Keeway traci moc

I znowu problemy ehh. A więc tak nie wiem co go gryzie skuter zrobił się słabszy kiedys pod górkę śmigałem sobie ok. 65km/h a teraz 50km/h na prostej kiedys ponad 80 a teraz 60 z górki rozpędza się do normalnej prędkosci tak jak kiedyś, zdaża się bardzo żadko że rozpedzi się do 75 na prostej dodam ze jadąc np. 70 skuter nagle przychamowuję do 60 i kiedys nawet mi się zdażyło ze jechałem normalnie po prostej drodze i skuter nagle zgasł zatrzymałem się kopłem trzy razy i odpalił i pojechałem dalej.
Licze na waszą pomoc bo naprawdę juz mi ręce opadają.

Mój setup:
tłumnik:tecnigas next-r
wariator:BGM supertune
rolki:4g
Sprężynki sprzęgła hebo niebieskie
Sprężyna centralna Zółta BGM
dysza:70

Wyczyść gaźnik, umyj filtr powietrza, wyreguluj.

zrób to co napisał PeZeT, a jak będzie dalej tak samo to myślę że się cylinder przyciera… sprawdź kompresję

Wlasnie tez myslałem o tym cylku ale on ma dopiero 5000km przebiegu olej leje sam więc na pewno ma dobrą mieszankę. No nic jak najszybciej wyczyszcze gaźnik a potem jak to nie pomoże to pojadę gdzieś zmierzyc kompresję.
A teraz takie być moze glupie pytania:
1.Przy czyszczeniu gaźnika wykręcić wszystkie sróbki (od składu mieszanki itp.?)
2.Kompresję miećży się poprzez uzycie rozrusznika czy kopniakaż

1.Przy czyszczeniu gaźnika wykręcić wszystkie sróbki (od składu mieszanki itp.?)
2.Kompresję miećży się poprzez uzycie rozrusznika czy kopniakaż



1 - Nie wyjmuj tej śrubki, rozkręć ten dekiel czarny, wyjmij membranę z iglicą, sprężynę i dysze przedmuchaj i tyle.

2. Kopniakiem

ok. dobra to tylko odkręce komprę pływakową no i ten sekiel co trzyma przepustnice z iglicą.
No to dobrze ze kopniakiem bo akumulatora nie mam. :expressionless:

Moje padło też miało tyle przebiegu i był już przytarty, już nie rozwijał v-maxa a później przy pewnej prędkości pojawił się jeszcze jakiś tajemniczy głos :mrgreen:
okazała się że było pełno piachu w komorze korbowej i się przytarł.

I też zgasł :stuck_out_tongue: Pamiętasz jak jechaliśmy do Żor ? :stuck_out_tongue:

no było coś, najlepiej odkręcić cyla i sprawdźić jaka jest gładź

Dobra na razie jeszcze nic nie zrobiłem bo wymieniałem chłodnice w kombajnie dopiero w poniedziałek przeczyszcze gaźnik a jak to nie pomoże to zmieze kompresje jezeli będzie niska to zdejmę cyla.

fistak napisał:

nic nie zrobiłem bo wymieniałem chłodnice w kombajnie



A ilez to robotył Tylko 3 godziny! Phi!

Z chłodnica trochę dłużej zeszło niż 3 godz.


Wczoraj wyczyściłem gaźnik i nic to samo nadal jest gdzieś taki słaby i wymieniłem jeszcze swiece.

Sprawdź tą kompresje i cewko-moduł bo jak jest uszkodzony to ma coś takiego jak nierówną iskrę albo słabą iskrę. Sprawdź to odkręcając świece, wsadź do kopułki dotknij żeberka głowicy i kilka razy kopnij i wtedy napisz a jeżeli nie to pożycz od kogoś kto ma podobny model moduł i zobacz jak na nim chodzi. Tyle ode mnie :sunglasses:

dobra posprawdzam wszystko