Moto magnus T-rex 2t 40km/h i 4-5k obroty

Witam. Dostałem w rozliczeniu skuter jak w temacie. Nie odpalał, ale z tym sobie poradziłem. Problem polega na tym, że nie wkręca sie wyżej niż 4-5k obrotów i jedzie max 45 km/h
Poprzedni właściciel mówi, że miał z nim to samo. Dodam, że blokady wariator, gaźnik( czysty, wyregulowany), króciec, moduł racing, tłumik zdjęte. Paliwo świeże, filtry nowe. Kompresja 8 barów, głowica, cylider, tłok 72ccm, pali od kopa, przyspieszenie niezłe do 30km/h, rolki nowe 7g (przy 4.5 drze jape i ledwo dociąga do 30km/h) Sprzęgło jeszcze w miarę. Ostatnio zmieniałem sprężynę centralną na czerwoną, wchodził na 6k obotów, ale prędkość taka sama. Już nie wiem gdzie szukać, może jest jeszcze cudowna blokada która muli.

po pierwsze 8 barów to raczej niska kompresja bo nie jest nawet zadowalająca. Przyjmuje się że poniżej 9 bar to już nędza ale jeszcze jeżdżą mając 6,5 bar. 10-12 bar i więcej to powód do radości.
Może to nie zużycie/bylejakośc cylindra tylko np cylinder z jednej bajki, głowica z innej (np od 50cm) i taki efekt.
Poza tym regulacja - skoro 7g są za ciezkie i go trzymają a 4.5 wkręca się ale nie rozpycha wariatora to sprawdzaj pośrednie. Na tym polega regulacja