Kolor Świecy i Filtr Air Box.

Witam mam takowy kolor świecy (zdjęcie) czy coś jest nie taką Mam też problem z filtrem stożkowym polini air box przytkałem go trochę bo i tak ma dużo powietrza i śrubka od powietrza jest zakręcona. Jest mokry w benzynie i w oleju. Raczej nie powinno tak być moim zdaniem co o tym myślicie. Skuter nie ma Mułów i jeździ świetnie.
Yamaha Aerox:
Setup:Wydech- Yasuni R
Wario- Malossi Multivar
Sprzęgło- Stage 6 TC
Dzwon- Stage 6 WC
Gaźnik- 17,5 dellorto na automatycznym ssaniu
GazBox- Malossi
Filtr Stożkowy- Polini Air Box
Pasek- Polini Race
Rolki-6g
Dysza- 6mm 80
Sprężyna centralna- 7%
Sprężynki sprzęgła- Stage 6 białe
Cylek: SERIA.
Zdjęcie Świecy:

przecież elektrody w miare suche są

dobrze jest wyregulowane nic nie ruszaj najlepiej :slight_smile:

Ale kawy z mlekiem nie ma a taki kolor podobno powinien być. I nie wiem dlaczego filtr jest mokry w benzynie i w oleju. :confused:

sprawdź zawór membranowy.

A co wy na to aby dać seryjny filtr i dysze 78???

ale po cholere?

Ze ci wraca do filtru mieszanka to naormalne (patrz do czego sluzy GazBox) xP A jak ci idzie ok i nie ma mula to jak mowi JacoPL, nic nie ruszaj.
Podsumowujac kup GazBox (cena ok. 100zl) i będziesz mial lepsza reakcje na manetke i nie będzie ci się pluc gaźnik na filtr…

marek196c napisał:

Podsumowujac kup GazBox (cena ok. 100zl) i będziesz mial lepsza reakcje na manetke i nie będzie ci się pluc gaźnik na filtr...


podsumowując to gaSbox jak już.
sprawdź zawór jak mieszanka wraca gasbox to niepotrzebny wydatek, jakby kosztował 30zł to by się może opłacało a tak to gasboxy to jakaś kpina jest.

Nie powinno tak wracać do filtra. Jeżeli masz trochę kasy to GasBox da ci oznake że jest na pewno, będzie tak : Maneta i rakieta :stuck_out_tongue:

dalej gasboxy… to jest ZBÊDNY pic na wodę ! może i reakcja będzie lepsza ale to takie szczegóły drobne że nie opłaca się dawać na to tyle kasy…
zresztą w 2T zawsze się troszkę tej mieszanki cofnie i nawet gasbox wszystkiego nie wyłapie. tylko teraz pytanie jak dużo się jej cofa ;p sprawdż membranki najpierw.

Mam gasboxa:D Malossiego. Nie wiem co zrobić dam seryjny filtr tylko pytanie jaka dyszaż mniejsza od teraz co mam o ile? (dysza obecnie 80)

Mafioz właśnie ze się to nazywa gaZbox a nie gaSbox :wink: ja u siebie tez mam mokry filter w mieszance i olewam to, chociasz lepiej filtruje xD A co do dzialania gazboxa to owszem działa ale trzeba mieć gaźnik minimum 19 wtedy efekty sa odczuwalne. No i nie wiem czemu masz taka mała dysze, ja to mialem 105 bo inaczej jechac nie chciał mi kilej na 70ccm i 17,5

ale chyba u wszystkich się cofa mieszanka (u mnie tez na seryjnym filtrze)…

Nie no ok z tym filtrem ale co powiecie na kolor świecy. Uważam że najlepiej założyć dysze 78 i filtr seryjny co wy na to?

adi94 napisał:

Uważam że najlepiej założyć dysze 78 i filtr seryjny co wy na to?



czyli nie zależy ci na mocy i na żywotności cylkaż bo może mieć za mało mieszanki i tłok puchnąć i się zatrzeć czy jakoś tak.

a w czym ci przeszkadza swiecałą jak chcesz to ja przetrzyj pojezdzij trochę i sprawdź znowu, mozliwe ze jezdziles tylko na krotkie dystansy (badz dlugie) i to dlatego…

To co można jeździć na tak wyregulowanym silniku?

jak mieszanka jest zbyt uboga to silnik charakteryzuje się większą mocą i czuć na pierwszy rzut oka ze silnik ma większe obroty, może to w ekstremalnych wypadkach doprowadzić do wypalenia dziury w tłoku. Jak ci naprawdę przeszkadza to daj ciut wiekszą dysze, ale taka by nie zalać silnika, bo nie możesz mówić że silnik jest nie wyregulowany jak mowisz że idzie jak burza.

No jedzie niesamowicie naprawdę. Tylko ten kolor świecy nie wiem czy jest dobry. I czy w ogóle ten stożek jest mi potrzebny. Skoro mam tylko serie 50ccm i nie zamierzam 70ccm robić. O to chodzi czy nie lepiej jeździć na seryjnym po 1. będzie cichszy 2. mniej palił 3. lepiej wyregulowany. Takie jest moje zdanie co wy radzicie?