są ale wstrzymuje się z tym póki co. Chcę się dowiedzieć coś od was, może ktoś się już z tym spotkał i samemu coś poprawiał. Dzięki z góry i czekam na odp.

Junak 607 w 4T nie masz szans konkurować z żadnym zdrowym (nawet z innym 607 2T) na przyśpieszenie - bo to jeden z najcięższych skuterów w klasie 50.
Wymiana modułu to podstawa. Jeżeli to nie jest ten pseudowtrysk to masz do tego od groma modułów z odblokowanymi obrotami.
Tylko on nie bardzo ma moc żeby pojechać szybciej.

Tak wiem ale sam moduł mi za dużo nie da - 10km/h więcej za dużą cenę się nie opyla. Może po pełnym odblokowaniu dałby radę z 70 jechać.

nie da. 60-63 to raczej max

Kiedyś już też o tym pisałem ale wtedy nie było modułów ze zmienioną mapą i dalej się zastanawiam czy może kupić ten moduł wymienić cylinder na większy czy może iść po bandzie i kupić zwykły moduł wymienić cylinder 80cm kupić gażnik starego typu coś dłubnąć w instalacji tak aby było jak 10 lat temu bez norm czy to nie lepsze rozwiązanie aby , dodam że skuterek mało co używany czasem w niedzielę sobie pobrykam po okolicy.

Czyli sam moduł dałby z 60km/h?

Nie wiem czy dałby szybkość w sumie nie wiadomo czy oni tam coś zmieniają czy tylko eliminują ograniczenie obrotów , mało na ten temat ,więcej na jutubach o tym niż na dedykowanym forum co mnie niezmiernie dziwi.

jest duzo. tylko że trzeba sobie znaleźć w archiwum a nie odpisywac w kołko to samo na te same pytania

To dlaczego nie umieścisz tego w podpiętych tylko szukać archiwa które w 90 proc dotyczą skuterków bez norm euro/