Kymco S8 4T 90cc kto posiada ?

Ja właśnie na zimę też leje mieszankę do quada 4t. A w ciepłe dni gdybym zakładał cylek to mogę też dolać oleju do paliwa ?

ja tylko dolewam na poczatku, potem juz nie.

Ale jesli chcesz to tak naprawde minimalnie. te 50 ml na caly bak. bo 4T i tak jest dobrze smarowane

A zawory na jaką szczelinę ustawić na czas dotarcia ? Bo słyszałem że nowe skutery, na dotarciu mają inne szczeliny niż te już po przeglądzie - dotarte ? Jaką różnice robią szczeliny w docieraniu ?

Ja ustawialem ssacy na 0.05 a wydechowy na 0.07mm. tylko 0.07 osiagniesz przy super szczeliniomierzu a jesli masz taki zwykly co ma 0.05mm a potem 0.10mm to zrob tak zeby 0.05mm wszedl z lekkim luzem a 0.10mm niewszedl wogole.

Mozna tez ustawic obydwa na 0.05mm.

bo do tego potrzeba szczelinomierza cechowanego co 0.01 lub 0.02 mm ;)

No tak ;) Ale nie kazdy ma w domu ;)

dla tego jeśli ktoś ma pojazd z silnikiem 4T warto ów szczelinomierz zakupić. Dzięki temu oszczędzimy krocie na "fachowcach" ustawiających luz zaworowy. :)

No tak ;) znaczy Mi chodzilo ze jak ktos ma w domu to najczesciej taki podstawowy cechowany co 0.05mm ;)

No ale dalej nie wiem czy te szczeliny co mi podaliście to tylko na dotarcie czy na stałe ;P Jeszcze jak byście mi mogli wytłumaczyć jak rozmiar szczeliny ma pomóc w dotarciu

A jakie to ma znaczenie czy jest na dotarciu czy nie ? Luz zaworowy ustawia się tak samo...

Ale czytałem ostatnio że jak się kupuje skuter NOWY to specjalnie ustawiają zawory na dotarcie i potem po dotarciu znowu przestawiają na inne luzy.

Jest dokładnie tak jak pisze madi. Luz zaworowy zawsze musi być prawidłowy. Za mały powoduje głośną pracę i przyśpieszone zużycie współpracujących elementów, za mały wypalanie gniazd i zaworów. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to albo się nie zna, albo chce Cię oszukać.

luz ustawiasz zawsze taki sam poprostu po dotarciu trzeba je ustawic jeszcze raz. Ja ustawialem po 300 i po 500km dla pewnosci.