Karta motorowerowa. Błagam o pomoc...

Szanowne grono. Co do testów na wszystkie pozwolenia do kierowania pojazdami jest jedna zasada. Tego trzeba po prostu wykuć się na pamięć. Nie ma co człowieka dołować, że nie zna przepisów. Następna sprawa każdy i nawet zawodowy kierowca popełnia szkolne błędy. Co do testów niektóre pytania były bzdurne, a odpowiedzi wydawały się nie logiczne. Do każdego egzaminu na prawo jazdy uczyłem się tak właśnie i zawsze teorie zdawałem za pierwszym razem. Tych egzaminów trochę było gdyż prawo jazdy posiadam na kat: A, B, C, D, B+E, C+E, D+E. Dodatkowo musiałem zdać egzamin taki sam jak egzamin na prawo jazdy kat D tylko że w języku angielskim. Tu także testów nauczyłem się na pamięć.

dychul można się wykuć na pamięć, ale potem to trzeba przełożyć na praktykę i znać przepisy.
A nie ktoś wykuje się na pamięć testów, wyjedzie na drogę i będzie myślał co to za znak lub kto na tym skrzyżowaniu ma pierwszeństwo:)

Sam mam kategorie B od 4 lat i ostatnio zdawałem na A i "nauczenie" się przepisów chwilę Mi zajęło, i przyznam się że jak zacząłem robić testy na A to strzelałem po 6 błędów... a sam wiesz że pytań typowo motocyklowych na egzaminie jest mało... bo reszta pytań to wszystko jedno czy na skrzyżowaniu stoi motocykl czy samochód. A jednak musiałem poćwiczyć trochę przy komputerze.

Ja tam chłopakowi życzę jak najlepiej i niech zda jutro :) tylko niech po prostu zna przepisy :) Ale każdy ma Swoje początki :) Podstawa to się nie zabić i nie zabić kogoś innego :)

Dychul i gratulację abecadła w prawku :D bo z tego co widzę to masz wszystko :D
Edit.1
Tylko nie wiem co to na prawku jest "T" ale się dowiem :P
Edit.2
aaa ciągnik rolniczy z przyczepą :P

Ehh jutro będę pisał bo dzisiaj pana nie było ale może to i lepiej. Przypomniało mi się kilka pytań z testu i jeśli ktoś miałby chęć pomóc to bardzo proszę:)

Zakaz wyprzedzania obowiązuje:
a) na drodze jednokierunkowej gdy dojeżdżamy do wzniesienia
b) pojazdu uprzywilejowanego na drodze poza obszarem zabudowanym
c) na drodze dwukierunkowej gdy dojeżdżamy do wzniesienia
Mój typ: AC ponieważ zakaz wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego obowiązuje tylko na terenie zabudowanym

Które zdanie jest prawdziwe:
a) na terenie zabudowanym można przechodzić tylko po pasach
b) jeśli odległość od pasów przekracza 50 m można przechodzić jeśli nie jest to zagrożeniem dla ruchu
c) jeśli odległość od pasów przekracza 100 m można przechodzić po drodze dwukierunkowej
Mój typ: AC ale mam wątpliwości

Zapinanie pasów obowiązuje:
a) kobiet w widocznej ciąży
b) nauczyciela jazdy podczas szkolenia
c) policjanta z wydziału ruchu drogowego
Mój typ: C choć wyczytałem w ustawie o ruchu drogowym że także policjanci są z tego zwolnieni

Jak dowiem się że poszkodowany oddycha?
a) usłyszę wdychanie i wydychanie powietrza
b) poczuję na policzku wydychane powietrze
c) zaobserwuję ruch klatki piersiowej
Mój typ: Najbardziej pasuje mi C, później B i na końcu A ale nie wiem czy będzie ABC czy tylko C ...

Najczęstszy powód niedrożnych dróg oddechowych u ofiar wypadku:
a) zacisk szczęki
b) dławienie się krwią, śluzem, wymiocinami
c) dławienie się jeżykiem
Mój typ: Też raczej wszystko mi pasuje ale w pytaniu jest liczba pojedyńcza więc nie wiem czy to jest taka zmyłka czy naprawę trzeba wybrać tylko jedną więc obstawiam C

Znak zakazu skrętu w lewo:
a) umożliwia zawrócenie na najbliższym skrzyżowaniu gdy nie utrudni się ruchu drogowego
b)zakazuje skrętu w lewo
c)zakazuje zawrócenia przed skrzyżowaniem
Mój typ: B

Taki znak: http://www.patrykpluciennik.pl/wp-content/uploads/IMG_0541.jpg
a) informuje o ruchu pieszych i rowerów całą ścieżką/chodnikiem
b) informuje o pasie ruchu dla pieszych i pasie ruchu dla rowerów
c) rowerzyści mają pierwszeństwo

Mój typ: AC gdyż ten obrazek który jest na dole znaku ma pierwszeństwo, prawda? Czy odwrotnie?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc, a tych którzy nie chcą pomóc proszę o nie offtopowanie, nie proszę o gotowe odpowiedzi ale chce się jedynie upewnić czy na pewno dobrze to zrobiłem. Pozdrawiam :)

AC, A, C, ABC, BC, BC, ten znak dokładnie mówi, że chodnik jest jednocześnie ścieżką rowerową. Więc mogą po nim się poruszać zarówno piesi jak i rowerzyści. Tam będzie A.

Madi a czy zakaz skretu w lewo nie obowiazuje tylko na najblizszym skrzyzowaniu?
moge sie mylic oczywiscie ;)

chyba masz racje

Ja np. przed zdaniem na kartę uczyłem się z książki, która jest na prawo jazdy kat. B (po mamie miałem) no i chyba dzięki temu zdałem... policjant pytał o znaki i skrzyżowania ;) Osobiście dla mnie było lepiej, że na egzaminie najpierw pytał policjant, potem instruktorzy jazdy sprawdzali umiejętności, a następnie panowie z PCK pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy, no i trzeba było to powtórzyć. Tak zdałem za 1. razem. Życzę Tobie Lorenzo powodzenia :)

Madi chyba tak jest jak pisze bo przecież na przykład 20 metrów przed skrzyżowaniem można zawrócić na przykład z użyciem infastruktury czy jeśli się zmieścimy to bez użycia. Chyba że będzie linia ciągła czy coś :P to nie można :)

http://www.patrykpluciennik.pl/wp-content/uploads/IMG_0541.jpg
Czyli ten znak nie uwzględnia tego kto ma pierwszeństwo? Bo na teście był taki sam tylko rower był u góry, a pieszy na dole to już nie wiem ;/

http://imageshack.us/photo/my-images/827/skrzyzo.jpg/
To było pierwsze i chyba najłatwiejsze skrzyżowanie i zrobiłem je źle, a inne miałem dobrze -,- Według mnie kolejność na obu to 123 z zasady prawej strony lecz nie dostałem za to punktu...

Nie zachowałeś zasady prawej strony. Na pierwszym obrazku pojazd nr.1 skręca w lewo. Jeśli skręci to będzie miał z prawej strony pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka. Kolejność to 3,1,2 Według mnie. Na drugim tak samo. Ja zdaję w czwartek. Trochę się boje. :F

A ten znak pokazuje równouprawnienie pieszych i rowerzystów.

Aha bo to się patrzy jakby pojazd nr 1 był już ustawiony do skręcania czyli po prawej stronie, ma pojazd i musi go przepuścić, tak? Jeśli będziesz miał ten sam co ja to jest czego :) Musisz być maksymalnie skupiony i nie dać się złamać na głupie pytania jak to 3 które podałem wyżej (teoretycznie żadna odp nie pasuje) albo to 5 które wprowadza osobę piszącą w błąd gdyż w pytaniu jest napisane znajdź najczęstszy powód czyli jeden powód, jedną odpowiedź, a później się okazuje, że dwa pasują :)

:F Ale jaki pojazd ma przepuścić. Masz zasadę prawej strony: Masz kogoś z prawej musisz go przepuścić. Masz kogoś z lewej, masz pierwszeństwo. Jak jedzie ktoś z naprzeciwka a Ty skręcasz w lewo musisz go przepuścić. A jak od skręca w lewo-masz pierwszeństwo.
A link ode mnie. :) http://www.prawko-kwartnik.info/gry.html

No to pojazd nr. 1 nie ma nikogo po prawej stronie...

Maniek_smola... napisał:

Madi chyba tak jest jak pisze bo przecież na przykład 20 metrów przed skrzyżowaniem można zawrócić na przykład z użyciem infastruktury czy jeśli się zmieścimy to bez użycia. Chyba że będzie linia ciągła czy coś :P to nie można :)

Znak zakaz skrętu w lewo obowiązuje od miejsca jego ustawienia do najbliższego skrzyżowania więc jeśli miniesz znak - nie możesz zawracać.

Znak skrętu w lewo obowiązuje jedynie na najbliższym skrzyżowaniu. Zawracać i skręcać w lewo np. na parkin/posesję możesz. Natomiast zakaz zawracania obowiązuje od miejsca jego ustawienia do najbliższego skrzyżowania i nie możesz zawracać lecz skręcać w lewo za znakiem i na skrzyżowaniu możesz.

O mamo! Zakaz skrętu obowiązuje właśnie na najbliższym skrzyżowaniu, więc nie możesz na nim skręcać. Teraz już wiem czemu nie zdałeś.

A co ja napisałem? Potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Napisałeś "lecz skręcać w lewo za znakiem i na skrzyżowaniu możesz. "
więc raczej tak, umiem czytać. To kompletna bzdura.

Natomiast zakaz zawracania obowiązuje od miejsca jego ustawienia do najbliższego skrzyżowania i nie możesz zawracać lecz skręcać w lewo za znakiem i na skrzyżowaniu możesz.

Raczej nie.

Przepraszam, zwracam honor - Lorenzo ma rację. Zaciąłem się na tym "zakazie skrętu".
Nie umiem czytać:)