Mieć zabytek w garażu. Jakie stare moto do głubania

Siema. Ostatnio postanowiłem z moim ojcem ,że kupimy jakiś stary motocykl do dłubania i chcemy przywrócić mu stan oryginalny i zarejestrować jako zabytek. Pytanie brzmi następująco. Jaki motocykl kupić? Ojciec jest zapalony na Junaka M10 (motocykl taki posiadał za młodu) mi z reguły podobają się stare wojskowe maszyny np. K750 z koszem bocznym albo coś innego preferuje moto z silnikiem typu boxer. Jak myślicie do którego będzie więcej części itp ? A może macie jakieś inne pomysły. Ja jeszcze zastanawiam się nad WFM. Aha zapomniałem kwota jaka mamy na przeznaczenie na sprzęt to ok 2000 zł - 3000 zł MAX

bierz jakiegoś Junaka bo to jest historia polskiej motoryzacji… :roll:

a może IŻ :)?

Myśle że nic tak nie uwieczni tych spędzonych, pięknych chwil w garażu jak Junak M10 … Tyyy ale uważaj żeby dla Twojego ojca nie przypomniały się czasy kawalerskie i na laski na zabawe do osp nie pojechał xD hehehehehehhehe

Albo żeby nie kupił nowego junaka chińskiego xD
A te 2000 to na samo moto, czy już z odnowieniem?

kondzio94 napisał:

Tyyy ale uważaj żeby dla Twojego ojca nie przypomniały się czasy kawalerskie i na laski na zabawe do osp nie pojechał xD hehehehehehhehe


Hahaha :shock: :mrgreen:

Kowal napisał:

Albo żeby nie kupił nowego junaka chińskiego xD


Przecież pisze zabytek :-|

Na samo moto…
A z częściami nie będzie problemu do Junaka ? ;d

Jak do każdego zabytku :slight_smile:
Z tym, że Junak jakoś jednak popularny jest dość trochę :slight_smile:

Nie idź na łatwizne, kup Sokoła :stuck_out_tongue:

Bierz Junaka, bo to jedyne moto, któe można odrestaurować bez większych problemów, a po kilku przeróbkach również będzie jeździć, a nie tylko stać :wink: Z ruskami i innymi rupciami są wiecznie problemy, a do Junaka w Polsce jest wytwarzane ręcznie sporo części które są lepsze od oryginałów oraz z tego co pamiętam jest spore forum o Junaku, na którym znajdziesz wiele porad itd :wink: