ładowanie aku

Wyjąłem akumulator na zimę i będę musiał go podładować, ale mam prostownik 12V i tata nim swój akumulator od samochodu ładuje i chciałbym się zapytac czy ten aku od skutera się nie spali od 12V?

A nie masz przypadkiem w skuterze aku 12V? :wink:

Nie powinienem odpisywać, ale były podobne tematy.

Po pierwsze akumulator i instalacja w skuterz ( i w każdym innym motocyklu) ma 12V
Po drugie nie ładuj tym prostownikiem od taty, bo rozwalisz aku, ja już tak 2 rozwaliłem. Kupuje się prostownik to mocy ładowania 10 krotnie mniejszej od poijemności akumulatora. Jak masz aku 4Ah to kupujesz prostownik 0,4Ah.

Na skutercentrum albo na racing-planet jest specjalna “ładowarka” do aku w skuterach … kup sobie ją w sumie nie jest droga bo o ile pamiętam to 50 zeta …
Ale ja w quadzie ładowałem normalnym prostownikiem i jakoś jest git … :stuck_out_tongue: normalnym w sensię takim od aut :wink:

Kowal napisał:

i w każdym innym motocyklu



Du.pa du.pa czycki! W części motocykli starszego typu(ale wciąż w użyciu) jest instalacja 6V!

no tak ale on ma nowy CHIÑSKI skuter z instalacją na 12V
no i możesz ładować zwykłym prostownikiem tylko lepiej jakby miał regulacje A

wiem janica94 ale musiałem sprostować :->


Do tematu:

PeZeT, możesz ładować prostownikiem 12V akumulator 12V :wink: Nic złego się nie stanie :wink:

Ok dzieki!
Temat do zamkniecia;p

Dywersant napisał:

PeZeT, możesz ładować prostownikiem 12V akumulator 12V ;-) Nic złego się nie stanie ;-)



Nie do końca bo za duży prąd ładowania (czyt. amperarz) szybko zmniejsza pojemność akumulatora i po 2 3 takich ładowania aku trzyma prąd tylko przez godz

Podajże na skutercentrum jest taki mini prostownik wyglądający jak ładowarka do telefonu ma opcje zmiany z 12v na 6v i odwrotnie i jest na 0,3Ah więc spokojni można go używać :roll:

Ja do prostownika samochodowego dopinam żarówke żeby było mniej Amper.