Miernik paliwa / hamulce.

Witam, w piątek nabyłem używanego RoXa z 2003 (prawie 4 ) roku. Ma przejechane 21 tys km…

Do rzeczy -
1. Miernik paliwa działa tylko, gdy przejadę ok. 200m-1km. Myślicie, że to akumulator ?
2. Gdy jadę słyszę, jak hamulce by obcierały ’ o coś '. Co to może być?


Proszę o pomoc :frowning:

longlin napisał:

o coś



krzywe tarcze , ale tak czy inaczej nawet jak jest nowa tarcza to klocki zawsze lekko przycierają , a tego raczej nie słychać..

longlin napisał:

Myślicie, że to akumulator ?



a na załponie reszta kontrolek i kierunki działają?? jak tak to nie aku

wrona napisał:

longlin napisał:

o coś



krzywe tarcze , ale tak czy inaczej nawet jak jest nowa tarcza to klocki zawsze lekko przycierają , a tego raczej nie słychać..


longlin napisał:

Myślicie, że to akumulator ?



a na załponie reszta kontrolek i kierunki działają?? jak tak to nie aku



wszystko działa prócz licznika paliwa.. co to może być?

PS. na tych hamulcach można jeździć? nic się nie stanie ? [ gdy przycisnę leciutko hamulec, to już nie słychać 'tego'

PS2. Moglibyśmy porozmawiać o tym na gg, a gdy uda nam się to rozwiązać napisze rozwiązanie ?

longlin napisał:

oglibyśmy porozmawiać o tym na gg, a gdy uda nam się to rozwiązać napisze rozwiązanie ?

Od rozwiązywania problemów jest forum. Powinieneś dostać za to warna, ale o tym już mody zdecydują. Do rzeczy:

Prawdopodobnie pływak się zawiesza, być może do wymiany, wymontuj i sprawdź.
Co do hamulców to hamują dobrze? jak tak to zobacz może rzeczywiście krzywa tarcza, bądź krzywo zjechane klocki. Jeżeli hamują słabo to wymiana.

te tarcie to odkrec zacisk i najlepiej sprawdź klocki czy zawleczka ci nie wyskoczyla

Pływak może się zawieszać albo robi się zwarcie na tych 3 przewodach które dochodzą do wskaźnika (ja tak miałem, rozmontowałem wszystko wlutowałem nowe kable i jest super)