Kiłej Hurricane by Bartek__

Mial LC ale wczesniej

przeleciałem cały temat i się doczytać nie mogę nic więcej o LC poza tym 1 postem w którym pisał że to zrobił xd
Nawet jeśli to proponuje edytnąć autorowi 1 posta żeby ludzi w błąd nie wprowadzało ;p
I czemu już nie ma LC skoro było?

Jesteś aż tak głupi czy udajeszł Napisałem że zamieniłem się z Smugglerem pompe na pasek itp…

x2 :wink: SiWy

Bartek__, w ciebie się bawie -.-

Cooo? O czym Ty do mnie gadaszł?

Przeczytaj 1 zdanie swojego ostatniego posta a potem mojego posta to może zrozumiesz.

Mafioz napisał:

Lepiej to sprzedaj a nie baw się w tuning, ja coś o tym wiem już niestety.


o nie! BO jeśli zrobi z niego takie cudo jak SifY (którego głupek sprzedał go na części :-x ) To będzie poezja :!: :roll:

niby zrobił cudo ale poszło na części ledwo skończył i sprzedał i kupił jakieś padło teraz xD
ja tylko przestrzegam przed robieniem jakiegoś kosmicznego tuningu, uważam że jedynie sprzęgło z dzwonem na d.107, wydech i wario się opłaca bo potem wydech, sprzęgło szybko zejdzie wario też nie powinno sprawiać problemów a skuter jako seryjny wystawiać w razie sprzedaży ;p
Ogólnie w mechanike i optykę się nie opłaca kasy pakować, ja wpakowałem w mechanikę i żałuje, to się w ogóle nie oplaca i tylko się traci dlatego ja już więcej w żadnym moto nic nie robie, jedynie jakieś pierdółki jak kierunki, polerka czy coś podobnego.

Mafioz napisał:

ja tylko przestrzegam przed robieniem jakiegoś kosmicznego tuningu



Niby czemu ? Jesteś nUUb i nie potrafisz ustawić gażnika i napędu to ktoś też ma nie potrafić i namawiasz do tego aby nie robił :D
Czemu ja nie miałem z tym problemu z ustawieniem napędu itp a setup mam mocniejszy od Ciebie :D Proste jestes noobek i zbrałeś się z tun . Niestety ale taka jest prawda :*

Mafioz napisał:

Ogólnie w mechanike i optykę się nie opłaca kasy pakować



Bo :D ?

jak będziesz chciał sprzedać to może zrozumiesz jak bardzo ten cały tuning się opłaca, pakowanie kasy w gówno i tyle.
łatwiej sprzedać seryjnego chinola niż po tuningu >.< zrozumiesz to może skoro tak uważasz się za takiego mądrego jak przyjdzie czas sprzedaży.

i nie chodzi o to że nie umiem wyregulować tylko zajrzyj do mojego workloga to zczaisz czemu miałem takie problemy z regulacją.
Kumplom jakoś regulowałem skutery i bez problemu mi to szło tylko ze swioim miałem problemu ale doszedłem do tego co było przyczyną (Chinski silnik jest tak spasowany że odstęp tłok-głowica jest ponad 2krotnie większy niż powinien być jeżeli wiesz co to znaczy i muszę przyszlifować cylinder ciut)

W jakiegoś roxa, gilere czy sr jeszcze można coś wpakować bo to każdy i tak kupi ale ciężko jest sprzedać china po tuningu za dobre pieniądze żeby majątku na tym nie stracić.

Ps. zamiast pakować w skuter 2/3/4tysiące lepiej go sprzedać i kupić za to jakąś 125 w 2T i żaden skuter po tuningu racing nie ma szans w dodatku są biegi i nie jest tak nudno podczas jazdy, no chyba że kogoś cieszy tylko kręcenie manetką.

Mafioz, popieram cię 100%

Mafioz napisał:

Ogólnie w mechanike i optykę się nie opłaca kasy pakować



wilus88luki napisał:

Bo :smiley: ?



Bo zwiększenie się osiągów do wydanej kasy na nie, nie są proporcjonalne …

Mafioz Dobra widzę, że baśń napisałeś długą to się odpłace :smiley:

Po 1. To jeśli bede sprzedawał (ale nie wiem) to na części .
Po 2. Jak sprzedam części to włoże seryjny silnik i poleci jakos seria (jakby co)
Po 3. Na samych częściach nie strace bo reszte również bym jako serie sprzedał
Po 4. Wiem co Ci dolega bo czytam worklogi i masz pecha :smiley:
Po 5. Nie kłóć się ze mna bo i tak nic nie wskórasz :smiley:
PO 6. Pozdrawiam i całuje Mafioz-ka :* :smiley:

PS. Możecie usunąć post ale najpierw niech przeczyta to Mafiozek :smiley:

Po 3. Na samych częściach nie strace bo reszte również bym jako serie sprzedał


To teraz popatrz tak na to:
kupiłeś skuter za np. 4tyś, to za 3tyś może jako używkę serie sprzedasz. (choć wątpie żebyś 3tyś wyciągnoł ale to zależy do stanu i rocznika) większość chinoli używanych chodzą od 1000 do tak max 3000. oczywiście są wyjątki ;p
ale zrobiłeś tuning i teraz chcesz sprzedać, to skuter robisz na serie i sprzedajesz za 3tyś zł i teraz bujasz się z częściami które kosztówały np. 5tyś zł i ich nie sprzedasz za więcej jak 3tyś. więc 2tyś jesteś w plecy na częsciach (a może się zdarzyć że te części sprzedasz za połowe ceny więc już w ogóle). wliczając jeszcze ile dzięki tuningowi na paliwo się wydaje, oleje itd to to już w ogóle się mija z celem, zrozumiem jeszcze w biegówkach zrobić tuning bo to inaczej trochę ale w skuterach się to nie opłaca bo nawet frajdy nie ma z jazdy. przynajmniej mnie już nudzi takie siedzenie jak na krześle i kręcenie tylko manetką.
Ogólnie uważam że tuning się nie opłaca lepiej kupić 125 i gdybym od nowa wybierał kupiłbym tylko wario, sprzęgło i wydech bo po prostu tuning skutera a szczególnie mechaniczny się kompletnie nie opłaca pod każdym względem.

wilus88luki napisał:

PO 6. Pozdrawiam i całuje Mafioz-ka :*


Ja Cie TesH ;* xD

PS. zakładając te ceny czyli skuter 4tyś i tuning 5tyś to sprzedając skuter za te 3000tyś nie robiąc tuningu i dokładając te 5tyś które miałeś przeznaczyć na tuning masz do dyspozycji 8tyś, za to kupić dobrą 125 cagive mito, aprilie rs, honde nsr która i tak będzie szybsza niż skuter po tuningu za 5tyś zł, więcej frajdy z jazdy dostarczy i pewnie też mniej spali bo apką można zejść do 5 litrów i co się bardziej opłacaż

i znowu się rozpisałem :<

Mafioz, ja myśle że tu już się specjalnie nie patrzy na cenę tylko to jest pasja/hobby ja np robie tuning dla satysfakcji i żeby sę wyróżniał i wszystkie chinolki a małolatów na aeroxach zostawiać w tyle … Załezy jak na to patrzeć dla jednego to pasja i nie patrzy ile będzie w plecy a drugi woli kupić 125 i tak jak on twierdzi nie wyrzucać kasy w błoto …

Żeby nie było OT To na razie ten skuter w worklogu za niczym nie wygląda … ogarnij go trochę … i szkoda że zrezygnowałeś z LC :confused:


Pozdro.

No jak ktoś to lubi to niech robi, widać nie jestem człowiekiem przepadającym za skuterami, wolałbym w biegówce robić tuning jak już niż w skuterze. ale masz racje w sumie. ale już dobra, koniec tego offtopa. /Mafioz

to jeszcze ja się wtrące :P. Tuning niczego nie jest opłacalny, czy to biegówka czy automat… Nigdy Ci się nie zwróci ta kasa, i może być też gorzej ze sprzedażą. Ale ja np. robiłem to dla siebie ;), to moja pasja :D, co miałem pakować kasę w komputer czy w nową komórkę? Wolę wpakować w moto :stuck_out_tongue: i o, żeby było jedyne i niepowtarzalne :P…

Ja także popieram Mafioza …

wilus mam co do Ciebie jedno zdanie (i nie tylko ja bo pisałem już na ten temat z paroma innymi osobami): Uważasz, że jesteś najlepszy, pępek świata itp. itd.
Szybki przykład:

wilus88luki napisał:

Po 5. Nie kłóć się ze mna bo i tak nic nie wskórasz :smiley:


Jest w Twoich postach jeszcze masa innych przykładów ale nie będę teraz tego szukał … po prostu już kiedyś mnie to wkurzało :slight_smile:

Courte napisał:

co miałem pakować kasę w komputer czy w nową komórkę? Wolę wpakować w moto :stuck_out_tongue:


Zupełnie jak ja :slight_smile:
Komórki zawsze mam te z tańszych (300zł przeważnie), kompa już chciałem 2x kupować ale się jednak zdecydowałem przeznaczyć kasę na coś innego (w tym przypadku będą to buty i zbroja) … żeby nie mówili teraz, że gadam, że kasa na moto, a nic się przy DT nie dzieje to tłumaczę: na razie kupuję ubiór ! :slight_smile:

I kończcie ten pieprzony oftop

żeby nie robić nowego posta to dodam jeszcze ża sam odkąd mam skuter to w kompa 0zł poszło, a wcześniej każda złotówka leciała na kompa. ale w sumie żałuje bo wolałbym część dać na kompa a część odłożyć a do skutera najwyżej 2/3części kupić a nie full tuning robić no ale niestety, byłem głupi ;p wszystko szło w skuter i teraz na tym strace po prostu a kompa bym przynajmniej dobrego miał za ponad 3tysiące albo portfel grubszy xD
Już sobie obiecałem nawet że jak bd miał 125 to ją najwyżej dopieszczę tylko pod tym względem żeby silnik był full seria ale w bdb kondycji żeby można było jeździć bez awarii a z optyki jedynie małe szczegóły jak coś będzie brzydkie kierunki czy coś. a reszte kasy na oleje, paliwo i cieszyć się jazdą a nie tuningiem -.- /Mafioz

RudY Dobrze wodzu może i masz racje . Ale nie uważam się za najlepszy pępek świata, poprostu lubie się bawić w to co robie i tyle :smiley: Nie robie nic na siłe bo chce być lepszy . Ale ok pojechaliście mnie 2:1 Dziękuje dobranoc :smiley:

PS. A co do 125cc to nie obchodzi mnie kto jaki ma itp i też nie zamierzam się scigać bo planuje kupno samochodu :smiley: Każdy ma swoje hobby …

Jeszcze dodam…
Jeśli ktoś chce tuningować swoje moto to musi się liczyć że to bardzo kosztówne i cholernie to uzależnia … części są drogie o zmiany w osiągach nie ma dużych… Najlepiej jest wymienić: Cyl, wario,wydech,sprzęgło,dzwon sprzęgła i to już są spore różnice… no ale jak pisałem trzeba się liczyć z tym z tym że dużo się wyda, ale ja rozumiem tych ludzi którzy dużo pakują w skuter bo sam tak robiłem i to coraz to bardziej uzależnia …
Ale kupując 125 i chcąc ścigać się ze skuterem to koleś nas wyśmiećje bo mamy większą pojemność natomiast 50ccm vs. 50ccm jeśli mamy po tuningu to każdy podziwia jak chodzi nasza 50ccm i zostawia innych w dupie… to jest dzieło naszej roboty i możemy mieć z tego 100% satysfakcję (o ile sami wszystko robiliśmy) że tak dopicowaliśmy naszą niunię że nie ma ch*ja we wsi :wink:

I KONIEC Spamu …
Dziękuję :wink:

No to jeszcze ja dodam coś od siebie.

Po pierwsze Mafioz odczep się od Bartka bo on nie robi wcale kosmicznego tuningu i jakbyś nie zauważył mechanicznie to jest prawie seria z kołami od Focusa

Po drugie nie wiem po co ten caly spór czy tuning się oplaca czy nie bo nie o tym jest ten temat.

Po trzecie:

Adverion napisał:


o nie! BO jeśli zrobi z niego takie cudo jak SifY (którego głupek sprzedał go na części :-x ) To będzie poezja :!: :roll:



Sprzedałem bo mi się tak podobało, całą kase wsadzałem w hrr tak jak np Mafioz w Focusa i jeszcze bym musial wsadzic duzo. Teraz mam Bwsa który mnie wyniósł łącznie z tuningiem 2k i nic nie muszę do niego kupywac i mogę sobie wreszcie kupić jakas komórkę fajną czy inne pier doly a nie tak jak wczesniej ze kasa leciala tylko w skuter.

BTW czemu słowo pierdoła jest ocenzurowane xD

SiWy, ja się go nie uczepiłęm wcale xD
tylko doradziłem choć w sumie na przyszłość żeby nie pakował kasy w skuter i nie robił jakiś nie wiadomo jakich tuningów optycznych ani mechanicznych gdyby go naszła taka ochota, najlepiej żeby zrobił to co konieczne i jeździł, albo sprzedał i tuningował markowca jeśli już musi bo potem mniejszy problem ze sprzedażą ;p
napisałem tlyko że tuning to bezsens a potem Wilus się uczepił ze czemu tuning to niby bezsens i się zaczeła konwersacja nt oplacalności tuningu xD

Mafioz napisał:

SiWy, ja się go nie uczepiłęm wcale xD
tylko doradziłem choć w sumie na przyszłość żeby nie pakował kasy w skuter i nie robił jakiś nie wiadomo jakich tuningów optycznych ani mechanicznych gdyby go naszła taka ochota, najlepiej żeby zrobił to co konieczne i jeździł, albo sprzedał i tuningował markowca jeśli już musi bo potem mniejszy problem ze sprzedażą ;p
napisałem tlyko że tuning to bezsens a potem Wilus się uczepił ze czemu tuning to niby bezsens i się zaczeła konwersacja nt oplacalności tuningu xD


Mafioz ty się już nie odzywaj i nic nie pisz bo w końcu w Worklogu będą pustki i nikt nie będzie nic robił :-D

SiWy, ale mogłeś w tego hrr wpakować jeszcze te 2k za które kupiłeś BWS'a i był by cuuuudny ... zresztą i tak był cudny, takie arcydzieło sprzedać ... wiesz co.. NIE LUBIÊ CIÊ ZA TO :cry: