Materiały do nauki na prawo jazdy kat. AM

Gdzie tu niby jest cennik ? http://www.zdamyto.com/word/jastrzebie_zdroj_armii_krajowej_31

Z egzaminem teoretycznym i praktycznym mieścisz się w 200zł. Jeśli pytasz tylko o koszt samych egzaminów.

tomkusi1 napisał:

Gdzie tu niby jest cennik ? http://www.zdamyto.com/word/jastrzebie_zdroj_armii_krajowej_31

w dupie człowieku.
Co ty masz 3 lata?
Wpisujesz w google "nauka jazdy jastrzębie zdrój" i dostajesz linki do kilkunastu szkół nauki jazdy
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=nauka%20jazdy%20jastrz%C4%99bie%20zdr%C3%B3j
już 3 z kolei sprawdzona pod nazwą http://www.jazdaorlik.pl/
ma cennik na pieprzonym www.
http://www.jazdaorlik.pl/jastrzebie-kat-a
a dalej to nawet nie sprawdzałem.
Podpowiem ci. CENNIK jest tam gdzie na stronie jest taka zakładka CENNIK (tak dla ułatwienia żeby kojarzyło się z Cennikiem). Nie pisz posta co dalej tylko musisz w to "cennik" kliknąć KONIECZNIE lewym klawiszem myszy. To trudne ale za 2-3 razem dasz rade.
Jak chcesz mieć czarny pas to możesz nawet sprawdzić pozostałe linki.
Szukaj na nich liter układających się w słowo C.E.N.N.I.K - i nie daj sie zmylić... może być raz pisany z wielkiej litery a raz z małej. To szczwane bestie ci od stron www - utrudniają jak mogą.
Curwa.. co za niemoc...

Noooo... Ty to masz pedagogiczną cierpliwość... pełen podziw... :D

jestem jak suchego przestwór oceanu...dżizas.....

Młody wchodzi w świat dorosłych i zaczynają się schody. Jak się okazuje, prawo jazdy to nie ziemniaki po które idzie się do sklepu, płaci i tego samego dnia robi z nich placki ;)

Eadem... a ilu znasz młodych, którzy wykonaliby te czynności we właściwej kolejności?

Ok wielkie dzięki za cierpliwośc ale jestem jeszcze młody i się gubie a już będę wiedział co i jak bo za niecałe 4 lata będę zdawał na auto ;)

Czyli jak ktoś mówi ze koszt to np 700 to koszt wszystkiego czyli wydania prawa jazdy , badań lekarskich i innych pierdół ? ;) Wielki dzięki wam za pomoc ;) jeszcze raz. Jakbym miał jakieś pytana jeszcze to śmiało pytać czy wasza cierpliwość się już wyczerpala ?

tomkusi1 napisał:

Ok wielkie dzięki za cierpliwośc ale jestem jeszcze młody i się gubie a już będę wiedział co i jak bo za niecałe 4 lata będę zdawał na auto ;)

Wierz mi że nie będziesz, bo za tak długi czas coś się znowu pozmienia pewnie. Np. obecnie trzeba wyrabiać coś takiego jak PKK. Jest to mówiąc w skrócie "identyfikator danej kategorii u danego kierowcy" czyli unikalny numer identyfikacyjny który wyrabia się w urzędzie miasta, osobno do każdej kategorii prawa jazdy. Są w nim zawarte wszystkie informacje dotyczące posiadacza. Kiedyś tego nie było i jeśli ktoś dawniej robił kat. B a teraz jakaś inną chce zrobić, to do tej nowej kategorii musi wyrobić PKK.

Zobaczę jak mi się bede jezdziko skuterem.

Można skuter odblokować żeby te 60 na godzinę wyciągał ? Wiem że mogą być problemy z OC w razie czego ale zazwyczaj ciężko wyjsc bez szwanku z wypadku u oby mi się nigdy nie zdarzył .

Czyli napisz czy dobrze koszty liczę :)
200 zł kurs prawa jazdy
200 zł badanie lekarskie
100 zł wydanie prawa jazdy
łącznie 500 zł ?
W razie czego jak zdam to będę mógł kolegę np do domu powieść ? Ile taki skuter pali średnio ?
Na co patrzeć przy kupnie używanego ? Np opony silnik ito ale na co konkretnie ?

Na kursie wszystko wytłumaczy gdzie się olej wlewa itp ?

Nie kumasz dalej o co chodzi kosztem kursu w szkole jazdy. Koszt kursu (przykładowy) na kat. AM podał ci wcześniej Wombat pod linkiem
http://www.jazdaorlik.pl/jastrzebie-kat-a
czyli nie 200 a około 500zł. Wydaje mi się, że ty nie rozróżniasz pojęcia "kurs w firmie szkolącej" od "egzamin państwowy". Firmy zajmujące się szkoleniami (tzw szkoły nauki jazdy) mają ofertę na kursy zgodne z wytycznymi ustawowymi czyli na daną kategorię kandydat na kierowcę ma odbyć konkretną ilość godzin wykładów teoretycznych i określoną ilość godzin praktycznych. Teoria to zasady ruchu, prawo i obsługa pojazdu. Zajęcia praktyczne to nauka podstawowej obsługi pojazdu w zakresie poruszania się nim. Czyli wszystkie te zagadnienia które cię spotkają na egzaminie państwowym. Szkoła jazdy opowie ci podstawy zasady działania (gdzie jest wlew oleju, jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego itd) ale nie licz na wykłady w tej kwestii. To jest kurs na prawo jazdy, nie szkoła dla mechaników pojazdowych. Cel jest taki, że masz zdać egzamin z określonymi wytycznymi a nie umieć serwisować własny pojazd.
Odpowiadając na resztę pytań:
"W razie czego jak zdam to będę mógł kolegę np do domu powieść ?" - jeśli pojazd będzie miał homologację na 2 osoby to tak, przy czym samo zdanie egzaminu nie jest jednoznaczne z możliwością jazdy. Dopiero po wydaniu prawa jazdy w urzędzie możesz jeździć legalnie.
"Ile taki skuter pali średnio ?" - 2,5-5L w zależności od rodzaju silnika i masy skutera
"Na co patrzeć przy kupnie używanego ?" - ten temat jest wałkowany na forum non stop, przejrzyj posty z działu serwis itd
"Np opony silnik ito ale na co konkretnie ?" - jeśli nie masz wiedzy lub obycia ze skuterami, nic ci z porad nie przyjdzie ponieważ równie dobrze mógłbyś słuchać dziś o fizyce kwantowej a jutro iść zdawać z niej egzamin ;)

Ok juz rozumie wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc

ja rozumiem
ty rozumiesz
on,ona,ono rozumie

Wiem nie musisz mi odmieniac tego ale zobacz sobie jaka jest pora ja leżę w łóżku z telefonem w łapie i nie patrzę jak android mi zmienia wyrazy tylko pisze i juz.

Jak będę miał prawko i skuter to będę się z problemem do was zgłaszał bo super forum odpowiedzi praktycznie natychmiast są.

I źle odmieniłes bo powinno być on, ona, ono a nie on, on, ono

Cieszy mnie to, że znalazłeś literówkę. Jest nadzieja :)

To Android wali ortografy tak sam z siebie...? Hmmm :-)

No nic temat do zamknięcia, gdyż moje wątpliwości zostały rozwiane a jutro idę się zapisać się na kurs.

Ostanie pytanie ;) Bo tata chciał mnie dziś zapisać na kurs ale dzwoni tam cena 650 zł nie 450-550 wiec troszkę drogami to normalna cena czy przesądzona ? Co jest w tym kursie jak egzamin praktyczny i teoria to 170 zł ?