Motocykl z tempomatem

Witam się z Państwem bardzo serdecznie. Poszukuję dla siebie raczej nowego motocykla na nowy sezon, po długiej przerwie. Byłem praktycznie zdecydowany na Suzuki Vstrom800 bez DE ale jak na złość nie dali w nim nawet w opcji możliwości dołożenia tempomatu. Z racji tego, że sporo czasu w miesiącach letnich spedzam w krajach gdzie wykroczenia drogowe są bardzo mocno ścigane i karane (czyt. Szwajcaria i Austria) chciałbym mieć możliwość odrywania oczu od prędkościomierza i porozglądania się po okolicy. Zwłaszcza jeśli chodzi o tereny zabudowane. Szukam już od pewnego czasu motocykli w cenie podobnej do Suzuki czyli załóżmy do 50k złotych które mają w standardzie lub jako opcję tempomat i QS. Z tego co udało mi się ustalić to wszystkie motocykle „topowe” danego producenta mają taką opcję. Tak jak ma to miejsce w dl1050. Natomiast jeśli chodzi o średniaki to nie jest kolorowo. Widziałem, że Aprilia Touareg 660 ma tempomat ale to już trochę wybiega poza budżet plus jak dla mnie zbyt „terenowe usposobienie”. Podobnie CF moto 800 tt i MotoGuzzi mają tempomat ale jakoś ich nie czuję. Bardzo proszę jeśli ktoś ma wiedzę o takich motocyklach w typie bardziej szosowego ADV/turystyka o podrzucenie pomysłu. Z góry dzięki za wszelkie pomysły. Pozdrawiam!