Motorower Yamaha TZR - Pytanie

Witam
1#mam problem chciałbym za pomoca tłumika dodać bassu silnikowi slyszałem że można to zrobić za pomocą wydechu

Conti CHR
do tego dodatkowo filt powietrza Polini Air Box
Macie może inne pomysły jak dodać basu motorowerowi jakim jest Yamaha i czy można zrobić to innaczej ?

2# Czy znacie jakąś “szczutczke” aby 2 suwek mówiąc potocznie “nie pierdział” na niskich obrotach ?

W skróconej formie co zrobić aby ten motorower dostał większego basu oraz ab nie strzelało mu spalinami z tłumika na niskich obrotach.
Prosze o szybką odpowiedź oraz Pozdrawiam

(chce dodać ze jestem mało doświadczonym “tuningerem” :slight_smile: dlatego to tak okreslam a nie inaczej )

tak sportowy wydech da mu trochę basu, ale możliwe że ciągnie od górnych obrotów więc przy niskich będzie zamulał. no a na wolnych będzie ładnie pracował
stożek… do serii nic nie da jedynie kłopoty z regulacją. w dźwięku może być niewielka różnica, ale lepiej nie utrudniać sobie życia i do serii nie zakładać stożków.

MnR. napisał:

chce dodać ze jestem mało doświadczonym “tuningerem” :slight_smile: dlatego to tak okreslam a nie inaczej


widać, pisze się “tunerem” :mrgreen: :mrgreen:

po 1 z wydechu nie może pluć niczym jak pluje to coś jest nie tak.
po 2 stożka do serii się nie wkłada bo potem tylko problemy a czasem nawet i tłoka może wypalić.
po 3 2T zawsze będzie pierdział nieważne od wydechu, wydech jedynie może zmienić charakterystykę dźwięku ale i tak będzie pierdziało. jak na dźwięku Ci zależy to nie musisz wymieniać całego układy, utnij końcówkę i wsadź inną.

Jeśli strzela mu spalinami z tłumika to jest źle wyregulowany gaźnik
http://www.youtube.com/resultsąsearch_query=tzr+conti+chr&amp;aq=f <- posłuchaj sobie jak chodzi Yama TZR na Conti CHR :slight_smile:
Sprawę ze stożkiem to potwierdzę tylko wypowiedzi poprzedników no a taki urok 2 suwa, że po prostu pierdzi, a nie wydaje basu :slight_smile: Bas/normalny dźwięk - 4 suw …

zrób coś takiego :http://www.youtube.com/watch?v=BcZ5vmjsqEU
i będzie dobrze :wink: dospawana końcówka od 600ccm do seryjnego dyfuzora…

@UP

Może jakieś poropozycje jaki tłumik dać tzn chodzi mi do pojemnści 600ccm i czy ktos to juz robil w squcie/mopiku xdł (sorry za nie fachowe slowa ;))

Chyba brat Adiego miał jakąś Yoshimurę od 600 więc poszukaj u tej firmy :slight_smile:

MnR. napisał:

mopiku


co to takiego?

ee tam gdzie mieszkam określa się tak motorowery :0

chyba powinno być mopliku :slight_smile: U mnie na śląsku tak jest

RudY napisał:

chyba powinno być mopliku :) U mnie na śląsku tak jest


czyli że co ? :-D
Na allegro co jakiś czas koleś wystawia seryjny dyfuzor z przyspawaną końcówką od 600ccm "yoshimura" ale wiadomo tak na prawdę to nie jest yoshimura :mrgreen:
ale buczenie ma fajne więc obserwuj na allegro albo sam kup końcówkę i przyspawaj ...

Adverion napisał:

czyli że co ? :-D


Czyli że moplik - 50ccm :P Motorower ...
To się chyba od Moped z niemca wzięło :P

Dokładnie od tego się wzieło ale u nas się juz smiećjemy poprostu ze nie sa to juz mopliki tylko mopiki :smiley:

THX za propozycje pogadam z kuzynem on moze ma koncowki ze scigacza jeszcze :wink: