NIEPEŁNOLETNOŚĆ I REJESTRACJA MOTOCYKLA.

Siema!

Mam takie pytanie, dopiero za 2 miesiące kończę 18 lat, w niedzielę jadę obejrzeć moto i tutaj moje pytanie, czy mogę zarejestrować motocykl o większej pojemności niż 50 na siebie?? Jeśli tak to co mi jest potrzebne do tego, nie mam dowodu ani nic :(, tylko legitymacja.

według prawa od 16 roku możesz być tylko wspułwłascicielem , ale to ma się nijak , do rzeczywistości , jedni ida i poprostu rejestrują, gdzie indzień , da się ale tylko za pozwoleniem rodzica i jest burdel , przy sprzedarzy jeżeli nie ukończyłes 18 roku rzycia , a jescze gdzieińdzień w ogóle się nie da, , poprostu idź do wydziału komunikacji , i się zapytaj ,

prawo swoje a w każdym miescie jest ianczej i nie ma sensu dalej ciągnać tego tematu

Mozesz na siebie zarejestrować. Jedynie problem może być pozniej ze sprzedarza bo nieletni nie może dokonywać takich rzeczy i trzeba jakieś podanie składać do sądu rodzinnego. Czyli mozesz :wink:

a co potrzebuję do tego? Czytałem że zamiast numeru dowodu osobistego podać pesel no i jakaś tam zgoda rodzica pisemna musi być :). A jeśli chodzi o sprzedaż, to tak jak mówiłem za 2 miesiące kończę 18 więc nie ma problemu :D.

Kurcze… co potrzeba nie pamietam … Wiem ze ja jak mialem 13 lat to pierwsze 2oo było na mnie zarejestrowane

no i bedą to kurrwa ciągnać , co za lumpy , mówię idź się spytaj się do wydziału komunikacji tu ci nikt nie pomoże , wszędzie jest co innego