myłem skuter zgasł i juz nie chce odpalic

mam taki problem. Myłem dziś katanę na odpalonym silniku no i sobie chodziła i coś ją zaczęło zmulać to odkręciłem manetkę na full to tak przymulało trochę i nie chciał się na obroty wkręcić no i zgasła. Próbowałem odpalić ale lipa.
to tak
świeca jest dobra sprawdzałem w innym skuterze
skuter robi iskrę
paliwo raczej dochodzi
i nawet wstrzyknąłem do cyla paliwo to i tak nie odpalił
kompresja jest
wiec nie wiem co może być nie tak …

Ogarnij pisownie chłopie, już kiedyś Ci mówiłem o tym, ostatni raz poprawiam Twoje posty następnym razem od razu poleci do kosza. warn…

Może wody nalałeś do wydechu?

niech przestoi przez noc i odpali.
mi SR po umyciu też nie odpalała a za kilka godzin już normalnie :wink:

no ja ja myłem o 11 i po sql ją odpalałem i nic a to było po 6 no ale ok jutro zobaczę a jak nie będzie chciała odpalić to co tam mogło by się nie wiem zepsuć czy coś.

PISOWNIA PO RAZ DRUGI !!!

Po pierwsze.
Wiesz co to ortografiaż

Po drugie.
Wiesz co to interpunkcjaż

Po trzecie.
Widzę że korzystasz z opery. Prawda, seryjnie nie ma słownika, ale klikasz w pole w którym piszesz posta, klikasz prawym i wchodzisz w słowniki>dodaj lub usuń słowniki>szukasz polskiego>klikasz dalej. Następuje instalacja słownika. Na koniec ponownie klikasz prawym i klikasz sprawdzaj pisownię. Wtedy każdy błąd ci podkreśli.

Takie to trudne?


Wracając do tematu. Napisz gdzie lałeś wodę, może woda dostała się do silnika i zalała magneto i te inne pierdoły? A może tylko fajka jest do wymiany?

mateo007 napisał:

skuter robi iskierke


Iskierkę, czy porządną iskrę?

przeczysc gaźnik, moze polałes na filtr powietrza i pociagneło wody i lipa

Wiesz co to ortografiaż

nie wiem

Kowal napisał:

Wiesz co to interpunkcjaż

tez nie

Takie to trudne?

tak bardzo :)

Iskierkę, czy porządną iskrę?

raczej dobra

przeczysc gaźnik

ok moze teraz to zrobie bo mnie ta sprawa no ...

Jak to takie trudne to nie korzystaj z for publicznych albo naucz się pisać.

Kowal napisał:

może woda dostała się do silnika i zalała magneto i te inne pierdoły?


Wiesz chłopcze gdzie znajduje się magneto? :-P

Damianho napisał:

Wiesz chłopcze gdzie znajduje się magneto?

hahahha na moje oko to pojęcia niema no ale możliwe ze się zalało bo mam osłonę rozje... tą osłonę co jest nad magnetem co powietrze na cyla leci ... muszę kupić nową tą już kleiłem i nie wiadomo co

Tu najgorzej nie było choć literki się poprzestawiały... Jeszcze jeden post napiszesz w takim dziwnym języku i masz kolejnego warna..

może filtr powietrza wodą się zalał albo do gaźnika wleciało wody ?
Musi po prostu postać i to odparować…
i na przyszłość, skutera nie powinno się tak myć ! motorki się czyści a nie myje :stuck_out_tongue:

jak myłeś na odpalonym to pewnie wody naleciało przez filtr powietrza albo do elektryki naleciało, jak masz AC to do magneta mogło wlecieć wody zrobić jakieś zwarcie na cewkach i mogło puścić z dymem elektryke w najgorszym wypadku.

Damianho napisał:

Wiesz chłopcze gdzie znajduje się magneto?



Wiem chłopcze gdzie znajduje się magneto. Powiedziałem tak, bo sam składał silnik, w dodatku AC i mogło wody złapać jakby źle silnik skręcił, i głównie przes wiatraczek.

Mafioz napisał:

puścić z dymem elektrykę w najgorszym wypadku.

ale jak iskra się robi to chyba niejest źle tzn ze nie spaliło się nic

[ Dodano: 12-04-2010, 22:38 ]
aha no i wypucowałem gaźnik zawór i membrany i przedmuchałem tam tą skrzynie korbową czy jak to się nazywa no i dalej lipa paliwo dochodzi iskra jest zajebista ale nie odpala tylko świeca jest mokra cały czas ...

PISZ PO POLSKU !!!

a filtr powietrza ? nie jest zamoczony ?

Adverion napisał:

a filtr powietrza ? nie jest zamoczony ?

nie patrzyłem na niego ale odpalałem tez bez filtra i z filtrem i nic ... dziś rano tez nie chce odpalić

po co myłeś szlauchem ?? i jeszcze na włączonym silniku ?? o_O …szanuj moto >_<

mateo007 napisał:

nie patrzylem na niego ale odpalelem tez bez filtra i z filtrem i nic … dzis rano tez nie chce odpalić



coś czuje ze będzie kolejny warn !!

krzysiek508 napisał:

po co myłeś szlauchem ?? i jeszcze na włączonym silniku ?? o_O ...szanuj moto >_<

Jak nic sensownego nie wnosisz to nie komentuj głupio.

krzysiek508 napisał:

coś czuje ze będzie kolejny warn !!

Nie jesteś od tego.
Wstrzyknąłem paliwa do cyla i niby coś załapał ale nie odpalił, tylko tak łapał trochę ze niby już prawie odpalił no i co teraz zrobić gaźnik czyściłem króciec tez i membrany. Filtr jest wysuszony i nie wiem co dalej.

Mam dość twojego pisania, ortografii, interpunkcji i w ogóle idź na lekcje polskiego. masz 15dni wolnego. więcej się upominał nie będę! tego się czytać nie da i ostatni raz poprawiam, następnym razem wszystko poleci do kosza. / Mafioz

Ja też jak myłem katane miałem to samo tyle że przerywała mi strasznie.
Potem po deszczu to samo.

A więc tak:
Sprawdź (u mnie tak było) naleciało wody do gaźnika a jak wiadomo woda opadnie i zawiesiło mi pływak.

Możliwe że zwiesiło ci gaźnik i zalewa teraz cały czas. Aha katana ma ssanie automat więc może kaptyrek źleciał nie wiem sprawdź. Jeśli to nie pomoże to wydech ściągnij i zrób coś z tym żeby osuszyć go i cylinder od środka. Zawsze coś pomoże :slight_smile:

Na moje oko pływak :slight_smile:

mateo007, ma bana i niech się polskiego nauczy albo słownik zainstaluje w przeglądarce. I oświadczam przy wszystkich, że każdy następny jego temat z błędami albo post będzie usuwany a autor nagradzany warnem! Mam dość, nie po to ktoś wymyślił ortografię i polskie znaki na klawiaturze żeby ich nie używać! Do czegoś to służy, postów bez przecinków i polskich znaków się czytać nie da a poziom ortografii na poziomie przedszkola odstraszają i dają świadectwo o autorze.
Rozumiem, że czasem mogą się przestawić literki przypadkiem, jakiś drobny błąd czy coś ale bez przesady. Nie wymagam żeby każdy był orłem z polskiego i idealnie pisał bo nie o to chodzi ale chociaż podstawy trzeba znać, żeby dało się bez problemu przeczytać czyjeś wypociny! Jak nie umieć ktoś pisać to słownik w łapę!!!

ZAMYKAM!!!