Motorower do dłubania?

Witajcie.

Lubię dłubać przy samochodzie, przy skuterku zresztą też - ale w nim nie ma co :slight_smile: Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiegoś starego motoroweru/skutera w którym mógłbym sobie poćwiczyć zdolności manualne. Coś, co mógłbym sobie przez kilka miesięcy remontować i udoskonalać.
Załóżmy, że odłożyłbym sobie 300-400 złotych (więcej nie, bo to nie jest jakaś inwestycja) i za tą cenę kupił i najlepiej przerejestrował motorower.

Co byście poleciliż Co za taką kasę mogę dostać? Ogar 205? Im starszy tym lepszy :slight_smile:
Zależy mi, żeby ładnie się prezentował :smiley: Wiadomo też, że muszą być łatwo dostępne części.

Czy zaraz po przerejestrowaniu muszę go ubezpieczać? Czy mogę np. dopiero po remoncie?

Generalnie chodzi mi o to, żeby mieć zajęcie na wolne chwile. Przy samochodzie ojca już nie mam co dłubać, a SYMa rozkładać przecież nie będę. Chciałbym też trochę poćwiczyć zdolności manualne :slight_smile:

Będę wdzięczny za wszelkie informacje/porady i tak dalej. Pzdr.

Ja sam też planuję taki zakup z tym, że ja mam w planach jakiegoś starego skutero-rupiecia na rozleceniu i sobie go robić powoli :slight_smile:
Po prostu szukać na allegro dobrej okazji :wink:

Możesz przerejestrować, ale olewając OC, bo póki nie wyjedziesz nim na drogę, to jest ci ono nie potrzebne :wink: Ale bez OC nawet nie próbuj wyjeżdżać, bo konsekwencje jakiegokolwiek wypadku są ogromne(płacisz za wszystko z własnej kieszeni i jeszcze mogą cie do więzienia wsadzić)! :wink:

Bez OC wyjeżdżałbym co najwyżej na podwórko. Wiem, że do ulicy lepiej się nie zbliżać :slight_smile:

A wiecie może jak wygląda transport takiego motoroweru? Bo wiem, że są firmy które się tym zajmują, ale jaki to może być kosztą Generalnie na terenie woj. pomorskiego to sam bym sobie odebrał, bo ojciec ma dostęp do dostawczaka, ale jakbym chciał skądś daleją

Zanim przerejestrujesz to musisz przegląd zrobić czyli najpierw musisz to zrobić żeby chodziło i miało światła. Mi szmata nie chciała w wydziale komunikacji przerejestrować apki bo nie było przeglądu tzn. był bezterminowo.

tak, bo teraz jak kupujesz motorower, i nawet w dowodzie jest bezterminowo, to przed rejestracja musisz zrobić przegląd i jest ważny na 2 lata. I wiem że musi być też jakieś oświadczenie że nie jedzie więcej niż 45 km/h :expressionless:

Firmy transportujące jednoślady liczą sobie średnio 1,5zł/1km, a przesyłka kurierem/poczta będzie w podobnej cenie, więc najtaniej samemu pojechać i przywieźć grata :wink:

Dawno mnie nie było…
Dzięki za odpowiedzi. W zasadzie wiem już to, co chciałem wiedzieć. W takim razie prawdopodobnie będę szukał Ogara gdzieś w 3mieście i okolicach. Zresztą to też dopiero w niedalekiej przyszłości. A potem to już się będę przejmował rejestracją :stuck_out_tongue:

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

sorry za ot

Phil napisał:

3mieście i okolicach



gdzie jest Juszkowo ?? bo patrze bo mapach google to jakieś firmy wokół Gd mi wyskakują

jesteś z okolić widzę :smiley:

Moim zdaniem najlepiej tuninguje się simka w nim jest ogromne ple do manewru i szczegolnie ze wiekszosc rzeczy można robic w domu;-) A za ta kwote hmm troszkę ciężko bd moze znajdziesz gdzieś jakiegos kadeta, motorynek,ogar,jawke itp mozesz tez popytac ludzi po gospodarstwach bo tam tez czasem jacys starsi ludzie maja swoje stare nie potrzebne bolidy i oddaja Ci je za marne grosze. Warto sprobowac

simek
simek
simek
simek
simek
simek
:!:

Tak tylko na simka musi więcej pieniędzy wyłożyć niż obecnie chcę ale jeśli jest taka opcja zebyś mógł wyłożyć na simka to również polecam :wink:

szido … popatrz na datę ostatniego postu :smiley:
3 miesiące to się nie zdaje może dużo ale na forum to już zapomniane czasy :wink:

szido napisał:

Tak tylko na simka musi więcej pieniędzy wyłożyć niż obecnie chcę ale jeśli jest taka opcja zebyś mógł wyłożyć na simka to również polecam ;-)



Bez pieniędzy nie ma profesjonalnych efektów. Luknij z mój projekt to zobaczysz. A i Modzi pisze tylko dla sprostowania. jak coś