Keeway RKF gasnie na rozgrzanym silniku

Witam

Marka: Keeway
Typ: U32
Model: RKF 125
Rok produkcji: 2022
Numer silnika: BJ154MI4A11192573
Typ silnika: 1-cylinder/4-suw/4-zaworowy

Problem polega na tym, że jak rozgrzeje motocykl, zatrzymam się, wrzucę jałowy bieg i odczekam x czasu (20-60 sekund) obroty zaczynają spadać aż w końcu silnik sam gaśnie. Po zgaśnięciu motocykl odpala bez problemu. Nie ma spadku mocy. Na zimnym silniku ten problem nie występuje. Co jest winowajcą takiej sytuacji, jakie są możliwości? I ile mniej/więcej może kosztować ta przyjemność u mechanika? Bo zakładam, że sama nie będe w stanie tego ogarnąć :wink:

to są wszystko pytania do wróżki bo przyczyn gaśnięcia na wolnych może być dużo a koszt naprawy zależy od tego jakie są stawki w warsztacie i co to jest za usterka.
Nawet nie bardzo jest sens wymieniać potencjalne przyczyny braku odpowiednich wolnych obrotów ale to może być wszystko - od nieszczelności w dolocie, luzy zaworów, przez akumulator, układ ładowania, kable masowe, uszkodzone czujniki (lambda, temperatura) a ż po umierającą pompe, wtryskiwacz lub nawet komputer.
Przez internet sie nie zgadnie. Jedź do warsztatu, podziel sie diagnozą to najwyżej ktoś ci powie czy wycena naprawy jest w miare realne czy chcą cie naciąć.

1 polubienie