Junak M12 Cafe - jako pierwszy moto?

Witam,
Szukam swojego pierwszego motocykla :). Mam swoje upodobania stąd pytanie w temacie. Jeśli ktoś może pomóc.

ale jak konkretnie brzmi pytanie?

Czy to dobry motor? :slight_smile:

Dobry bo tani :). Wiec jak go położysz w szlifie to nie będzie dramatów finansowych.
Ale tak zasadniczo to nie jest wysoka półka jakościowa a do tego sprzedano ich bardzo mało wiec mało części można kupić w używce a ponieważ sprzedali ich mało to i dystrybutor jakichś ilości części w magazynach nie ma i są problemy.
Mój sąsiad kupił Junaka 125 chyba RS i syn sie wywalił ze dwa razy i o ile dźwignie hamulca nożnego można kupić za grosze (jest z gównolitu więc się wygięła), pokrywe silnika można kupić nową za śmieszny hajs (bo i nóżka to wymienna miedzy modelami część i pokrywa silnika który jest z 99% takich sprzetów - też) o tyle element nadwozia/ramy w który wkręca się podnóżek pasażera jest nie do zdobycia. Ani nowy ani używany. Nawet fabryczny sklep/serwis dystrybutora rozkłada ręce ( 3 lata ma ten model na rynku!!)
Ludzie mieli problemy z zębatkami, niedostępnymi klockami i tarczami hamulcowymi…itd. Użyj wyszukiwarki to znajdziesz.
Na Facebooku jak tylko Junak/Almot sie chwali jakimś nowym modelem to zawsze pierwsze pytanie tam pod postem to "a będa części zamienne? ". Wiec miej to na uwadze. To dotyczy wszystkich chińskich produktów. Elementy wymienne miedzy modelami kupisz. Rzeczy występujące tyko w tym modelu… oj beda problemy.

1 polubienie

To co polecasz? Przed zrobieniem prawo jazdy chciałem na 125

w tej kasie w zasadzie nie masz alternatyw.
minimum to hyosoung GV 125, Honda Shadow 125, Varadero 125

hyosoung GV 125 najbardziej mi podchodzi ale to jakaś absurdalna cena !!! to już poczekam i zrobię prawo jazdy by się przesiąść na Benelli Imperiale 400 lub raczej na Royal Enfield Classic 350

Idealnie sobie wybierasz marki z pochodzeniem chińskim albo indyjskim sprzedawane u nas w kraju w śladowej ilosci

Na razie kieruję się wyglądem :). Royal ma pochodzenie brytyjskie w Indiach go tylko produkują i z tego co czytałem nawet nieźle.
A orientujesz się jak jest z serwisem Hyosoung w Polsce?

Sporo ich jeździ więc jest. Ale niektóre specyficzne części też trzeba ciągać zza granicy. Ale są dostępne , wiadomo gdzie i za ile.

1 polubienie