nauka o skuterach, obycie ze szpachla;p

Cześć
Miesiąc temu kułpiłem skuter zumico aion. Świat tego wszystkiego bardzo mnie wkręcił i teraz zima, nie będzie jazdy to chciałbym się czegoś pouczyć. Bo jak mi się coś zepsuje to od razu do mechanika bo sam to ani rusz, nigdy nie miałem z tym styczności. Nie wiem od czego zacząć w ogóle, jak byście mogli mnie naprowadzić np co to jest dzwon i jakie pełni funkcje, stożek nie wiem co ;d bo ja nawet nie wiem co to a tu na forum widzę macie to w 1 paluszku :stuck_out_tongue_winking_eye: I jeszcze chciałbym zrobić nadkole do swojego skutera ale jak patrze na to wszystko ile to roboty z tą szpachlą itp, nawet nie rozumiem ocb to otwieram oczy normalnie, ta żywica i to wszystko… Jak by ktoś był taki dobry i by chciał mnie w to wprowadzić to bardzo dziękuję.
Pozdrawiam

Po prostu bądź z nami na forum i czytaj je.

Co do nadkola to masz tu opisane http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?t=91

Ja polecam Ci na początek
http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?t=4202
ten temat i na gg :slight_smile:

Jogi15, na forum jestem od … około 3 miesięcy. Żeby wejść w temat, czytaj to co nasza inteligencja (mam tu na myśli doświadczonych kolegów, którzy służą pomocą) wyprodukuje każdego dnia. Poczytaj archiwalne tematy, uwierz to forum, jest kopalnią informacji o tuningu. Wystarczy chcieć. Jestem dziewczyną (bez szoku proszę) i mi się udało.
Jeszcze jedna zasada, nie pytaj o banały, bo z cierpliwością bywa krucho. Szukaj sam, to się chwali.

W zime nie będzie co robić, więc chciałbym coś zrobić dla skutera :stuck_out_tongue: Oczywiście coś optycznego bo co innego. Doradzicie mi co mogę zrobić przez tą zimę, tylko żeby było coś nienajtrudniejsze ale może być czasochłonne.

Red_Wariors napisał:

Ja polecam Ci na początek
http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?t=4202



Red_Wariors,podał ci temat to se coś wybierz ;/

Po prostu czytaj forum.

Carmen napisał:

nie pytaj o banały, bo z cierpliwością bywa krucho. Szukaj sam, to się chwali


Red_Wariors napisał:

Ja polecam Ci na początek
http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?t=4202


Jogi15 napisał:

W zime nie będzie co robić, więc chciałbym coś zrobić dla skutera :P Oczywiście coś optycznego bo co innego. Doradzicie mi co mogę zrobić przez tą zimę, tylko żeby było coś nienajtrudniejsze ale może być czasochłonne.


i to jest właśnie ten banał który na forum nie jest mile widziany... dostałeś linka do tematu w którym jest opisane co można dokładnie zrobić z optyki a ty jeszcze bezczelnie się pytasz co możesz zrobić z tym skuterem bo ci się czytać nie chce.
ogarnij się, może rodzice koło ciebie latają wszystko podają i wgl ale tu na forum nikt ci służył nie będzie...

otóż to … jak ty byś chciał żebyśmy ci opisali krok po kroku co na czym polega np. jak działa przekładnia CVT … itd. to trzeba było by książkę napisać … czytaj na forum stare i nowe tematy a będziesz wiedział … ja sam tak robiłem i jak coś wiedziałem to udzielałem się w jakimś temacie i pomagałem a teraz to już wiem tyle ile należy…
W sumie ci powiem że to nie jest trudne… czytanie tematów … jak się tym interesujesz to nawet to jest fajne … czytanie.

Dam ci rade :slight_smile: Moze nei jestem tu tak dlugo jak innie ale dam ci jedna rade :slight_smile: poczytaj tak jak carmen na poczatek, nie zakladaj glupich tematow, nie wyzywaj, nieucz się regulaminu, badz fair i ok w stosunku do innych. Co do twojego pytania. Jest w dziale tuning optyczny takie cos jak co mogę zrobić w moim skutrerze. jeśli tam nie znajdziesz to wejdz w worklog popatrz co inni maja jeśli ci się cos spodoba z tego to napisz temu komus na pw (prywatna wiadomosc) lub na gg (numer dostepny pod postem) i zapytaj co i jak :slight_smile: ew. zostaje archwium tematow w optyku :wink:
Pozdro i mam nadzieje ze będziesz ogarnietym uzytkownikiem nie jak norvid :wink:

Ja też na samym początku nie wiedziałem jak gaźnik wygląda :smiley: Od czytania workloga niektórych userów można się dużo dowiedzieć na ten temat :slight_smile:

Potwierdzam wypowiedzi tych którzy się wypowiedzieli w tym temacie :slight_smile:
Ze mną było tak samo :slight_smile:

dla mnie przykładem wzorowego wpasowania się w szeregi forum jest Carmen :*
nie musisz czytać jej wszystkich postów tylko zobacz jak ona się zachowuje na forum (pełna kultura :smiley: )
może dlatego że jest dziewczyną ,ale w każdym razie bardzo ogarniętą :wink:

wiktor24, po prostu jak czegoś nie wie to nie zakłada durnych tematów i nie pisze głupot jak czegoś nie wie… po prostu czyta forum, wcześniejsze i obecne posty problemy jakie ktoś ma ze skuterem śledzi temat potem jak problem się rozwiąże wie co było przyczyną i tak poszerza swoją wiedzę, sam tak zaczynałem w prawdzie na innym forum ale na tym i tak zdobyłem najważniejszą wiedzę, na tamtym tylko pierdoły xD

a ja ci powiem ze ten niezaduzo wiedzialem o sqterkach ale jakos tak mi no nie samo weszło ale czytalem itp i np nigdy nierozkrencalem silnika tzn cylinder sciągac a ze kupiłem cylinder to niebede dawał 200zl mechanikowi za założęnie to postanowilem sam to założyć i jakos mi się udało nic niezepsułem trzeba spokojnie to robic i powili i bd git :mrgreen:

wymiana cylka to pikuś w porównaniu do wymiany wału i łożysk (magneto trzeba ściągnąć…) ale wszystko da się zrobić wbrew pozorom silnik ma prosta budowę w skuterkach :smiley:

Spam : Dziękuję za miłe słoowa :smiley:
Kochani jesteście ;**

Ja jak mialem pierwszy skuter to nie wiedzialem zupełnie nic o skuterach;P
Mam taka rade dla Ciebie, ja wiele rzeczy popsulem przez wlasna nieuwage, dlatego jak cokolwiek robisz, czy cos nowego, czy cos co robisz pierwszy raz - zawsze rob powoli i dokladnie, zanim zaczniesz cokolwiek przygotuj sobie miejsce pracy, jak to będzie w zimie to dobrze jakbys mial cieplo w garazu, klucze pod reka i wszystko posprzatane wokol.
Jak robisz cos bardziej skomplikowanego to wydrukuj sobie info z neta, z forum zebys nie latal do kompa (tak jak ja kiedy robilem pierwsze nadkole;P)
Jak wezmiesz się za gaźnik to patrz co odlaczasz i zaznaczaj sobie przewody albo rob fotki, mi się zdazalo źle podlaczac :wink:
Ogolnie przyjemna sprawa jak wszystko jest pod kontrola;)
Powodzenia

PodLy, bo ty jesteś bardzo uzdolniony manualnie :smiley:

ja pamiętam jak gaźnik miałem czyścić to wydrukowałem cały poradnik ze zdjęciami a w efekcie i tak z niego nie korzystałem xD
przez robieniem czegoś porób zdjęcia co gdzie było chyba że masz dobry łeb to po prostu przypatrz się zapamiętaj i rozkręcaj a jak coś nie idzie to nie wal młotkiem od razu tylko pomyśl xD ja sam wał wymieniłem a nigdy nie widziałem jak to się robi tyle co poczytałem na necie i poszło bez problemu wymiana i składanie :stuck_out_tongue:
myśle że Jogi15, się z forum już i tak pożegnał i nie odpisuje to proponuje zamknąć :stuck_out_tongue:

też myślę że można zamknąć siwy_fact