Nie przepala oleju?

Witam

Mam taką sprawę, która nie jest jakoś bardzo istotna, ale ja nie lubię wszelakich niedociągnięć :stuck_out_tongue:
Skuter (w profilu) po zdjęciu blokad ma cały czas mokrą końcówkę wydechu. Na moje oko (i węch) jest to olej. Silnik (2T) pracuje obecnie na oleju Orlen Semisynthetic 2T. Na oko, to silnik nie bierze więcej oleju niż wcześniej. Właściwie, to nie ma żadnych różnic w pracy silnika, poza tą jedną estetyczną kwestią.

Jakieś spostrzeżeniaż
Będę wdzięczny za wszelkie opinie :slight_smile:

wyciągnij wydech, rozłóż go na części wyczyść kretem, końcówkę także. sprawdź czy wata w końcówce nie jest przesiąknięta olejem i złóż. Jeżeli w przeciągu paru km sytuacja się powtórzy to znaczy że bierze oleju dużo. Ale mi się wydaje że to typowy objaw bo skuter jak chodzi zimny to zawsze ma bogatą mieszankę .

Zaraz zejdę i spróbuję coś pokombinować, mam nadzieję, że uda mi się potem wszystko złożyć :mrgreen:
Swoją drogą: 1 litr oleju na 600 km to dużo?

P.s. Dzięki za odpowiedź.

Phil napisał:

Swoją drogą: 1 litr oleju na 600 km to dużo?


Zdaje mi się, że tak ... mi chyba tak jakoś 125 pali przy 6-7l/100km :P

To dużo, mi litr wystarczył na ponad 1300 w serii 50.

ja byłem u mechanika też miałem wydech mokry i powiedział " to jest dwu sów i nigdy nie przepali wszystkiego paliwa" i każdy ma chyba mokry olej trochę :stuck_out_tongue:

ustaw pompke. Moze poprostu syfny olej. Mi tez tak na orlenie robilo.

Trochę mnie uspokoiliście. Spróbuję zmienić olej.

no zmień … kolega ma chinola 2T i jeździł na orlenie to miał niesamowicie oje**… końcówkę w oleju… i kupił ode mnie butelkę Motul’a i już tego nie ma… i od tej pory nie chce już na orlenie śmigać xD

mi aerox brał podobnią ilość oleju i cały wydech za.je.bany w oleju miałem . Wywaliłem pompke bo to nikomu do życia nie potrzebne i mieszanke sam robiłem. Problem znikł .

RudY napisał:

Phil napisał/a:
Swoją drogą: 1 litr oleju na 600 km to dużo?

Zdaje mi się, że tak ... mi chyba tak jakoś 125 pali przy 6-7l/100km :P


Mi tam NSR 1litr oleju przepala w jakieś 800/900km wiec skuter jak tyle pali to na pewno coś nie tak.
Może pompka źle wyregulowana jest czy coś. Wydech zawsze trochę mokry będzie, u mnie w NSR jak ściągnę to przy kolanku jest trochę mokrego a olej jest w idealnej dawce bo pompka wyregulowana na cycuś i gaźnik już w sumie też także coś tam mokry zawsze będzie.

Biorąc że skuter pali Ci 5litrów/100km a pewnie i tak mniej to dostaje olej w proporcjach 1:30 a powinien 1:50 także przy spalaniu 5l/100km powinieneś zrobić na 1litrze oleju co najmniej 1000km. Jeśli pali np. 4 litry powinieneś zrobić na litrze oleju jakieś 1250km także na pewno za dużo żre oleju i to jest pewniak.

dlatego mieszanke robiłem samemu i przy spalaniu aerox’a 7l/100km oleju starczało mi prawie na 1000km.

e tam mi mój sym też zawsze pluł olejem

PS: sprawdź czy ssanie ci działa jak powinno i ta linka od pompki czy się nie blokuje

Nie miałem kiedy napisać. Otóż wyjeździłem tego Orlena i wlałem mu Elfa Moto 2 HP i problem chyba zniknął. Zrobiłem jakieś 50 kilometrów i jak dotąd jest ok.

W ogóle dobry ten olej, nie kopci na zimnym silniku. Tylko cena… 30 złotych za litr :confused: Za tyle to ja zaleję bak do pełna.

BALU napisał:

PS: sprawdź czy ssanie ci działa jak powinno i ta linka od pompki czy się nie blokuje



Zrobiłem przegląd i niby wszystko ok.

Phil napisał:

Tylko cena... 30 złotych za litr :/


To wcale nie dużo :)

Castrol 2t do dedykowane do silników sportowy w serwisie yamahy w Rybniku to koszt 43zł ;p

Ja płace 35zł za castrola power 1 racing full syntetyka ;p
U takiego gościa co ma sklep z olejami ;p
Na allegro wystawia castrola po 35zł a w sklepie ma po 39 xD

Jak po 35zł to rozlewany z beczki to tańszy :slight_smile:
Ja też tak miałem jak był sklep blisko mnie bo teraz się dalej przeprowadził :confused:
i teraz mam też po 40pare zł :confused:

RudY napisał:

Jak po 35zł to rozlewany z beczki to tańszy :)


Pudełko oryginalne z plombami itd. Wszystkie castrole rozlewają w Polsce ;p
To że bierzesz po 40pare zł nie znaczy, że też nie był rozlewany przez sprzedawce tylko że pomyślał, że zamiast sprzedawać po 25 sprzeda po 40 i zarobi jeszcze 5 zł ;p

Dobry ten Castrol? Wziąłem tego Elfa, bo mi znajomy radził, ale chętnie przetestuję inny.
A swoją drogą, gdzie kupujecie oleje? Tego Moto 2 HP cudem znalazłem na stacji, a zjeździłem wszystkie możliwe w okolicy, a także Tesco i Castoramę (?) i były tylko badziewia mineralne do kosiarek…