klejenie chlodnicy, spawanie, lutowanie?

jak poradzić sobie z urwaną rurką od chłodnicy?? chodzi mi o rurke ktora wychodzi z chłodnicy i do niej jest gumowa rurka ktora idzie do obiegu… urwana jest przy samej chlodnicy…

Chłodnice chyba trza kupić raczej :smiley: No bo jak to z powrotem dorobić jak to aluminium :stuck_out_tongue:

jeżeli to sam wylot to nie naprawisz tego.
Chyba że masz jakiegoś mega spawacza ze sprzętem to moooooooooże.

no możesz spróbować tym “spawanie na zimno” co ci szkodziż jak się uda to będzie git (w co wątpię)

tej no niby dlaczego, jak wcisne tą rurke to się sama trzyma, trzeba tylko to jakos skleic, zespawac albo cos i uszczelnic, hydraulika trzeba się spytac moze

najlepiej to pokaż fote

ale nie wciskaj za mocno bo zachamujesz przepływ wody w chłodnicy chyba xd
ale to wsadź trochę i tym takim klejem do plastików na ciepło lub jakąś kropelką i potem jeszcze silikonem i git

Wino napisał:

najlepiej to pokaż fote



foty nie pokarze bo jestem we wloszech teraz, a roz stoi w pl.

a czymś czym się klei rury w hydraulice??

no to jest taki klej, ale wiesz tam to smarujesz je i ładnie wciskasz jedną na drugą i klej trzyma, mam chyba gdzieś taki klej później ci nazwe mogę podać

ciekawe czy chłodnica miedziana czy alu jak miedziana to się lut kupuje i lutujesz palnikiem gazowym i jest git jak “centralne ogrzewanie” a aluminium jest pasta też do lutowania

no to kurczę mówię … taki klej “spawanie na zimno” i da radębo już tak robiłem 1 chłodnicę i lata…

normalnie oddaj chłodnicę do naprawy. Ostatnio ze swojej bmk’i oddawałem chłodnicę bo była dziurawa. Pokleił ją w 3 miejscach i zapłaciłem 30zł.

JacoPL napisał:

normalnie oddaj chłodnicę do naprawy. Ostatnio ze swojej bmk'i oddawałem chłodnicę bo była dziurawa. Pokleił ją w 3 miejscach i zapłaciłem 30zł.



najlepsze wyjście