Koło aprilia leonardo

Witam posiadam Aprilie Leonardo 125 z 1998r i mam taki problem że jak jadę i zacznę lekko hamować tylnym hamulcem to czyję jakby tarcza hamulcowa byla krzywa bo tak nie rónomiećrnie hamuje jakby w jadnym miejscu lepiej w drugim gorzej , co to może być

Po prostu krzywa tarcza.

Ostro krzywa tarcza, albo lekko krzywa tarcza + brak klocków hamulcowych(zużyte) :wink:

A może być coś innego , np. jakieś łozysko wyrąbane koła ???

jak jak byś nie miał frezu na feldze lub na przełożeniach to byś nie ruszył niby wysztko by chodziło noramlnie ale nie pojechałbyś , tarcza pewnie jest krzywa i wymień ja i przy okazji klocki hamulcowe

ale takie wrazenie jakby hamowalo przerywanie raz slabiej raz mocniej czy tak jestą bo ja mialem takie wrazenie a wydupczone byly lozyska glowki ramy :slight_smile:

Danielson chodzi o tył.

chudziutki napisał:

Danielson chodzi o tył.

sorry nie doczytalem tego ;/ Zrob najlepiej tak. Wykrec tarcze idz do najblizszego warsztatu spawalnie itd. Niech ci wzuca to na tokarke i pod wplywem duzej predkosci zobaczysz czy bije na boki (krzywa) ew postaw na centralke niech ktos da max gaz niech się rozpedzi kolo i ty patrz czy tarcza rowno idzie czy bije na boki :) najlepszy sposob