Leone RK 50

No i tym XR7 to by pojeździł :D Niektórzy to piszą że wolą nowy bo nie wiedzą kto co robił poprzednio. To samochody też kupują zawsze nowe ?

Spodobał mi się ten Peugeot na aukcji. Mam pytanie, ponieważ jestem zielony w tych sprawach, gdybym kupił tą używkę (dla niezorientowanych tutaj link http://otomoto.pl/peugeot-xr6-xr7-aprilla-honda-suzuki-M2890715.html ) to chyba będzie na niego jeszcze gwarancja ? :) I jeszcze jedno, ponieważ "serwisowany w ASO" to znaczy serwisowany w punktach marki (czyli np. w serwisie Peugeot). Czy w razie gdybym oddawał go do serwisu do innego mechanika to nie stracę gwarancji ? Problem jest tego typu, że mieszkam w Wadowicach a najbliższy punkt serwisowy Peugeota jest chyba dopiero w Krakowie ( 50 km ).

Nie wiem jak to będzie z tą gearancją bo był tuningowany i sprowadzany. Może w rzeczywistości przebieg jest większy :). Zadzwoń do gościa i się go wypytaj. Nie powinieneś mieć z nim problemu bo to najlepszy silnik w swojej klasie - Minarelli AM6. Kiedyś chciałem kupić sobie ten sam motórek, ale za daleko ode mnie :).

Ok, dzięki :) Jutro zadzwonię i wypytam o wszystko. Gdyby z tym Peugotem nie wyszło, to zostanie mi skuter, albo Zipp Quantum R albo Keeway F-Act 50 Evo. Zdecydowałem się że raczej tego Leona nie wezmę, bo to trochę przymuł :D A F-Act i Quantum R to fajne skuterki, na obu jeździłem, obydwa 2T i dość ładne osiągi :)

Mój kolega ma Zippa Simpli. Wygląd ma zarąbisty jak na skuterek. Spory, też 2t, calkiem wygodny.

Może lepiej inny chiński wynalazek z biegami? :) W moim mieście Barton TZR 50 jest (no w każdym razie napewno był kilka miesięcy temu) za 3200 zł. Cena całkiem spoko. Moto duże, wygodne, ładnie brzmi. Może i nieco przymula, bo to ten sam silnik co Leon, ale nie udaje ścigacza tylko zwykłego streeta. Całkiem spoko motorek, ale przy Peugeocie wymięka :D.

Wiadomo, Peugeot to Peugeot ;D Ale myśle że jak już on nie wypali to zostanie mi jedynie skuter (na 99% Quantum R). W sumie to nie będę niezadowolony, bo ten pomysł na motorower przyszedł mi dopiero w sobote w sklepie, jak miałem kupować dzień później skuter (właśnie Quantuma). Twój kolega poleca Zippa ? Jest awaryjny czy raczej nie ? ;)

Awarii nie miał, chociąż kupił używanego. Polecać nie poleca, gdyż u nas na wsi panuje pogląd że nie warto polecać chińczyka bo cię znajdą, powieszą za stodołą i przebiją widłami. A tak na serio, to nic o tym nie mówił. Coś w stylu "Skuter jak skuter, ważne by jeździł". Moja koleżanka która często do niego jeździ czasem lubi się przejechać, i mówi że jest spoko :). Jak podjechał pod szkołe kiedy zdawaliśmy na kartę i dał mi się przejechać to troche kopcił, chyba za dużo oleju dozował dozownik, ale jeździło się wygodnie i przyjemnie. Więcej miejsca jak na Hurricanie, to wiem napewno. Nie wiem jak się to przedstawia przy Quantumie, ale to chyba prawie to samo. Nie wiem czy Quantum ma płozy dla pasażera, ale Simpli z tego co pamiętam (albo mi się wydawalo) miał taki cug. Ogólnie wydaje mi się spoko. Silnik ten sam. Różnią się chyba tylko owiewkami.

Ok, dzięki za info ;) Tak jak powiedziałem, jutro zadzwonię do tego auto komisu w sprawie tego Peugoeta. Jak wypytam gościa o wszystko to dam znać ;P A, jeszcze jedno. Pisałem to pytanie wcześniej, ponieważ tam w ofercie pisze przy informacjach "Serwisowany w ASO". Czyli serwisowany w punktach serwisowych Peugoeta ? Jeśli np. on ma tą gwarancję, to jak go będę serwisował u innego mechanika, a nie w punkcie Peugeot (do najbliższego punktu mam 50 km, w Krakowie) to nie stracę gwarancji ?

Jeśli ma gwarancję w co wątpię bo był sprowadzany, to chyba musiałbyś go jednak serwisować u Peugeota. Najlepiej byłoby się spytać kogoś kto w tym siedzi. Ja się na tym specjalnie nie znam.

No i dobrze że zdanie zmieniłeś zdanie. A serwisowanie w ASO to polega na tym że był serwisowany w autoryzowanych punktach Peugeota. Z tą gwarancją to nie wiem, musisz po prostu zadzwonić do niego i się spytać o nią, ale obawiam się, że może jej nie być. Pamiętaj to nie jedyny taki motorower na rynku :D. Zobacz też inne modele:
- Yamaha TZR
- Aprilia RS 50
- Derbi GPR
- Rieju RS2
- Peugeot XR6 czyli to co ja mam
Zobacz jeszcze inne strony aukcyjne oprócz allegro : tablica.pl gumtreee.pl
tutaj masz trzy http://tablica.pl/oferta/peugeot-xr7-tzr-rs-senda-ID12r1z.html#acbd6ccb;r:;s:
http://tablica.pl/oferta/peugeot-xr7-yamaha-tzr-peugeot-xr6-derbi-gpr-ID1diRX.html#c16a4b7f;r:;s:
http://warszawa.gumtree.pl/c-Samochody-Motocykle-motocykle-skutery-Peugeot-XR7-nie-tzr-50-rs-50-gpr-xr6-dt-W0QQAdIdZ396805067

Daruj sobie tego Peugeota - w razie awarii części kosztują krocie, gwarancji na 99% nie ma, a nawet jeżeli jest to pomyśl, będziesz jechał 100km (w obie strony) żeby się stawić na przegląd? Ja Zippem Salmo pokonałem 14600km w każdych warunkach i nigdy mnie nie zawiódł. Silnik ten sam co Leone. Wiadomo że to nie rakieta, ale spala mi w mieście 1,5 litra. Dodatkowo jest idealny w trasę - dałem mu długie przełożenia i jak wbiję czwórkę i jadę 50km/h to słyszę tylko wiatr. Jeżeli zależy Ci na wyglądzie i przyspieszeniu to bierz Zippa Quantum R - jakbym miał brać skuter to właśnie ten. Serwis masz pod nosem, a jak zadbasz to te silniki naprawdę potrafią dużo przejeździć.

Ale jeśli chce żeby go rower wyprzedzał to niech kupi chiński. Wiesz czemu części są droższe ? Bo w Polsce przyjęło się że lepiej kupić nowy chiński. Gdybyśmy kupowali markowe używane to były by tańsze. A chiński egzemplarz może ci się trafić dziadowski. Mój kolega kupił chiński skuter bo niby gwarancja serwis i w ogóle. Jak się okazało to serwis albo zrobi tak że będzie gorzej niż było albo gwarancja nie obejmowała większości usterek.

patryk2266 z tymi częściami to bzdury piszesz części chiń skie są tanie ponieważ jest ich dużo i są zrobione z tanich materiałów a części markowe są droższe ponieważ w 40% płaci się za marke na Derbi,Rieju a w 60% za średnią lub wysoką jakośc wykonania a usterki to nie wina samego skutera tylko tego co go w polsce złożył do kupy ale jeśli się o chinolka zadba to slinik bez wymian cylindra głowicy wariatora sprzęgła i dzownu przejedzie spokojnie od 10000-15000km np uwierzysz że mój kolega w 4 letnim Motobi Sprincie 4t 72ccm ma przejechane 45tyś km z czego jego kuzyn przejechał 44tyś ! niektóre markóki tyle nie przejadą

Owszem masz rację ale gdyby było więcej markowych skuterów/motorowerów to były bardziej dostępne i w niższych cenach.

Michalk001, właśnie gdyby Peugeot nie wypalił to biorę Quantuma R :)
Otóż dzwoniłem przed chwilą tam do tego komisu, odebrała bardzo miła pani, wypytałem ją o wszystko, powiedziała że oni udzielają tylko gwarancji rozruchowej, maszyna jest sprowadzona, ale omija mnie przy rejestracji to wszystkie tłumaczenie dokumentów za które też muszę płacić. Oni się tym podobno zajmują. Teraz to już mi namieszaliście w głowie i nie wiem co mam kupić ;D Tak jak mówiłem wcześniej, z Leona się wycofałem, został mi albo ten Peugeot albo nowy Zipp Quantum R ..

Najlepiej pojedź, obejrzyj oby dwa poproś a jazdę próbną i wybierz ten który ci się podoba. Nie zrażaj się do manualnej skrzyni biegów i sprzęgła.

Jako pierwszy skuter wybrałbym Zipp Quantum R na pierwsze 2-3 sezony starczy a potem znajdziesz coś z Biegami i mam dla ciebie propozycje Keeway TX 50 obejrzyj na skuterowo recenzje http://otomoto.pl/keeway-tx-50-M3291912.htm cena może i jest duża ale na 1 begu można jechać 20km/h ! i jest w cieczy i ma wiatrak koło chłodnicy

Ok, panowie, po krótkiej naradzie z mamą, która nie za bardzo chce używanego moto (zależy jej na gwarancji) stwierdziłem, iż kupuję Zippa Quantuma R. Skuter będę miał gdzieś w sierpniu, jak będzie u mnie stał to napiszę :D Mam nadzieję że to będzie dobry wybór :) Dzięki wszystkim za poświęcony czas ;)

Romeciak dzieciaku idź takie głupoty wypisywać na gadu gadu do jakiegoś kolegi :)

Kolego, bez agresji. Nie wiem czemuś się tak Patryka uczepił. Na tym forum KAŻDY ma prawo wyrażać własną opinię i nie powinno się ich w taki sposób komentować. Romet to chińska firma oferująca marną jakość w nieiwielkiej cenie. Jeśli nie podoba ci się dźwięk najlepszego silnika 2T w swojej klasie to go nie słuchaj. Ot co! Romet ma totalnie beznadziejny serwis. Żeby coś zrobili trzeba dać sporo w łape bo nie ruszą dupy. Przyśpieszenie może i ma dobre, ale jak z V-maxem? Zapewne licznik pokazuje jakieś 90 na godzine a prawda jest taka że nie przekracza 80. Peugeot Patryka z seryjnym silnikiem leci setką. Sprawdzałeś jakie ma odejście XR6? Npewno nie. Napewno nie porównywałeś go ze swoim Romiecikiem. Wibracji dostaje większość małych moto, a nawet niektóre większe. Napewno twój romet też zachowuje się jak wibrator przy kilku tyś. W sprawie muła to muszę ci powiedzieć że każdy chińczyk w 4T go ma i do 20 rozpędza się troche długo. Jeśli kolega ma 900 km nabite to napewno nie zna wszystkch urokuw Rometa. Ty pewnie masz niewiele większy przebieg i uważasz że to niezniszczalna maszyna która jeździ najszybciej na świecie i nikt ci nie podskoczy, nawet gość w R1. Widzę że lubisz obrażać innych userów. Jak tak bardzo ci zależy to możesz się dowartościować na mnie. Ja ci przytakne i będziesz czuł się niczym zwycięzca. Pasuje? :)

Ja bym ci kolego dał warna za obrażanie innych userów.