Ładowanie akumulatora torq blizzard

Cześć, ostatnio przerabiałem światła które były zasilane z iskrownika na akumulator podpinając włącznik świateł pod czarny kabel ze stacyjki na którym jest stale 12v. Jednakże tym samym straciłem na ładowaniu akumulatora. Pytanie brzmi: czy przewód który wcześniej szedł na światła, mogę użyć w taki sposób aby ładował mi akumulator? Ponieważ w tym momencie sobie bezsensownie dynda, kiedy może zostać użyty w szczytnym celu. Pacjent to Torq Blizzard z 2015. Pozdrawiam.

nie możesz go użyć do ładowania. nie w sposób prosty.
modyfikacja takiego układu żeby światła były ze stałoprądowej części instalacji i jednocześnie wystarczyło na ładowanie akumulatora jest tu na forum kilka razy opisany. I też nie jest to takie proste. Trzeba prąd trochę ogarniać

To nie tak, że ładowania nie ma wcale, na jałowych obrotach wynosi one 12v, niżej nie spada. Kiedy dodam gazu (koło 5-6tyś obr.) wynosi koło 13-13,5v. Ja chcę to ładowanie usprawnić wykorzystując ten już zbędny przewód od zasilania świateł, oczywiście mowa o kablu już z wyprostowanym prądem. Mam regulator który prostuje prąd z przemiennego na stały, ten od świateł również. Ponadto mam stator bezmasowy. I teraz pytanie, w jaki sposób mogę to podłączyć do ładowania aku? Chętnie poczytam.

ale sensowne ładowanie to 13,8-14,5V