Kmx 125 Co to jest KIPS ?

tak jak w temacie, co to jest i KIPS i do czego słóży ???

[ Dodano: 30-10-2011, 20:28 ]
Bo mam taki problem, jak jade te 7 tyś. i dodam gazu to moto błyskawicznie wchodzi na strasznie wysokie obroty, ale przy tym prawie nie ma różnicy w prędkości. Nie wiem co może już przy nim byc. Pomocy ?

KIPS- zawór wydechowy, który otwiera się powyżej danych obrotów dając niezłego kopa na wysokich obrotach.

Są tu ludzie, którzy wiedzą więcej na ten temat, więc czekaj na ich odpowiedź :wink:

a co myślisz o tym problemie co opisałem ?

maatii7 napisał:

KIPS i do czego słóży ???


No więc co to jest napisał już Dywer ... a do czego służy i jak działa ?
No więc na niskich obrotach taki zawór wydechowy jest zamknięty przez co kanał wydechowy jest zmniejszony (ta dziura przez którą wylatują spaliny) - dzięki czemu moto na niskich obrotach ma większą moc, a nie ma muła.
Po danym zakresię obrotów kanał się otwiera bo moto na wysokich obr. potrzebuje większą dziure, żeby mieć gdzie to wyrzucać wszystko no i dostaje kopa :)
http://www.youtube.com/watch?v=27quf8V-u_o

Co do:

maatii7 napisał:

jak jade te 7 tyś. i dodam gazu to moto błyskawicznie wchodzi na strasznie wysokie obroty, ale przy tym prawie nie ma różnicy w prędkości


To ja pojęcia nie mam o co chodzi - przecież to jest praktycznie niemożliwe :P
Mi DT i zresztą każdy 2suw dostaje największego kopa w górnym zakresię obrotów - u mnie od 7-8tyś. w góre...

Hmmm może Ci się ten KIPS zablokował w miejscu zamknięcia przez co zawór jest zamknięty cały czas i się nie otwiera w górnym zakresię ? Zaglądnij tam - odkręć wydech, patrz przez kanał wydech. i ruszaj KIPSem ręcznie

Co do tego naglego wkrecania i zerowgo przyspieszenia - tarcze sprzeglowe mozesz wyrzucic do kosza :wink:
A reszta tak jak Rudasek napisal :stuck_out_tongue: