Nrg Problem ze sprzegłem.

Siemka. Jak wiemy mam piaggio nrg mc3 lc 2003 r. i mam problem ze sprzegłem… Startuje z wysokich obrotów… wczoraj pomierzyłem wszystko i tak.


Sprzęgło d.102(jest wgl takie)
Dzwon d.107


I jeżeli sprzegło d.102 to dzwon tez d.102?


Prosze o pomoc. Pozdro!

nie wiem jak z tym sprzęgłem , ale zależy z jak wysokich obrotów , bo mogą być twarde sprężynki , albo dzwon jest za duży , ale nie wiem czy moja teoria ba w ogóle prawo istnieć

jak sprzęgło 102 to dzwon też. rusza z wysokich bo odstęp między sprzęgłęm a dzwonem jest duży i potrzeba duużel ilości obrotów żeby okładziny sprzęgła rozchyliły się aż tak żeby załapały o dzwon.

ale czy wgl jest coś takiego jak sprzęgło d.102? i jak się mierzy sprzęgło?.. zaraz dam foto jak ja mierzyłem.







macie!

[ Dodano: 26-03-2010, 15:17 ]

Mafioz napisał:

jak sprzęgło 102 to dzwon też. rusza z wysokich bo odstęp między sprzęgłęm a dzwonem jest duży i potrzeba duużel ilości obrotów żeby okładziny sprzęgła rozchyliły się aż tak żeby załapały o dzwon.

ok czyli jak sprzęgło d.102 to dzwon też d.102… tylko skąd ja wezme dzwon d.102?;d


Najgorzej ze pierwszy raz robie coś ze sprzegłem i nic nie ogarniam. nie wiem jak mierzy się ile mm ma itp… i wgl na necie nie ma takiego sprzęgła jak d.102 ! …

mierzy się raczej z okładzinami. czyli zmierz tak jak pokazałeś od okładziny (razem z jedną tą dolną) do krawędzi sprzęgła a potem zmierz jak wysoka jest okładzina i dodaj jej grubość do wcześniejszego pomiaru. zaokrąglij albo jak sprzęgło stare to dodaj z 1mm i powinno Ci wyjść, Ty pewnie masz d.105 max d.107 sprzęgło ;p

nie wiem jak się mierzy sprzęgło , ale to mi wygląda na sprzęgło 107 , , bo takie samo wejście jak 107 a 105 ma inne , a poza tym 105 ma 2 okładziny a 107 3

edit

w p/g chyba w ogóle nie ma 105 , wydaje mi się ze było montowane tylko w starszych minach

sprzęgła d.105 też mają 3 okładziny. i wejście takie samo. do minarelli bez problemu wsadzisz sprzęgło d.105 więc wejścei takie samo musi być ;p

To nie moje sprzęgło. Ej to tak jezeli dzwon mam d.107 a sprzęgło d.105 to może być taka zwała ze startu ze 2/4 gazu trzeba dać?



bo dzwon mam d.107 to jak coś to takie sprzęgło moze być? http://moto.allegro.pl/item954704861_sprzeglo_standard_skutery_yamaha_107_mm.html Bedzie pasowało do p/g?

NRG Mc3 ma takie sprzęgło jak np DNA czyli d.107. Zmierz sprzęgło dokładnie razem z okładzinami. Wtedy pisz co ci wyszło ;p

Mafioz napisał:

też mają 3 okładziny



gówno prawda :) tuningowe tak a seria nie :D , a co wejścia to nie dam se głowy obciąć :D

to jest sprzęgło d.105 …a dzwon d.107 dzwon jest zajechany i trzeba nowy. Ale tak to jest d.105 a jak wiemy d.105 to jest minarelli a d.107 to jest p/g ale w p/g inny frez jest niż w minarelli… i teraz od czego dobrać dzwon zeby był d.105 i pasował do p/g frez zeby był taki sam. pomoccyy !

kondzio94 napisał:

Ale tak to jest d.105 a jak wiemy d.105 to jest minarelli a d.107 to jest p/g ale w p/g inny frez jest niż w minarelli..


nie wiem jaki jest w p/g ale w minarelli jest na 100% d.107

Mafioz napisał:

minarelli jest na 100% d.107



teraz tak kiedys było 105 , zresztą pisałem o tym wcześniej

no d.105 może kiedyś w minach było ale to chyba starych jakiś albo w verticalach ;p jak masz mieć problemy to weź kup używane sprzęgło z dzwonem z jakiegoś p/g na części za 60zł pewnie wydrzesz bo tanie są oryginalne części ;p

sprzęgło mam jak nowe a na dodatek malossi delty, dzwon kupie i tyle… ale jak mowielm frez musi być taki sam. i musi być d.105 .


Jednym słowem. Kupie dzwon d.105 z frezem jak w p/g !