Nieodbijający zacisk

Joł :smiley:

No więc mam taki problem że pewnego dnia sobie jechałem skuterkiem i już niedaleko od domu zauważyłem że skuter za bardzo hamuje bez mojego użycia hamulca.
Odkryłem że to przedni hebel tak trzyma :stuck_out_tongue:
Rozkręciłem go ze 2 razy i rozruszałem trochę ale to na nic.
Dalej po kilku naciśnięciach klamki zaczyna tak trzymać koło że prawie nie da się go obrócić. :confused:

Gadajcie co z tym zrobić :569: :smiley:

Najlepiej rozbierz i wyczyść tłoczki ewentualnie chociaż je jakoś przesmaruj, smar miedziany będzie chyba najlepszy. Ewidentnie się zacinają także rozebrać i wyczyścić.

Już był podobny temat z tego co kojarzę xd

płyn zmień

zmień płyn i wyczyść tłoczki, nawet możesz je lekko wypolerować ale nie za dużo

czyli mam go rozpołowić, prawda?

no innego wyjścia nie ma

No to dzięki że tak szybko odpowiedzieliście :slight_smile:

Popsikaj WD40 na pewno powinno chociaż trochę pomóc

jak się zaciska to też mozliwe ze klocki na wykonczeniu. Sasiad w madisonie przy 120 jak przychamowal lekko tylem (klockow juz nie bylo a nie wiedzial xD) to od razu koło się zblokowała i nie wiem jak to zrobil ze nie glebnął

Ja jak miałem starte już BLACHY z 0.8mm To mi odbijało normalnie. (sama okładzina klocka ma 7mm + jakieś 2mm blachy, a ja już blachę startą miałem) :stuck_out_tongue:

A zobacz pod klockami jest taka blaszka żeby one nie latały i nie grechotały zobacz czy ona nie pękła. Jak pękła to ją wyjmij bez niej można jeździć bo sam tak mam ;D Jak miałem tą blaszke pękniętą to hamował cały czas a wyjąłem i jak nowy. Looknij to.

Robertus napisał:

Popsikaj WD40 na pewno powinno chociaż trochę pomóc



W żadnym wupadku WD40.... jak chcesz sobie zniszczyć zaciski to właśnie wd40..
WD40 niszczy elementy gumowe a w zaciskach są przecież simeringi, które moga zostać zniszczone i po hamulcach.
Chcesz wychyścić to proszę bardzo:
-szczoteczka do zębów + woda z mydłem i pięknie wyszorować, jak wyschnie "smarem" miećzianym wokół tłoczków i gotowe.

marecki1981i, Tylko że jakoś zawsze WD50 się psikałóo po tłoczkach…
I mi tu nie pierr*** bo chyba mam warsztat i nie raz już z hamulcami do nas przyjeżdżali i zawsze WD pomagało… Przez prawie całe wakacje siędzę w garażu i robię koło samochodów i WD to podstawa! :smiley:

Według Ciebie wd40 jest dobre na wszystko …no to gratulacje… Człowieku to jest odrdzewiacz a nie smar, to że ty go używasz i wszystko jest ok nie znaczy że nie niszczy gumy…(to nie kwas że od razu rozpuści gumę i tłoczki będą przepuszczać), ale powoduje starzenie się gumy, wysychanie i pekanie…

A czy ja powiedziałem że WD jest do smarowaniaż? WD Psikam po tłoczkach aby je rozruszać…

Ja jeszcze nie widziałem żeby WD gumę zniszczyło… Najwyżej jakiś syf/rdza/osad zajdzie ale gumy nie zniszczy.

Robertus napisał:

a jeszcze nie widziałem żeby WD gumę zniszczyło... Najwyżej jakiś syf/rdza/osad zajdzie ale gumy nie zniszczy.


No to ja bym nie chciał oddać Ci pojazdu na warsztat xd
wd-40 z tego co piszą w 50% składa się ze spirytusu mineralnego czyli rozpuszczalnika a rozpuszczalniki właśnie niszczą gumę. Może za 1 razem nie zniszczy, ale na pewno skróci żywotność. Jakbyś psikał wd-40 po jakiejś gumie codziennie to pewnie byś w niedługim czasei zauważył jak zaczyna ona pękać itd a ta niepsikana by była cała i zdrowa.
Jak auto wystawisz na słońce nic się nie stanie ale po pewnym czasie blaknie lakier, tak samo z wd-40 jest na dłuższą metę niszczy.
Wszędzie piszą, czy to o smarowaniu łańcucha wd-40 że niszczy o-ringi, czy właśnie o tych klockach że uszczelki niszczy itd.
Nie chce mi sei szukać na stronie producenta, ale sam pewnie też nie zaleca stosować na gume.

Wygląda na to że zagotowałem stary płyn i zapowietrzyłem pompę.

No tylko powiedzcie kto tu mówi o bezpośrednim psikaniu WD na gumę…? :lol: Przecież wiadomo że bezpośrednio na gumę się nie psika tylko na jakąś metalową część np. na tłoczek hamulcowy a nie na gumę ochronna tłoczka, a tyle co WD się dostanie na tą gumę to się nic nie stanie. Przecież też się nie psika całej puszki WD(250-500ml) tylko troszeczkę. :roll:

Ale zawsze się coś dostani i coś osłabi :stuck_out_tongue:

Jakbyś codziennie kąpał gumę w WD to osłabi i zniszczy. Ale jak parę kropel to się wacus stanie!!
Ps: Pozostanę przy swoim :evil: