Modernizacja kompa za grosze..

Elo!
Chciałbym zmodernizować swojemu bratu kompa. ponieważ jego to grat i ledwo chodzi… A wszystko ma być zrobione jak najtaniej xD
Więc chciałbym dać do jego kompa:
Taki procek:
http://allegro.pl/core-2-duo-e4600-2-40ghz-2m-800-i2010647320.html
I do tego jakąś płytę główną, tylko nie wiem jaką, wiem że ma być pod Socket 775…
Ale teraz nie mogę się zdecydować, czy wziąć pod PCI-e czy AGP… Ma on teraz Radeona jakiegoś pod AGP 512MB ale i tak jest w uj słaby bo ja mam GeForce 256MB i jest lepszy…
Także myślę, żeby kupić płytę pod PCI-e z zintegrowaną kartą graficzną a dopiero kiedyś w przyszłości dokupić jakąś grafe …
Moglibyście mi coś znaleźć z tych płyt głównych ? Ma być jak najtańsze i równocześnie dobre :stuck_out_tongue:

RAM… ma on teraz 512MB DDR1 w nowej płycie obstawiam że będzie DDR2 to się da jakieś 2GB…

A i jeszcze jedno pytanie… chłodzenie procka… Czy ono będzie pasowało to co on ma teraz

Hue hue… wraka nie ma sensu reanimować :wink: kup netbook’a za 1200zł i będziesz miał dobry komputer :wink:

No kurde ale jak bym mu dał nowy procek nową płytę główną to już by ładnie chodził…

[ Dodano: 27-12-2011, 11:57 ]
http://allegro.pl/intel-g965-ddr2-pci-e-vga-x3000-audio7-1-fvat-gw12-i1998204120.html
Co wy na tą płytkę ?

Jak już mówiłem na gg - na sprzęcie się za bardzo nie znam ale takie moje rady:

Core 2 Duo będzie dobre jak chcesz po taniości
Płytę bierz pod PCI-E koniecznie.
AGP jest przestarzałe no i nawet najlepsze karty pod AGP to dzisiaj już chłam i kupa.
Tego Radka pod AGP sprzedać i nawet kupując za tą samą kasę ze sprzedaży coś pod pci-e będzie karta dużo lepsza.

Co do doboru płyty to najlepiej jakbyś napisał na jakimś forum komputerowym - tam na pewno lepiej doradzą.

daj spokój… nie opłaca się tego robić bo dużo kasy pójdzie, teraz za 1000-1200 można kupić w miarę kompa :smiley: więc nie ma sensu modernizować tylko kupić nówkę.

No ja nie wiem gdzie sens w kupowaniu całego nowego sprzętu skoro jak coś jest dobre to można zostawić, a wymienić to co jest słabe. No oczywiście chyba, że już jest tak stary rupieć, że nie warto nic zostawić.

Zresztą z tego co Adi pisze to i tak wymianie prawie wszystko :stuck_out_tongue:

Płyta główna, karta graf., ramy bo zmiana na DDR2 będzie no i procek :slight_smile:

Ja też ostatnio miałem wymianę i jest git :stuck_out_tongue:

co tu może być dobre jak to AGP? proszę Cie… kup nowy a to co dobre zostało sprzedasz i będziesz miał na 4pack tatry :smiley:

Może bys podal dokładną specyfikacje starego kompa (zasilacz, itp.) to by się zobaczyło co się da zrobić…

skoro piszesz ze chcesz wymienić procek na lepszy, ram, płyte główną, kartę graficzną to praktycznie już cały komputer, pozostaje jeszcze kwestia dysku, napędów i zasilacza, a obudowa zostanie ta sama. Czyli tak i tak kupisz nowego kompa czy chcesz czy nie :lol:

niby tak, ale na używanych częściach… czyli jak najtaniej ;p
A myślę i że za 300zł bym już coś złożył żeby było lepsze od tego…

Adverion na ghoscie wygląda jak niezalogowany.

a ty chcesz na używanych częściach? :smiley: sprzedaj rs i kup kompa … :lol: i auta tez nie kupuj :stuck_out_tongue:

Na używanych częściach się nie opłaca :] nie wiadomo czy nie bylo podkrecane itp a to zmniejsza zywotnosc i dlugo moze nie pochodzic

Twój byt się nie opłaca …
Jak działa tak jak ma działać to co za różnica …
Jedynie karta graf. może być trefna.