Motorower dla nowicjusza

jamal - a ty nie boisz sie kupowac chinskiego skuta? a co jak ci sie sepsuje co wtedy duzo kasy trzeba wydac i czekac dlugo. zastanow sie, ja chyba jakiegos markowca jednak kupie. tak mi sie wydaje.
jesli chodzi o edytowanie wpisow, to tam na dole gdzie pisze ile masz postow jest po prawej stronie napie Edytyj - kliknij na niego i mozesz cos dopisac.

edek, nie panikuj. Naprawdę jak używasz zgodnie z przeznaczeniem to nic nie może się stać. Ja też 4 lata temu wahałem się nad zakupem chińskiego motoroweru patrząc na opinie krążące na forach. Jednak zdecydowałem się i była to najlepsza decyzja w moim życiu. Napiszę Ci co u mnie się stało i jaki był koszt naprawy przez 26569km które do tej pory nim pokonałem.
133km - zwarcie w stopce bocznej - odłączenie kabelka. Koszt 0zł
12777km - do silnika wpadł kawałek gumy i podparł zawory, po wyjęciu odpalił. Koszt 0zł.
14288km - wymiana zużytego łańcuszka rozrządu i kółka napinacza. Zrobione samemu, koszt części 38zł.
16000km, kapanie paliwa z gaźnika - podgięcie blaszki pływaka, koszt 0zł.
26484km - rozsypało się łożysko zabieraka zębatki zdawczej. Najlepsze łożysko plus uszczelniacz kosztowały 23zł 22gr. Wymiana samemu.
Poza tym spalone ze 2 regulatory napięcia (18zł./szt.) i 2 żarówki po 10zł sztuka. Razem wychodzi 107zł za części. Tyle było przez cały ten okres 4 lat. Nie licząc naturalnego zużycia elementów, ale to jest nieuniknione. A motorower jeździ w każdych warunkach, od mrozów po upały. Od słońca po burze z ulewami. Poza przypadkiem wpadnięcia gumy do silnika (1km od domu) nigdy nie stanął na drodze, pozostałe usterki pozwalały na nieco wolniejszy, ale pewny powrót. Nawet dwie trasy 314 i 340km pokonał bez żadnych problemów, a ja często jadę w 2 osoby i też nic mu nie jest.
Ludzie na chińskich pojazdach jeźdżą po całej Polsce i nic się nie dzieje. Tu masz dowód:
https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_65080&feature=iv&src_vid=FrNHGtiC_V4&v=JiaE-Y_OU20

Również mam skuter chiński Toros Fresco, i przez ponad 5000 km nie miałem praktycznie żadnej awarii, poza spaloną jedną żarówką, nie schodził z obrotów (pisałem na forum), okazało się że odkleiła się pokrywka od zawirowywacza spalin ( klej kropelka 2zł) i od tego czasu nic.

ale kak wiele osob pisze na tym forum ze ciagle im sie skutery sypia, tak malo jest tych zadowolonych. wiekszosc pisze ze awarie wysepuja najczesciej w okresie gwarancji a jak widac z napraw gwarancyjna to duzy problem. inni pisza ze wszystko zalaezy na jaki egzemplarz sie trafi - to co jak sie uda to pojezdzi, a jak nie to wieczne klopoty? ja juz mam uzbierane ok 4tys zl moze cos jeszcze dozbieram i jak wydam taka gore pieniedzy to chcialbym nic wiecej juz nic nie dokladac - bo wiadomo przegladay to swoja droga ale na to jestem przygotowany. z ojcem w poniedzialek jedziemy do jakis salonow tam gdzie sprzedaja markowce i chinczyki zobaczymy jakie sa roznice co powie sprzedawca wypytamy sie go o ewentualne naprawy gwarancyjne i wogole o wszystko.

to wydaj te 500-1000zł więcej profilktycznie i w razie czego po prostu nie będziesz sobie pluł w brode że masz co masz bo przyoszczędziłeś

Druga sprawa. Na forum raczej rejestrują sie ludzie którzy mają problem techniczny bo ci co ich nie mają jeżdżą i sie nie rejestrują. To tak jak wchodzisz do szpitala i wszyscy tam chorzy. No bo to szpital. W kinie jest inaczej. Nie sugeruj sie wiec miejscem bo: wszyscy tutaj...
W serwisie każdej marki stoją pojazdy tej marki bo to serwis - taka jego rola.

Trzecia sprawa.
Romet, Zipp, Toros, Junaki i np router wg danych z 2012 roku tylko w pierwszej połowie roku sprzedało 17 tyś motorowerów. W tym samym czasie Kymco sprzedało 600 sztuk a yamaha 250 a honda 110. Te 3 firmy razem to poniżej 1000 sztuk. Czyli statystycznie na 17 użytkowników skuterów spotkasz może jednego użytkownika czegoś innego niż chińczyk.
W sumie w ciągu 1 roku sprzedali 30-35 tyś skuterów nowych. A ile tu osób pisze? 100-200?

Sprzedawca powie ci to co będzie wygodne dla niego. Powinienneś miec już własne zdanie wyrobione

Tata wlasnie wrocil od mechanika tzn z serwisu hondy bo mial cos zepsutego i tez reklamowal swoja civic na gwarancji - on jest bardzo zadowolony z tej firmy. rozmawial z panami serisantami i oni mu polecili podobno fajny skuter vision - ze niby jest bardzo ekonomiczny i niezawodny i ze nie ma podobno zadnych problemow z naprawa. tata dal propozycje ze moze bysmy taka vision kupili te pieniadze co uskladam zaplace a reszte tata wezmie na raty i bedzie mi je splacal a ja dostane mniej kasy od niego co miesiac - w sumie nie wiem co myslec. co sadzicie o tej vision oplaca sie? fajny sprzet bo wizualnie bardzo mi sie podoba nawet nowoczesnie wyglada.
wydaje mi sie ze honda to juz markowiec no i nie jest robiony w chinach ani na tajwanie tylko w japonii :-P

Kymco robi części dla Hondy, więc niekoniecznie całość jest z Japonii, ale co Honda to Honda. Vision bardzo fajny, miałem go brać 2 sezony temu, kosztował wtedy około 6 tys. zł w ogólnopolskiej promocji, teraz kosztuje ponad 8 tys zł, ale i tak warto :).

vision to bardzo dobra opcja. Dla mnie za wąska bo nie lubie nie zabudowanych ale to juz sprawa gustu. Jakościowo to to doskonały wybór.

Ale jak ci pisałem. Honda ma wtrysk PGM-FI od 1989r. Nie zdiagnozuje/naprawi ci tego (elektroniki) nikt oprócz bardzo specjalizowanych serwisów. Inna sprawa że nic sie z tym nie powinno dziać.
I nie za bardzo sobie potuningujesz. To nie gaźnik. Tu po zmianach trzeba przeprogramowac komputer wtrysku.

btw. Kymco robi cześci dla Hondy- to wciąż sie słyszy bo to ma podnosić prestiż Kymco. A kto dokładnie wie KTÓRE części robi Kymco?

Wombat napisał:

vision to bardzo dobra opcja. Dla mnie za wąska bo nie lubie nie zabudowanych ale to juz sprawa gustu. Jakościowo to to doskonały wybór.
Ale jak ci pisałem. Honda ma wtrysk PGM-FI od 1989r. Nie zdiagnozuje/naprawi ci tego (elektroniki) nikt oprócz bardzo specjalizowanych serwisów. Inna sprawa że nic sie z tym nie powinno dziać.
I nie za bardzo sobie potuningujesz. To nie gaźnik. Tu po zmianach trzeba przeprogramowac komputer wtrysku.
btw. Kymco robi cześci dla Hondy- to wciąż sie słyszy bo to ma podnosić prestiż Kymco. A kto dokładnie wie KTÓRE części robi Kymco?

Z tego co się doczytałem to firma Kymco wyszła spod skrzydeł hondy. Jeśli chodzi o części to silniki. Ciężko jest znaleźć cokolwiek na ten temat nawet na stronach angielskich. w 1995 roku firma stała się tworem niezależnym od Hondy.

wikipedie wszyscy mamy. Ja sie pytam o bardziej szczegółowe dany niż zdawkowy PR z internetu. Tak z ciekawości.

Na zasadzie: prosze to blok silnika hondy o oznaczeniu ..... jest wykonanany w całości u kooperanta kymco i sygnowany jako honda. Oprócz tego ten kooperant dostarcza(ł)...... (tu lista części) do modeli....

Bo sie może okazac że dostarczali gumowe nakładki na pedały i końcówki linek hamulcowych.

tata tez czyta nen temat i on twierdzi ze skuter z wtryskiem to na pewno lepszy wybor niz na gazniku, bo przeciez wtryskow nie trzeba podobno regulowac tak jak gazniki i je czyscia a przeciej juz kilkadziesiat lat samochody jezdza na wtryskach a jak sie psuja to tylko dizle tak mu powiedzieli ci od serwisu hondu i podobno nie ma problemu zeby zaprogramowac taki wtrysk zeby stuningowac skuter bo oni takie rzeczy robi, wiec tata coram bardziej mysli o tej hondzie. nowoczesny silik ktory bardzo malo pali to jest na plus tego visiona.

Stawiaj tatę sobie za wzór, a nas już tutaj nie pytaj, bo my są głupie ludzie i takich dużych pieniędzy do wydania też nie mamy. :(

ale czemu ty tak piszesz? ja was sie grzecznie pytam i szukam czegos dla mnie a wy tylko poprawiacie i naskakujecie. Nie stac cie na raty na skuter? 100 200zł misiecznie? a ile wydajesz na papierosy albo na alkochol? a stac cie na to zeby zaplacic 4tys za chiniola i drugie tyle wywalic na niego jeszcze jak jest na gwarancji na to cie stac i zamiast jezdzic to jak u wombata tyle czasu stal w naprawie jego chinczyk - na to cie stac?

Masz podanego Visiona jako dobry, markowy, nowoczesny skuter. Twój ojciec się do niego skłania, czego więc jeszcze oczekujesz?

edek_z_krain... napisał:

ale czemu ty tak piszesz? ja was sie grzecznie pytam i szukam czegos dla mnie a wy tylko poprawiacie i naskakujecie. Nie stac cie na raty na skuter? 100 200zł misiecznie? a ile wydajesz na papierosy albo na alkochol? a stac cie na to zeby zaplacic 4tys za chiniola i drugie tyle wywalic na niego jeszcze jak jest na gwarancji na to cie stac i zamiast jezdzic to jak u wombata tyle czasu stal w naprawie jego chinczyk - na to cie stac?

Ale nie stał bo był chińczykiem tylko stał bo firma dziadowska. Nie mieszaj pojęć.
I nie zaczynaj dyskusji kogo na co stać bo to ślepy zaułek.

zlosliwe komentarze innych mnie bardzo denerwuja - robia ze mnie burzuja a ja po prostu szukam czegos dobrego i sprawdzonego, po co te zlosliwe teksty? mnie nie stac za gotowke kupic ten skuter, bierzemy go na raty, kazdy chyba moze nie czasami mysle ze tutaj szanuje sie tylko tych co maja takie same zdanie jak wombat i chiniol jak ktos ma ine zdanie albo czegos innego szuka to jest traktowany jak trendowaty. i jeszcze jedno dlaczego tylko kilka osob sie na forum odzywa? pozostali sa juz tak mocno zastraszeni przez wombata i chiniola ze przeniesli sie na inne forum? o co tutaj chodzi jak czlowiek szuka pomocy albo rady to naskakujecie na niego na wszystkich tak naskakujecie to jest jakies prywatne juz forum?

Mało osób sie odzywa ponieważ ty wiesz lepiej. I można się nasłuchać.
mnie i chinola to zdaje sie akurat wali lekko wiec możemy se pogadać.

Ja bym na Visiona nie brał kredytu. Jeżeli cie na niego nie stać togo nie kupuj. Kup jakieś Kymco na które masz akurat.

Dlatego żeby nie było że kolejny polak kupił sobie pojazd na który go nie stać i tylko ojej żeby ryski nie było..ojej trzeba uważa bo go jeszcze 5 lat bedę spłacał a jak ci go ktoś porysuje suwakiem czy sprzączka od paska to go zabiejsz bo on przeciez jeszcze taki nie spłacony a nie stać sie na wymiany i lakierowanie żeby go w cudnym stanie utrzymać.
Chyba że bardzo normalny jesteś i zdajesz sobie sprawe że wiecznie nowy to on nie będzie.

Mało ludzi się odzywa w takich tematach, bo było ich już z milion.

Edziu - nikt nie jest zastraszany :-) Po prostu tylko tych paru ludków ma siłę odpowiadać takim jak ty ! Ja osobiście przeczytałem 2-3 twoje wpisy i wszystko mi opadło - za stary jestem na edukację takich osobników jak ty. Ba podziwiam ich za to- że im się chce i mają cierpliwość tłumaczyć ludziom.

no to juz kumam wiec z tata podjelismy decyzje ze kupujemy tego visiona. jak juz bedzie stal w garazu to sie odezwe i opowiem cos o nim. ja juz spadam i nie bede wam zawracal gitary, baj.