Kopniak odbija ale nie działa

Siema wymieniałem centralkę w sprzęgle wszystko złożyłem itd a dzisiaj zachciało mi się zapalić z kopki a tu patrze nie odpala. Kopka normalnie odbija ale tak jakby nie zachacza o zebatke tam w środku.

koło półksiężyca jest nisko po lewej stronie jego dziura a na niej podkładka, brak tam jakiejś tulejki czy coś? I dlatego nie łapie?

Być może nie założyłeś podkładki, lub źle dokręciłeś półksiężyc, dlatego zęby się mijają i odbija tylko dlatego, że ma sprężynę, także rozkręć wariator i sprawdź.

Po co ma odkręcać wariator ? Zdejmij pokrywę przekładni i zajrzyj czy półksiężyc ma się dobrze i czy czegoś tam nie brakuje. Przy półksiężycu musi być jeszcze ( nie wiem jak sie to fachowo nazywa ) taka zębatka która działa podobnie do bendixa. W trakcie naciskania kopki powinno się to poprzez ruch półksiężyca wysuwać.

jest czysty normalny półksiężyc który nie dotyka w ogóle wariatora, tak jakby nie zachacza o niego. Po prostu kopka działa normalnie lecz nie zachacza wariatora = nie odpala .

http://www.speedfight.pl/viewtopic.php?f=28&t=13358

tutaj jest jak powinno być ale nie patrzyłem i nie wiem czego brakuje..

Masz dobrze założony element o numerze 6 ?

tylko gdzie ona się dokładnie znajduje? Dodam kolejny raz że wszystko było cacy póki nie ściągnałem kolejny raz pokrywy żeby wymienić centralkę, po założeniu na drugi dzień zonk patrzę kopka nie działa a części w garażu brak : d

zrób fotkę i ocenimy

a gdzie masz sprzęgiełko ?

tzn?

Brak Ci całego elementu nr.6 (sprzęgiełka). Powinno siedzieć w otworze po między bolcami na prawo od półksiężyca (przysłoniętym przez półksiężyc).

Gdzie to mogę kupić? Drogie to jest? ;/ oryginalne do peugeota trzeba?

http://www.shop.mieloch.pl/zebatka-startera-noznego-tec-l-12-5mm,pZ039351.bhtml

Coś takiego? i to się wkłada w otwór ten po prawej od półksiężyca?
Drogie to jak na takie gówienko^^

rkos napisał:

http://www.shop.mieloch.pl/zebatka-startera-noznego-tec-l-12-5mm,pZ039351.bhtml
Coś takiego? i to się wkłada w otwór ten po prawej od półksiężyca?
Drogie to jak na takie gówienko^^

znalazłem tańsze^^ - to na pewno to? poszukam jeszcze tak czy siak wokół garażu może gdzieś leży ;x

ef pięć

Tak to jest to. Skoro wcześniej wszystko działało to poszukaj dokładnie tego elementu w miejscu gdzie robiłeś skuter a napewno tam leży.

czyli wokół garażu, na dworze. Patrzyłem dzisiaj i nic takiego nie mogę znaleźć.. jutro poszukam bardzo uważnie, nawet po krzakach.. Jak nie to na zimę czekają mnie trzy wydatki. Kierownica BMX, nowy amortyzator tył no i to gówienko. PS. Kapuchon jak zaczyna lecieć olej z tylnego amora to znaczy że do wymiany? W jakiej cenie znajdę zamiennik podobnej jakości?

Jeśli padł Ci uszczelniacz to wystarczy go wymienić i po kłopocie. Rozumiem że po wytarciu amorka i jego bujnięciu ta srebrna rurka jest z oleju ?

olej jest na dole amorka ( leci na przekładnie ), w ogóle tak jakby jakaś podkładka latała na tej srebrnej rurce, powiedz dokładniej to obczaje :D