Niska prędkość keeway 2t

To kup i załóż rolki 4,5g jak obroty nie będą większe to 3,5G, jeżeli nadal nie wzrosną masz blokadę i to ewidentnie.

Założyłem dzisiaj 4 gr, obroty się zwiększyły, ładnie trzyma 8000 przy przyspieszaniu i dochodzi do 9000 ale prędkość ta sama, cóż nie mam już pomysłów, podmienię jeszcze moduł na dniach a jak to nic nie pomoże to znaczy że z gówna się sznurka nie ukręci :wink: nie wiem o co chodzi, pod duża górkę prędkość spada raptem 3 km, z górki 3 dochodzą

na wariatorze ile kreski zamazuje?

Zostaje pół centymetra

Gdzieś czytałem że te modele po 2008 roku miały krótsze przełożenia ale nie wiem jaka w tym prawda

Pierwsze słyszę o krótszych przełożeniach. Rozbierałeś korektor momentu obrotowego ? Na ślizgach talerza korektora nie zrobiły się progi ?

Zdejmij wariator i przeciwtalerz, zetknij je ze sobą i włoż między nie pasek. jest na górze czy spada ciut w dół ?

Sprawdzałem wszystko i wszystko jest ok, zmieniłem dzisiaj świece na nową, wyregulowałem od nowa gaźnik, na prostej 75, z górki 78 - 80, pod wiadukt prędkość spada raptem 3 km, rolki 4 gr, niebieska sprężyna centralna i czerwone sprężynki. Oczywiście są to odczyty z GPS, myślę że teraz już jest wszystko ok i chyba więcej na serii nie wyciągnę z niego, co sądzicie? :slight_smile:

Tymbardziej że brat ma speedfight, licznikowo leci 80 i biorę go bez problemu zarówno na przyspieszenie jak i predkosc. Dzisiaj jechaliśmy pod duży wiatr to mój poniżej 70 nie schodzi a speedfight 70 licznikowo, czyli realnie 63

Dzisiaj wrzuciłem jeszcze na próbę wydech Metrakit Hand Made ale na tecnigasie lepiej się zbiera :slight_smile:

no to sukcesik.

Zdecydowanie na plus :slight_smile: dzięki Panowie za pomoc

Panowie nabrałem chęci na dalszy tuning a nie chce już zakładać kolejnego tematu, mam kilka pytań, nie chce pakować za dużo kasy więc myślałem nad cylindrem power force 70. Mam kilka pytań. Mianowicie, czy wal seryjny wytrzyma? Jaki gaźnik? Dellorto 19 będzie ok? Podejdzie ten gaźnik bez przeróbek? Czy sprzęgło wytrzyma? I jakiego spodziewać się spalania? Teraz pali 3,5 l na 100. I jeszcze czy tecnigas Next-R będzie się nadawał czy lepszy będzie ten wysoko obrotowy?

Ewentualnie znalazłem coś takiego, widzę że pasował by :wink: https://allegro.pl/oferta/gaznik-reczne-ssanie-skuter-2t-zipp-inca-junak-de-7491169736?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Nie kupuj Chińskich gaźników bo będziesz płakał przy regulacji. Cylinder power force ok ale tłok od razu meteor albo vertex, do tego wydech np yasuni z lub pro replica, łożyska wału z luzem C4, wał racing, wario np top racing ng (rolki 3,5-4,5g) pasek dayco lub bando, czerwona sprężyna centralna, czerwone sprężynki sprzęgła, gaźnik dellorto 19mm, wkładka filtra powietrza double layer i będzie to jakoś jeździć ale jak mówisz “chcę tuningować” i “nie chcę dużo wydać” to te 2 zdania nie idą w parze.

A spalanie zależnie od regulacji od 4,5 L do 6,5L. no i jeżeli nie chcesz tracić na osiągach przy wysokich obrotach generowanych przez silnik to sprzęgło pokroju Polini 3G i dzwon sprzęgła jakiś WinGCooler. Do tego warto by się zainteresować stanem przekładni tylnego koła (stan łożysk)

O kurde sporo tego, w 1000 się nie zmieszczę :wink:

Spokojnie ja w tuning wywaliłem ok 2k złociszy i nadal nie jest wszystko tak jak być powinno :smiley: Czeka mnie jeszcze wymiana przełożenia na dłuższe więc koszt ok 300-400 zł

Heh to faktycznie uzbiera się :slight_smile:

Panowie kupiłem skuter na części, ma on cylinder 70 i chce przełożyć do swojego tylko puki co mam seryjny gaźnik 14mm, jaka dysza będzie optymalna? Teraz mam 75 i będę robił zamówienie