Mz 125 sm by Avixxx ;)

Witam, jestem tutaj nowym użytkownikiem i na początki witam wszystkich :slight_smile:

Dziś chciałem wam przedstawić moją pierwszą biegówkę czyli Mz 125 z 2003r. Kupiłem ją w bardzo złym stanie za kwotę 1300zł, silnik nie palił, kierownica była krzywa, nie miał przełączników, chłodnica była powyginana i ciekła, wszystkie plastiki oprócz błotnika połamane, brak siędzenia, hamulce było zapieczone, licznik nie działał i nie działała elektryka. No ale jak to ja pojechałem obejrzeć, napaliłem się i kupiłem, już nastepnego dnia już żałowałem że kupiłem takiego szrota za 1300zł, a na dodatek było do niej bardzo mało cześci, a jak już to na ebayu ale tam to za chłodnice chcieli 500zł. Na drugi dzień postanowiłem sobie że będę przy niej tak długo siędział aż odpali, na początku zabrałem się za zrobienie hamulców, po 6h żmudnej pracy już hamował :smiley: , następnie wykręciłem wszystkie plastiki razem z bakiem paliwa i zabrałem się za silnik, po wymianie świec, i przeczyszczeniu gaźnika, odpaliła i w tym momencie na mojej twarzy pojawił się wielki banan :mrgreen: no i pomyślałem sobie do trzech razy sztuka miałem dwa skuterki które okazały się szrotami to może ten będzie ok. Nastepnego dnia razem z ojcem zaczeliśmy poszukiwać plastików i znaleźlismy w czechach, za dość okazyjną cenę bo za wszystkie plastiki, chłodnice, przełączniki, ssanie, siedzenie i licznik wziął 290zł, więc bez zastanowienia je kupiłem :sunglasses: również tego samego dnia ogarnąłem elektrykę i z ojcem naprostowaliśmy kierownice, no i nadszedł czas na pierwszą przejażdźkę biegówką w moim życiu :oops: , trochę się bałem biorąc fakt że jak ojciec się przejechał to na jedynce go podrywało na jedno koło, no ale spróbowałem i ku mojemu zdziwieniu biegi ogarnąłem w 30min :wink:
i już jakieś małe przejażdźki w koło domu się odbywały, nie przeszkadzało mi nawet to że nie ma siędzenia :lol: po 2tyg doszły części i w końcu mogłem zobaczyć ile wyciąga bo dostał nowa chłodnice i v/max tylko 80km/h ale sprzedający mówił coś że jest zablokowany do 80km/h, więc nawet dobrze :roll: . Na razie to wszystko ale o zmianach będę informował :wink:


Plany:
-Nowe małowanie,
-lampa polisport,
-zarejestrować,
-Handbary polisport,
-Nowy błotnik polisporta,
- Nowe kierunkowskazy,
-Sportowy tłumik arrow,
-i wiele więcej ale muszę sobie przymonieć :wink:





Fotki w dniu kupna:









Fotki aktualne dam za parę godzin.

To pozdro dla niego jak poderwało go na jedno koło. Dobry jeździec, pewnie gaz full jak w skuterku i puścił sprzęgło :lol:

Czekam na efekty twoich planów :wink: i na nowe zdjęcia.
Ps. fajny jest kolor tych felg ;D do białego/szarego nawet pasuje :slight_smile:

a kierownice to lepiej kup nową. NIe ufaj prostowanej bo jest już osłabiona …

Szacun dla Ciebie za kupno żadkiego motocykla w takim stanie i przywracanie go do życia :sunglasses:

Miałeś sporo szczęścia przy zdobywaniu części i uruchamianiu tego sprzęta. To jest nietypowy sprzęt, więc części jest naprawdę niewiele(w PL ich nie ma).


Wino napisał:

a kierownice to lepiej kup nową. NIe ufaj prostowanej bo jest już osłabiona …



Toć nie pęknie mu :stuck_out_tongue: Jedynie co może nie być wpełni prosta :wink:

na wiosne Mz`ta ma być zrobiona na ideał, na dniach kupuje nowy błotnik polisporta i lampę polisporta, bo za oryginalna zapłace 190zł wiec wole kompletna polisporta.

A teraz kilka fot dosłownie z przed 20minut :wink:







a co myslicie o tym błotniku i tel lampie :?:

http://moto.allegro.pl/nowy-uniwersalny-blotnik-przod-supermoto-polisport-i1851737003.html#gallery

http://moto.allegro.pl/lampa-halogen-h4-polisport-lmx-cross-enduro-i1827254228.html


a bym zapomniał zgadnijcie ile mi to idzie bo zdjęciu blokady :?:

Lampa taaak. Pasuje do charakteru Mz .

i w ogóle podziwiam!

A to w oryginale nie są owiewki polisportaż Chyba są.

To jest najlepszy silnik w klasie, motocykl też nie jest ciężki, więc wg producenta lata ok. 130km/h.

Dywersant, w oryginale są owiewki Acerbis, Na prostej wyciąga licznikowe 134km/h a realne mierzone gps 128km/h na prostej bez wiatru i pochylania, do 100km/h rakieta potem już muli, ale przecież w tych moto nie chodzi o v/max ale o przyspieszenie. Chłodnice posiada Od KTM gdyż nawet są na nich napisy KTM. Jak pare dni temu pisłąem do niemiec to za nową oryginalną lampe chcieli na polskie 450zł (bez plastiku) a zamienna 190zł.

motocykl będzie małowany na czerwień. Przed chwilą zamówiłem nową kierownice Renthal czerwona. :sunglasses:

Mimo wszystko uważam ten zakup za najlepszy gdyż jak kupiłem aprilie sr50 to miałem wypadek i na rok bez moto (uraz), potem honda x8r ale że się ciągle psuła i nie była zbyt piekna to opyliłem na części, i z ate kase kupiłem to, mam nadzieje że do trzech razy sztuka. Moto stało nie uzywane od 2006r i jej przebieg to 10tyśkm udokumentowany do 9tys ksiazka serwisową, (z tego co wiem poprzedni właścicel się na niej zabił :confused: )

o kur… ja bym nie kupił motocykla na którym ktoś się zabił …

Wino, Pytałem się przy kupnie jak będzie z zarejestrowaniem, to powiedział ze niemiec mówił prawowity właściciel nie żyje, i motor pochodzi ubezpieczalni, dostałem stary dowód i jakiś kwitek że kupiłem motor od ubezpieczalni i takie tam.

Nie musisz mówić z jakich części jest złożone moto, bo jest powszechnie wiadome, że z samych najlepszych w Europie :wink:

Ja bym w życiu nie kupił motocykla, którym się nie da zrobić rundy próbnej.

Dywersant, nie no runda próbna była możliwa, usiadłem i się odepchłem nogami :lol:

Ojciec miał kilka wątpliwości co do jej kupna, no ale w końcu to moja kasa, lubie robic coś w miare jezdnego z “gówna” dla przykładu simek ze mną nie ma szans :stuck_out_tongue: mogłem jeszcze kupić suzuki dr 125 zarejestrowane z 97r chyba za 1600zł ale miała lekko ramę krzywą więc od razu ja odrzuciłem. A tu czego chciec :?: jak przyjechałem ją obejżeć to stała jeszcze w busię bo przyjechał o z rana z niemiec a o 17:00 już wpłaciłem zaliczkę na moto, na początku nie chciałem jej ale sobie pomyślałem że za taką kase nawet nie kupie dobrego skutera, a więc jest. Ale gdyby ktoś mi dawał nową aprilie sr 50 nową wersje to bym się zamienił bez wahania, mam sentyment do tego skutera, wiąze z nim poczatek mojej przygody z motocyklami :roll:

Nono szacuneczek :slight_smile:

A z tymi częściami od czecha to na prawdę Ci się trafiło jak cholera :slight_smile:

noo bez kitu :smiley: kozackie to :wink: rób go na ideał !

Jak tam, są jakieś postępy?

Sorki, że tak dlugo się nie odzywałem ale miałem trochę problemów, w tej chwili moto stoji w garażu i czeka na nowego włąściciela bo ej sprzedaje. Aktualnie ma tylko nową lampe polisporta (czerwona), błotnik przedni zamówiony, ma nowe filtry itp. Teraz jak będę miał checi ja dokończyć to obije kanape i oddam felgi do małowania, jutro dam nowe foty. A tak poza tym teraz mam inne cacko bo ktm exc 125 :slight_smile: pzdr :wink:

jaka cena za to?:slight_smile: